• 16183
  barcelona'dan başakşehir'e transfer olan ilk türk futbolcudur.

  ulan koca kafa gece gece eski sevgilinin akıllara gelmesi gibi aklıma geldin.
  o kadar çok keşke var ki geçmişte,

  o kadar çok isterdim ki başak maçında kafayı onyekuru'nun yerine senin vurmanı,

  o kadar çok isterdim ki barça liverpool maçında dembelenin kaçırdığı pozisyanda senin olup golü atmanı,

  o kadar çok isterdim ki kulübümüz ekonomik olarak zordayken seni istediklerinde boş mukaveleye imza atmanı,

  ama keşke diyorum ve kızıyorum sana çok, öfkeleniyorum kimseye öfkelenmediğim kadar, birçoğumuz gibi,

  haklıyım da, çünkü birçoğunu sevmediğimiz kadar seni sevdik,

  keşke böyle olmasaydı, keşke...

  seni galatasaraya ve futbola kazandırabilecek tek bir güç var, onun da nerede kimlere ne dersler verdiğini ve kim olduğunu biliyorsun,

  onun inancını ve güvenini alırsan, belki bizi de kazanırsın.
 • 16185
  değil fatih terim'in istemesi ali sami yen, metin oktay, gündüz kılıç rüyama girip "arda'yı galatasaray'da görmek istiyoruz" dese yine de gelmesini istemiyorum. türk insanı yarım kalan hikayeler üzerinden romantizm kasmayı çok seviyor. burak yılmaz'ın beşiktaş'a dönüşü de bizim taraftarın bu yönünü tetikledi. ama ne arda burak'ın yaptığı katkıyı yapma potansiyeline sahip ne de galatasaray taraftarı tinerciler gibi fırıldaktır. hatta ben çin'e gidişine sevinmiş biri olarak burak'ı arda'ya tercih ederim. burak'ın eleştirilecek çok yönü olsa da hiçbir zaman formasını giydiği takımlara saygısızlık etmedi. atletico'ya gittiği zaman arda'yı destekledim. ama devamında galatasaraylı arda imajına zarar verecek çok şey yaptı. şimdi muhtaç olunca galatasaraylı olduğunu hatırlaması benim için bir şey ifade etmiyor. bu saatten sonra gitsin emre abisiyle birlikte başakşehir efsanesi olsun. bu adamın özel hayatında bile galatasaray forması giymesini istemem.
 • 16187
  bu haberleri de kendisi ve menejeri çıkartmıyorsa ben de hiöbi halt bilmiyorum. ulan sırf şu entrika ve çapsız çapsız varoş hareketler bile bize neden gelmemesinin 1 numaralı gerekçesi. hala oyunlar, dalavereler peşinde.

  yapacağı iş belli. yapacak basın toplantısını diyecek çok pişmanım. fatih hocamdan taraftardan özür dilerim. aptallık ettim. sadece top oynamak istiyorum. çok üzgünüm bana bi şans verin vs. vs. kendini affettirecek. o zaman hoca ister mi bilmem. ben istemiyorum hiçbir şekilde. ama bu işin yolu yordamı budur.

  bu adamda bildiğin yenge, görümce karakteri var ya. dedikodu, kıskançlık, sonradan görme her şey var. uzak olsun bize. ulan adam olsa başakşehirde oynardı topunu.
 • 16188
  hakkında hala koca kafa falan diyip, romantizm kasmaya gerek olmayan futbolcu. koca kafa diyince beni bir mide bulantısı alıyor ama bazıları nedense hala akıllanmıyor. bu kafasında futbolu bitirmiş zat, her şeyi kendi kendine yaptı. galatasaray taraftarı bir affeder, iki affeder artık devamı gelirse orada suç kendisindedir. bizim vicdanımız rahat. taraftar onu çok uyardı, çok susmasını söyledi ama o rahat durmadı, çıktığı yere her fırsatta ihanet etti. artık şöyle olsaydı, böyle olsaydı demenin bir anlamı yok, baydı bu romantizminiz. futbol sadece yetenekle olacak iş değil. yetenekle beraber iyi bir mentalite varsa o zaman her şey çok iyi olur, ama mental özellikler kötüyse çok iyi futbolcu olamazsın. bu zat da o sebeple kötü futbolcudur. zaten düştüğü hal de ortada.
 • 16189
  elinde silahla hastane basan, evli kadina asılan, kocasınin burnunu kiran. özür dilemek için adama hastanede ruhsatsı silah çekip ; sabahın 5inde onu ateşleyen manyak.
  bunlar olurken eşi karnı şiş her an doğurmak üzere...

  hastaneleri bilmeyin pek ama 5te çogu ağır hasta sabah olsun veya hemşire gelsin ilacı versin diye bekler. 1 geceyi daha devirdim der güneşi bekler.
  kimi ise saatte 1 gelen hemşireler yüzünden ancak uykuya dalabilmiştir.
  o silah bu insanlara ateşlenmiştir.

