• 15390
  beyaz futbol programında önce ahmet çakar tarafından küstah olmakla itham edildi, sonra gökmen özdenak tarafından sonradan görme olduğu dile getirildi ve finalde abdulkerim durmaz tarafından ilgi budalası olduğu belirtildi.

  bir tek tinerden ötürü beyin fonksiyonları kaybolmuş sinan engin ve ertem şener tarafından kollanıyor.

  nereden nereye be kocakafa, son 2 yılda bir sen zirveden böyle dibi gördün, bir de bitcoin.
 • 15391
  öyle bir düşmek ki biraz daha uğraşsa berkant göktan'ı geçecek. tövbe kapısını zorlamak yerine hala "ıslıkladılar beni" diyor. tamam anladık duygusal adamsın, gururlu adamsın, hatta adam adamsın anladık da dön de bir bak kardeşim ben ne yaptım da böyle oldu diye. çık özür dile "kırdıklarımdan, üzdüklerimden" diye. "bundan sonra işime odaklanacağım" de. en azından kariyerin için yap bunu.

  hala "allah'a inanıyorum" diyor. kim dinini sordu be kardeşim. bu ne polemik sevdası?
 • 15393
  beşiktaşlı burak yılmaz kadar dahi galatasaraylı olamamış başakşehirli. sen bu takımın altyapısından çıktın, burada kaptan oldun, 6-7 sene top koşturdun ama hiçbir zaman galatasaraylı olamadın arda efendi.

  tipik adamlık söylemi olan bütün ibareleri taşıyan futbolcu. en barizi de din sömürüsü. ondan sonra türkiye'de deizm neden artıyor diyorlar. cevabı basit, bunun gibiler yüzünden.
 • 15394
  15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında efendi efendi topunu oynamak yerine emre abisinin yancısı olarak takılıp taraftarımızı ve futbolcularımızı tahrik etmiş adam.

  verilen burak yılmaz örneği cuk oturmuş. burak 4 büyüklerde forma giydiği, tonla antipatik hareket yaptığı, trabzonspor forması giyerken beşiktaşlı olduğunu söylediği halde trabzonspor taraftarlarının sahip çıktığı bir oyuncu olmayı başardı. ben de burak'ı sevmeyen biri olarak galatasaray'a verdikleri için her zaman saygı duydum. hatta galatasaray'a verdikleriyle profesyonelliğini gösterdiği için beşiktaşlı oluşuna daha fazla saygı duydum. gelmesi gerektiğinde geldi, bize büyük katkı sağladı, taraftarın gözünden düşünce de istenmediğini görüp gelen teklifi değerlendirdi. hiçbir zaman da oynadığı takımlara saygısızlığı olmadı.

  burak kadar uygun olmasa da sergen örneği de verilebilir. yine 4 büyüklerin formasını giymiş ve o takımlardan biriyle özdeşleşmiş bir oyuncu. beşiktaşlıların özel sevgisine karşılık diğer takım taraftarlarının da sempatiyle baktığı bir oyuncu olarak kariyerini noktaladı. oynadığı her takıma en iyi şekilde hizmet etti ve birilerine şirin gözükmek adına çirkinleşmedi.

  peki barcelona'nın sepetlemek için tüm avrupa kulüplerini kapı kapı gezdiği arda, seni kim sahiplenecek? o kadar sevilmiyorsun ki protesto edilmemek için taraftarı olmayan takıma gittin. tüm türkiye'nin nefret ettiği emre'nin bile kapısını çalacağı fenerbahçe var. emre'den nefret etsem de futbolunu takdir ediyorum. emre'nin formasını giydiği takımlara verdiklerine saygı duyuyorum. emre gibi bir futbolcunun doğru şekilde yönetilip çok daha iyi bir kariyere sahip olamamasına acıyorum. emre'yle ilgili sevdiğim hiçbir şey olmasa da saygı duyduğum şeyler var. çünkü emre karaktersiz biri değil, kötü karakterli biri. sen emre kadar bile olamadın. emre böyle olmayı seçti. ama sen nasıl biri olacağını bile seçemeyip sahada çakma emre olarak gezecek kadar zavallısın. yanında adamlık taslamaya cesaret ettiğin abilerinin yancılığını yapıp sırtını iktidar sahiplerine dayamışken bile eğilip bükülüdüğün sürece olamayacaksın da.

  seni sevmesem de bugüne kadar galatasaraylılığına inandım. ama bugünden sonra galatasaray'ı ağzına alma.
 • 15395
  15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında tamamen görüldü ki, galatasaray için bitmiştir. aramızda halen sevgi saygı besleyenler kaldıysa da, dünkü maçla beraber sonlanmıştır diye düşünüyorum. maç öncesi empati yapmaya çalıştım, kendimi bildim bileli aşık olduğum takımın taraftarı beni ıslıklasa, yuhlasa nasıl hissederdim diye. az buz bir iş değil, kaldı ki bir de formasını giydiğin takımla şampiyonluk yarışı veriyorsun. es kaza kazansan, bambaşka bir dert. neyse ki gerek kalmadı bu empatiyi sürdürmeye, maçın başlamasıyla beraber o surat ifadesi, emre abisiyle beraber manasız pozisyonlarda hakeme çullanmaları, hatta bir ara muslera'ya da hararetli çıkışması...

