resim
Arda Güler
Takım:Fenerbahçe
Mevki:On Numara
Yaş:17
Boy:1.76
Uyruk:Türkiye
 • 240
  --- alıntı ---

  fenerbahçe’nin 6-0’lık kasımpaşa galibiyetinde son 2 golü atarak pastaya çileği koyan arda güler’i konuştum dostlarla. sonra da baba ümit güler’e bazı sorular sordum. gördüklerim, dinlediklerim ve öğrendiklerimden sonra şunu söyleyebilirim: aile 10 numara… proje 10 numara… çocuk da 10 numara… arda güler, tesadüfen keşfedilmiş bir yeni yetme değil. gençlerbirliği kulübü’nde yetiştirilmiş profesyonel futbolcu adayıydı. fenerbahçe spor kulübü, dürüst bir pazarlıkla bu çocuğu aldı, istanbul’a getirdi. dereağzı’ndaki alt yapı organizasyonuna kattı. sonra da a takımı… arda güler ailesinin hayallerini değil, akılla tasarladığı projesini temsil ediyor. elbette çok şanslı. çünkü topla çıktığı yolda, her köşede akıllı insanlar kurumlar ve kulüplerle buluştu. çocuk masumiyetini kaybetmeden büyükler arasında büyük becerilerle oynuyor. genç takımdaki arkadaşlarından kopmuş değil. onları evine davet ediyor, yemek yiyorlar, sohbet ediyorlar, konsol oyunlarıyla eğleniyorlar. geçen yıl, mesut özil ve jose sosa’nın da katkılarıyla o arkadaşlarına sevdikleri marka ve modellerden spor malzemeleri alıp hediye etmiş.

  en önemli yanı: özel coach’u var. kulüpteki antrenman ve maç programlarına uygun olarak arda’yı çalıştırıyor. özel diyetisyeni var. hesapla, tartıyla, yağ oranı dikkate alınarak hazırlanmış beslenme programını uyguluyor. gece gündüz futbol maçlarını izlediğinden okumaya zamanı kalmıyor. o yüzden seyahat ve kamplara giderken yanına mutlaka kitap alıyor. baba ümit güler, anne serap güler ve abla nurgül güler, onun en yakın arkadaşları! evi ve aileyi çok seviyor. laf aramızda premier league’in devleri de çağırıyor arda’yı. ailece “fenerbahçe’deyiz, daha çok erken. lütfen bekleyiniz” diyorlar. oyunda sevilen hallerinden biri, gerektiğinde sağ ayağıyla top sürüp soluyla golünü atması. bir de sosyal medya var. uzak duruyor. polemiklerin ve tartışmaların dışında kalmak istiyor. ne dersiniz? bence iyi ediyor!

  --- alıntı ---

  attila gökçe
 • 241
  galatasaray sözlükte, başarısız olmasını isteyenlerin haysiyetsiz olarak yaftalandığı fenerbahçe’nin sözleşmeli futbolcusu.
  karakter, yaş, uyruk vb kriterlerden bağımsız olarak fenerbahçe’nin futbolcusu olması başarılı olmamasını istemek için yeterli bir sebeptir. kimseyi de haysiyetsiz falan yapmaz.
  galatasaray’ı basit bir hobi gibi görüyor olabilirsiniz, sosyal çevrenizde fenerbahçeli arkadaşlarınız tarafından takdir ve sevgi görmek istiyor olabilirsiniz, bakın ne kadar objektifim gibi rol kesiyor da olabilirsiniz. bunlar sizin bileceğiniz iş. bütün bunlar çerçevesinde arda güler isimli futbolcuya iyi dileklerde de bulunabilirsiniz, bu da sizi herhangi bir şey yapmaz.
  fanatik galatasaraylıysanız fenerbahçe’nin herhangi bir şekilde maddi ve sportif başarı sahibi olmamasını istemeniz de çok normaldir, bunu haysiyet gibi bir kavramla eşleştirmek, haysiyet kavramından hiçbir şey anlamadığınızı gösterir yalnızca.
  kariyerinin herhangi bir döneminde galatasaray forması giyerse destekleyeceğim, o zamana kadar ne hali varsa görmesi gereken fenerbahçeli futbolcu. volkan demirel gibi bir şeye dönüşmediği sürece olumlu ya da olumsuz bir his beslemeye gerek yok. kendisi değil ama fanboyları bir hayli itici, orası kesin.
 • 246
  bir galatasaray'lı olarak kendisinin fenerbahce dahil her yerde ahlaklı bir sporcu olarak başarılı olmasını dilerim. bundan gocunup aşağılık kompleksine girmeye ihtiyacımız yok. daha iyilerini biz çıkartalım, bulalım. gençlerin hepsi ahlaklı ve başarılı olsunlar.

  o sebeple fener'de başarılı olmasın, fener'den sonra başarılı olsun demeye ihtiyaç yok. yeri gelince bizimle rakip bile olamaz dediğimiz fener için, gencecik bir yeteneği, hem de efendi bir çocuğu şartlı sevme fanatizmine girecek kadar çiğ değiliz.

  çok başarılı olsun, arda'dan daha iyileri de bizim futbolcumuz olsun, altyapımızdan yetişsin.
 • 247
  bu platformda neden bu kadar çok yer alıp, neden bu kadar sert tartışmalarla, taraftarlarımızın birbirine düşmesinin öznesi olduğunu anlayamadığım genç futbolcu. objektif yaklaşım örneği; bu kardeşimizin masum yüzü bile takdir ediliyor, o kadar objektif yaklaşıyoruz yani. aynı objektif yaklaşımı kendi alt yapı oyuncularımıza da göstersek daha iyi olmaz mı? hadi diyelim ki -objektif olacağız ya- bizim gençlerimizin yetenek sorunları var, o kadar masum suratları da mı yok?
App Store'dan indirin Google Play'den alın