• 15795
  arda turan'ı gidişatı yönünden balona benzetiyorum.

  onu ülkece çok şımarttık. bizde oynadığı dönemde o balonu üfleyerek şişirdik. sonrasında yakaladığı başarılardan dolayı üfleyerek şişirmeyi bırakıp, hızlıca helyum verdik. şişti şişti ve tepemize çıkmaya çalıştı. kendisini çok yükseğe atınca da doğal olarak patladı.
 • 15796
  psikiyatrik destek almasi gereken ibb futbolcusu. boylesine bi' cokusu kaldirmak kolay olmasa gerek. artik dibe vurdu diyoruz ama her seferinde yeni bir skandalla karsimiza cikiyor. insanlar yaptiklarina da sasirmiyor artik arda. buralari okuyorsan sana tavsiyem saglik sektoru cok ilerledi. psikyatriste git, sana bi ilac yazsin. kafan cok guzel evinde takilirsin.
 • 15797
  galatasaray’dan atletico madrid’e gittiği gün ali dürüst akşam 21-22 sularında basına açıklama yapmıştı madrid ekibiyle her konuda anlaştık demişti. üzüntüden bir hafta yemeden, içmeden kesilmiştim. arda’yı atletico madrid’de de çok sevdim. barcelona’ya transfer olana kadar benim için altın çocuktu. işte o andan itibaren yavaş yavaş kendisini öyle bir nefret ettirdi ki şuan dünyada en nefret ettiğim 3-5 insandan biridir. geçen sene fatih terim takımımızın başına geçmese muhtemelen şuan kendisi galatasaray futbol takımı oyuncusuydu. bu ihtimal bile uykularımı kaçırıyordu. çok şükür ki fatih hocamın sayesinde kendisinden sıyrıldık. her seferinden beni şaşırtmayı başarıyor. bi insan daha ne kadar batabilir diyorum. cevapsız bırakmıyor. ama umarım hakkında çıkan son iddialar yalandır. çünkü bu iş artık herşeyi aştı.
 • 15799
  adı gündeme futbol dışı olayla gelendir.

  biz çok kişiye kırıldık,sildik. ben mesela hala uzaklarda olan gerçek 9 numarayı devran döner mi diye bir ümitle bekleyenlerdenim mesela. fakat arda turan bize hiç şans vermiyor. bizimle olan değil futbol ile olan bağlarını öylesine kökünden koparıyor ki düşüşüne kimse engel olamıyor. kabul etmek istemediğim bir yoldadır. küllensin diye ümit ettiğim tüm kinime rağmen rabbim yardımcısı olsun...
 • 15801
  bir insan nasıl bu kadar düşebilir anlamıyorum. sen kalk galatasaray'da kaptanlık yap, ondan sonra atletico madrid gibi bir takımda yıllarca oyna, uefa kupasını, ispanya ligi şampiyonluğunu kazan. sonra oradan barcelona'ya transfer ol, ama sonra 2 sene içinde başakşehir'e dön, gece klüplerinde elalemin karısına sark, adama kafa at. belki de buna düşmek denmemeli, zaten seviye bu idi, ama galatasaray, atl. madrid, barcelona gibi büyük klüplerde oynamak bile işe yaramadı ve o seviyeyi yukarı taşıyamadı.

  kendisine üzülüyordum aslında ama gerek yokmuş. bu seviyesizlikle hak ettiği yer başakşehir'dir, emre abisinin yanıdır. hani bizim tesislerde yazan bir söz vardır ya; "seni buraya getiren yeteneğindir, burada tutacak olan ise karakterindir." işte o karakter yokmuş arda'da.

  bundan sonra futbola devam etmek istiyorsa ki halen barcelona'nın futbolcusudur, menajerini değiştirmesi ve acilen ciddi bir şekilde psikolojik tedavi alması gerekir. ha psikolojik tedavi içindeki bayrampaşalılığı tedavi edemez ama en azından rehabilite edilip futbola dönebilir. kendisinin barcelona'dan başakşehir'e düşüşüne engel olamayan menajerine de elveda demesi gerektiğinin farkında olması gerekir. ha şu da var; bazı futbolcular ciddi ev özlemi çekmekten dolayı önemli klüpleri bırakıp ülkelerine dönmüşlerdir hep. ilk aklıma gelen daniel agger oldu, liverpool'u bırakıp ülkesinin brondby takımına dönmüştü. ama arda'nın durumunun sadece basit bir homesick durumu olmadığı, ciddi psikolojik problemlerinin olduğu bu olayla birlikte bir kez daha görüldü. bazen bizim taraftara kızıyorum ben yerli oyuncu düşmanlığını abarttıklarından dolayı ama eldeki yerliler de böyle işte. adamlar haklı be ya!
 • 15805
  "arda turan’ın kalan hayatını nasıl şekillendireceği şimdilik muamma. gönül ister ki iyi bir şekilde toparlansın, tekrar halkla barışsın ve özel hayatı ya da gazeteci dövmesiyle değil, işiyle gündeme gelsin."

  kendisi hakkında bir süre önce plase dergi'de bir yazı yazmış ve bu cümlelerle bitirmiştim. daha saha içine dönemeden ne yazık ki bir kez daha saha dışında gündeme geldi. artık bu negatif imajı düzeltme ihtimali sıfırlara yaklaştı bence. acilen halkın gözündeki imajını toparlama işlerine girmeli.