  tanıdığımız bildiğimiz galatasaraylı çocuk değil bu. gözlerindeki sinir halini iyi biliriz. kadıköy'de daha maç başlamadan baroni'nin provokasyonuna düşmesinde, sami yen'de kazım ve semih şentürk'e yumruklarla dalmasında gördük. bizden biri olduğu için kendini kaybettiğini, futbolcu gibi davranamadığını düşünürdüm. dün gördük ki sebep galatasaraylılık değilmiş, kendiymiş... hata herkes yapar arda efendi, herkes çuvallar, ben de çok çuvalladım, tanınmayacak işler yaptım. yalnız bunun utancını da yaşadım, sen de yaşasan dün en azından etliye sütlüye karışmadan çıkar giderdin. hala maç sonu aptal saptal kendini övmezdin. hagi'nin golünde sevinen çocuk, bordeaux maçında 90 dakika ölesiye pres yapan kaptan bu değildi. bu saatten sonra ne yaparsın, hayatını nasıl sürdürürsün mechul, ama galatasaraylıyım diye dolanacağın bir durum kalmadı. "burası benim yuvam, canları sağolsun" demişsin, asla adını ağzına alma bence, yuvan falan değil burası. yuvasız kaldın sen, kendin ettin bunu da...
 • 15396
  15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçı sonrası ntv'de yayınlanan maç sonu açıklamasında kendisine değer veren bir kulüpte olduğunu söyleyen oyuncu. aylar önce galatasaray'ın teklifi komikti diyip reddettiği ve hatta alaycı bir tavırla bahsettiği kulüp için burası benim yuvam demekten de imtina etmedi. üstüne üstlük büyüdüğüm kulübün stadına başka formayla gelince ıslıklanmam normal diyerek galatasaray taraftarını zerre anlamadığını -ki düşük ihtimal- ya da hâla o haketmediği ve kendisine hiç yakışmayan kibrinden kurtulamadığını gösterir.

  içimizde sana zerre sevgi kalmadı. bu taraftar ne günler gördü neleri sineye çekti. ama malesef profesyonel olanlar sadece kendileri. bizler ise bu sevgiyi karşılık ve menfaat beklemeden büyüttük.

  yazıklar olsun.
 • 15399
  yakın zaman paylaştığı bir fotoğraf ile gündem oldu. ben de dahil pek çoğumuz fotoğrafta eşine ayaklarını yıkattığını düşündük. ancak sonrasında kendisi yaptığı açıklamadan ayağının buz kovasında olduğunu, eşinin de bacağındaki buz ile ilgilendiğini söyledi. kanımca fotoğraf da detaylı incelendiğinde arda' yı haklı çıkartıyordu. evet, ben de dahil pek çok insan arda' ya haksızlık etmiştik. peki arda buradan özeleştiri yapıp ''lan bu insanlar bu fotoda neden eşimin ayaklarını yıkadığını düşündüler ki'' diye sordu mu kendisine? sormadı tabii ki. zaten sorsaydı bugün bulunduğu yere düşmezdi arda.
 • 15401
  (bkz: 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçı)

  televizyondan nasıl göründüğünü bilmiyorum ama maç önünden, maç anı, oyundan çıkışına kadar tüm zeminde kaldığı süreye canlı şahit olan birisi olarak şunu söylemeliyim: okula yeni başlayıp ailesinden ilk kez ayrılmış bir ilkokul çocuğu gibiydi. baskıdan ağlaması an meselesiydi, zor dayandı. bir ara maç içinde emre abisi ile kader ortaklığı yapıp hakeme sarmaya çalıştı ama o da tutmadı. sahadan silindi. şimdi oturup ben nerede yanlış yaptım diye düşünür mü? sanmıyorum.
 • 15405
  dün oynanan maçta (bkz: 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçı) kendisi için ne hissedeceğimi maçtan önce ben de merak ediyordum. sonuçta altyapımızdan çıkmış ve bizde emeği olan ve camiamıza karşı ciddi anlamda bir tebiyesizliği olmamış bir oyuncuydu.
  sonuç olarak kendisine karşı bir nefret ya da sinir hissetmedim. tek bir duygu ağır bastı. o da acıma duygusu. neredeyse herkesin sempati duyduğu bir insan iken, şimdi bu hale düşmek, kendi camiandan ve taraftarından ıslık yemek, saha içinde gereksiz bir agresifliğe bürünmek, maç sonu açıklamalarında bile hala hiçbir şeyi idrak edememiş ukala bir tavır takınmak bende sadece acıma hissi uyandırdı.

  şükürler olsun tudor kovuldu ve fatih hocamız erken geldi ve senden kurtulduk. yoksa eminim şimdi bizim kadromuzdaydın.
 • 15407
  ''galatasaraylılar ıslıkladı, ama biz allah için yaşar, ona inanırız.'' demiş. kendi görüşüdür. laf etmek bana düşmez. bu lafı etmesinde elbet bir sebep vardır. bu sebebin ne olduğu da onu bağlar. ama bu lafı söyleyen kişi yaşantısını da bu tarz bir şekilde yaşamalıdır. umarım kendisi bunun farkındadır. çünkü unutulmamalıdır ki, birçok insanı kandırabilir, ama yaradan'ı kandıramaz.
 • 15409
  15 nisan 2018 galatasaray akbilspor maçından sonraki tipleri acınası olan tavlacı.

  o mimikler o tavırlar ahahaahaha. daha da batacaksın, yok olacaksın yok! kalbindekini allah biliyormuş falan da filan. allah için yaşıyormuş. bak bu klasik islamcı işte. allah için instagramdan karı kıza yürüyordu herhalde.

  kalbindeki pislikler yüzüne, tavırlarına yansıyor. bu yüzden de 100 kez milli olup avrupa'da 11 kupa kazanıp türkiye'nin her yerinde ıslıklanıyorsan ve kimseden saygı görmüyorsun, bunu hak ettiğin içindir. ne fenerli ne beşiktaşlı seni sevmiyorken galatasaray'lılar senden nefret ediyor. ama allah biliyormuş. kötüsün arda turan kötü. ve hak ettiği batışı yaşıyorsun. daha da beteri olacak inşallah.