• 568
  içimin yağlarını eriten kulüp. 21 eylül 2019 fenerbahçe ankaragücü maçının tekrarlanması için tff'ye başvuruda bulunacaklar.

  --- alıntı ---

  kamuoyuna

  bu akşam fenerbahçe a.ş ile oynadığımız müsabakada, müsabakanın tüm hakemleri tarafından açıkça kural ihlali yapılmıştır.

  gerek müsabakanın hakemleri gerek ise var sisteminde yer alan hakemler, müsabakanın 20.dakikasında takımımızın yediği gol öncesinde verilen köşe vuruşu (korner) kararı açıkça hatalı olarak verilmiştir. golün öncesinde kale atışı (aut) kararı verilmesi gerekmekte iken hatalı bir şekilde köşe vuruşu kararı verilmiştir.

  müsabaka hakemi ve var hakemleri gol kararı vermeden önce topun bir sonraki durma anına değin tüm olayları yeniden inceleyerek gol kararını değerlendirmesi gerekirken bu durum yapılmamıştır.

  kulübümüz, tıpkı bu akşamki rakibimiz fenerbahçe a.ş’nin bir önceki müsabakasında kural hatası yapıldığına dair itiraz ettiği gibi müsabakaya itiraz edecektir.

  ancak, ülke futbolumuzda üst üste gelen bu hatalar nedeniyle türkiye futbol federasyonu’nun ve merkez hakem kurulu’nun sorularımızı cevaplamasını beklemekteyiz.

  konya maçı verilmeyen penaltı 2 puan,

  kayseri maçı rakibe verilmeyen kırmızı kartlar ve faul olmayan pozisyon sonrasında gelen gol 2 puan,

  fenerbahçe maçı auta kararı yerine korner kararı sonrasında olan gol ve kaybedilen 3 puan,

  5 haftada hakem hataları ile kaybedilen 7 puan.

  kazanabileceğimiz bir müsabakayı açıkça yapılan bir hata ile kaybediyoruz.

  yayıncı kuruluş’un görüntülerinden net ve tereddüte yer vermeyecek bir şekilde top rakip takım oyuncusundan oyun alanını terk ettiği halde kale atışı kararı yerine köşe vuruşu kararı veriliyor ve oyunun devamında gol oluyor.

  müsabaka hakeminin gözü önünde gerçekleşen olayda kale vuruşu kararı yerine tam tersi karar nasıl verildi? yardımcı hakemler uyarmadı mı? var hakemleri neden uyarmadı? gol sonrası neden inceleme yapılmadı? var sistemi bu hataların önlenmesi için yok mu?

  kulübümüzün gerekli başvurularda bulunacağını önemle belirtiriz.

  kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  ali güven

  mke ankaragücü spor kulübü yönetim kurulu üyesi

  ve

  basın sözcüsü

  --- alıntı ---

  https://ankaragucu.org.tr/bilgilendirme-19/
 • 571
  basın sözcüsü aracılığıyla fenerbahçe maçındaki kural hatalarını öne sürerek karşılaşmanın tekrarlanmasını talep etmiş kulüp. ayrıca bu maçla birlikte geçtiğimiz 5 haftada 7 puan kaybettiklerini belirtmişler. daha 5.haftada kural hatalarından 2 maçın tekrarlanması isteniyosa bu 34 hafta geçmez arkadaşlar. bu kaostan sağ çıkan da daha ölmez. allah bizimkilerin yardımcısı olsun. ortalık daha da karışacak.
 • 572
  yaptıkları kural hatası açıklamasıyla klas bir hareket* yapmış futbol kulübü. fenerbahçenin kirli oyunları kamuoyunda geri tepmeye başladı. bunu görebilmek güzel. yaptıkları açıklamayı ben buna yoruyorum. yoksa her sene fenerbahçe lehine bu tarz hatalar yapılır, hiç kimse de konuşmazdı. bir nevi "yeter artık daha fazla susmayacağız" demek oluyor bu.
 • 574
  https://ankaragucu.org.tr/bilgilendirme-19/

  "var hakemleri neden uyarmadı? gol sonrası neden inceleme yapılmadı? var sistemi bu hataların önlenmesi için yok mu?" diye sormuslar. evet, var sistemi bu hatalari onlemek icin kurulmadi. korner, tac, faul, sari kart gibi kararlar var'in ilgi alanina girmiyor. korner vurusu ile gol arasinda incelemeye deger bir pozisyon olmadigi icin de var hakemleri uyarida bulunmadi.

  bu sorularin cevaplarini tabii ki kendileri de biliyor, ama muhtemelen saflarini belli etmek icin bu aciklamayi yaptilar, cok da iyi guzel yaptilar. fener'in olusturmaya calistigi ittifak catir catir catirdasin.
 • 575
  medyadaki galatasaray muhabirleri bu isin uzerine gitmeli. nasil fener'in silahsorleri olmadik yerden ates cikarmaya calisiyorlar, bizimkiler de ceksinler silahlarini bakalim.

  memleketin en buyuk...patronlarindan birisinin tarafli sekilde basinda oldugu federasyon'u indirmeliyiz ki adaletli bir yapi kurulma ihtimali dogsun. kurulsun demiyorum zira yine kimin neyi sececegi belli... ama en azindan bu kadar yanli olursaniz cok durmazsiniz mesaji verilir.
 • 580
  haklı bir açıklama yapmışlar. her kulüp canı yandığında haklı haksız ortalığı yangın yerine çeviriyor. fenerbahçe kendi maçı olsun olmasın her şeye bu kadar müdahil olurken ankaragücü'nün hakkını araması gayet normal. pozisyon net bir şekilde aut. korner kullanılmış gol olmuş. ee napsın adamlar sussun mu?

  ayrıca kural ihlali diye itiraz ettikleri pozisyonunu aynısını yine fenerbahçe yapmış. bunlar ıslah omaz.
  https://twitter.com/...476497009860608?s=19