  yazıyı da merak ederseniz şöyle bırakayım: http://plasedergi.com/...e-duraklama-dagilma/
 • 15808
  66 numarayken melek gibiydi ama artık ruhu çamura bulandı o yüzden melek değil. belgesel olur be abi. bu nasıl düşüş be arda'm.

  yukarıdaki cümleleri kuranlar memleket hakkında konuşurken "biz ne ara böyle olduk" diyenlerdir. nasıl ki bunlara "biz hep böyleydik kardeş senin haberin yokmuş" diyorsak arda konusunda da "arda hep buydu kardeş senin haberin yokmuş" demek gerek.
 • 15809
  ülkemizde son 15-20 yılda yaşanan ahlaki ve bireysel çürümenin en canlı ve güncel örneğidir. ülkemizde maalesef hak etmeyen insanlar hak etmedikleri yere getiriliyor ve karakterlerine bakılmadığından bu şekilde kötü örnekler ortaya çıkıyor. yetenek mi ? evet. ama gerisi boş olunca böyle oluyor. her alanda her şeyden önce buna çözüm bulunması gerek. hem ülkeye, hem türk futboluna, en fazla da kendisine yazık oldu. onca yatırım, emek vs çöpe gitti.
 • 15811
  bir insan kendisini her seferinde nasıl daha beter, acınası bir hale getirir, uygulamalı olarak bunu gösteren. bu gidişle bir bar köşesinde çekip vururlar bunu, gidişat bunu gösteriyor.

  zerre üzülmüyorum, bulunduğu konumu sonuna kadar hakediyor. yeni nesil genç futbolcular için ise tersi bir örnek oluyor haliyle. bu yönden çok faydalı. cengiz, çağlar, ozan kabak gibi gençlerin, bu adamın çöküşünü iyi izlemesi gerekiyor.

  hem yetenek, hem karakter olarak dibin dibini gören bir zavallının hikayesi. kocakafa'nın düşüşü imdb puanı 9.0.
 • 15815
  bakalım belediyespor tarafından disiplinsizlik yüzünden bir ceza gelecek mi?

  ne demişler, insanın gerçek yüzünü eline güç geçtiği zaman görürsün.

  düşünsenize, arda turansın, yanında silah araba ile hastaneye gidiyorsun.

  hiç mi düşünmezsin yolda, etraftaki insanlara bakıp ben ne yapıyorum diye?

  iyice azan, terbiyesiz, ahlak yoksunu bir futbolcu.

  bayrampaşa’da bunları mı öğrendin sokaktan?

  başınada hiç bir şey gelmiyor, yapıyor ve üstüne bir daha yapıyor.

  bir rte resmi paylaşıyor, arda aslında iyi çocuk oluyor.

  hadi ordan!
 • 15816
  silah taşıması hususunu da duyunca aklıma galatasaray'daki son dönemini geçiren tanju çolak geldi. anlatıldığı veya okuduğumuz kadarıyla o dönemde evli olmasına rağmen hülya avşar ile ilişkisi, mafya ile bağlantısı, silah ile tesislere gelişi gibi uygunsuz hareketleri bardağı taşırmış. alp yalman'ın sözleşme konusundaki tavrı ve fenerbahçe'ye gidişine izin verilmesi de bu sebepten denirdi. sonrasında araba kaçakçılığı ve adliyeden kelepçeli şekilde ağlayarak ayrılan bir tanju çolak görüntüsü akıllarda kaldı.

  ancak o yıllardan bu yıllara oyuncular daha bilinçlendi diye düşünürdüm. atletico madrid ve barcelona'da oynamış birisinin bu kadar hatayı ardı ardına yapıyor olması akıl dışı geliyor bana. en azından oralarda daha sağlıklı ilişkiler kurulması, daha dengeli bir yaşam sürülmesi konusunda bilinçlendirecek insanlar çevresinde olmuştur. hiç kimse olmasa da örnek olacak takım arkadaşlarını tanıma fırsatı bulmuştur. görünen o ki; ders almamakta, nereye gidiyorum diye kendisini sorgulamamakta ısrarcı.

  ve gördüğüm kadarıyla da henüz en kötüsü başına gelmedi.
 • 15819
  https://twitter.com/.../1050346336627888129

  --- alıntı ---

  emrullah erdinç: "görgü tanıklarının anlattıklarına göre kavga geçmişe dayanıyor. caner erkin ile arda turan'ın arasındaki yakınlık nedeniyle ikili arasında geçmişe dayanan bir olay olduğu da ifade ediliyor." [futbolarena]

  --- alıntı ---

  şarkıcı berkay ile yaşadığı kavgada caner erkin'de bir şekilde konuya dahil olacak arkadaşlar.
  hazır konu oralara yeniden dayanmışken haginin topugunun (bkz: #2042188) güzide entry'sini tekrardan analım bence. *
  entry'yi yeniden hatırlattığım için de 88'den 1'i olurum galiba. devam filmli falan güzel olur aslında 88-66 diye devam ederek. *

  ama kendileri hakkındaki en güzel örnek kesinlikle şu: https://twitter.com/.../1049989439198547968