  harbi ne oldu bu gringonun davası?
 • 16190
  ah be kocakafa :(
  ah be sipsi :’(
  efsanemiz olacaktın oysa :’((

  ulan adam topçu değil topçu!?! türkçe konuşuyorum adam top oynamıyor futbol bunu bırakmış artık. hayırdır yoksa sirk kurduk da palyaço mu beğeniyoruz? spora elveda dedik de florya’da mafya dizisi mi çekeceğiz? at hırsızı rolüne figüran mı bulamıyoruz?

  bu adam artık bir futbolcu değil, öyle ismi bilinen sakallı birisi, daha neyini konuşuyoruz?
 • 16192
  galatasaray'a 2007-2008 sezonundaki şampiyonluğun dışında hiçbir katkısı olmamıştır. katkısı olmadığı gibi; her türlü karışıklığın ve medya çöplüğünün içine çekmiştir galatasaray'ı. kendisine en çok ihtiyaç duyulacak süreçte de, fatih terim'e sözler verip, sonra kaçarcasına atletico'ya gitmiştir. arda turan'ın galatasaray'a katkısı, barış özbek ile aynıdır.

  sonra yaşananlar herkesin malumu zaten. geçmişi hatırlatmak için yazdım bunları.

  hiçbir zaman galatasaray'da iz bırakan biri olmamıştır. tek sezon oynayıp, şampiyonluk gören ve adı bile zor hatırlanan futbolcularımızdan tek farkı, altyapıdan gelmiş olmasıdır. nokta.
 • 16198
  dönem dönem bize transferi üfürülen oyuncu. daha önce de çeşitli kanallardan hatta yanlış hatırlamıyorsam barcelona'ya yakın katalan radyosundan falan bizle anlaştığı yazılmıştı. tek sorum var: şampiyon olmuş ve her şey yolunda giderken ne gereği var?

  olası transferi ile uzun uzun yazmanın çok anlamı yok. çünkü bununla ilgili söylenecek tek bir şey var: (bkz: allah korusun)
 • 16200
  "komik bir teklif" bile yapsak, kabul edeceğini düşündüğüm eski futbolcumuz. bu saatten sonra derdinin, para kazanmaktan ziyade yok olmak üzere olan marka değerini onarmak olduğunu düşünüyorum. kötü hatırlanmak, camiasız kalmak gibi korkuları olduğunu hatta bu sebeple tekrardan galatasaray'a gelmek adına sosyal medya, basın ve akla gelebilecek her yolla ihtimalleri zorlayacağını düşünüyorum.

  naçizane düşüncem gelmesin, barcelona'ya kadar yükselen bir kariyer sahip olan futbolcu başakşehir'e düşüyor ve üstüne hala kötü olaylarla gündeme geliyorsa, o "adam" için yapılacak bir şey kalmamış demektir. başakşehir transferi sonrasında öz eleştiri yapıp daha olgun bir arda turan olmasını beklerken daha sıkıntılı bir hale dönüştüğünü gördüm.

  arda'nın hem mental hem futbol olarak bize bir katkısı olmaz, üstüne ekstra sorunlar çıkartabilir. başakşehir ve kendisi birbirlerine çok yakıştılar.
 • 16204
  barcelona'ya transfer olduğu 2015 yazında kız arkadaşımla avrupa turu yapmıştık. hayatımın en güzel dönemiydi belki de. avrupa turunun duraklarından biri de tabiki barcelonaydı. arda ile birbirimize benzemesek de o yaz kız arkadaşım istiyor diye saçlarımı üç numara kestirmiş ve sakallarımı uzattığımdan nou camp ziyaretimde insanlar el turco diye arkamdan bağırıyordu. o zaman çok gururlanıyordum bu çocukla ve durum hoşuma gidiyordu. şimdi o dönemler aklıma gelince hüzünleniyorum. yer yer özlüyorum. kendime sorduğum soruyu bir gün ardaya da sormak isterdim. nasıl geldik bu noktaya?
  çok sevmiştik kendisini ama şimdi gelinen noktada adeta bir nazım hikmet şiiri gibi kendisi: ‘ bence şimdi sen de herkes gibisin.’ (bkz: emre belözoğlu)
 • 16206
  athletico’ ya giderken çok kızmıştım kendisine. takım toparlanmış, hoca gelmiş ve yeni başarılar bizi bekliyordu. ama o gitmeyi tercih etti. aslında kızgınlık değildi içime sindirememiştim gitmesini, gittikten sonra kendisiyle hep gurur duydum. athletico’ da yakaladığı başarılar azımsanmayacak cinsten. ama çenesini tutamaması, çevresi ve davranışları şuanki gelinen noktanın tek sebebi. keşke çenesini tutmayı öğrenseydi. bu vakitten sonra bize gelmesi bize sportif açıdan bir yarar sağlamaz. kendisi kafa olarak futbolu bitirmiş. biz o hep hayalini kurduğumuz o hedefe doğru giderken arda bize birşey kazandırmaz. gelmemesi kendisi için daha hayırlı olur. son söz fatih hocamızın; kendisi ne derse o.