• 15
    olası luyindama ve marcao satışlarının ardından haklı olarak taraftarımız cenk özkacar, yıldırım mert çetin, ashraf dari, ravil tagir gibi genç bir ikili oluşturmamızı istiyor yalnız bu her zaman luyindama-marcao ikilisi gibi tutacak bir aşı değil. en güvenilir olması gereken yer; stoper bölgesinde iki yeni genç transferi direk yerleştirmek büyük risk. gelgelim açıkça söylemek gerekirse luyindama ve marcao ikilisi bile tam anlamıyla bir çok taraftara güven vermiyor. ben donk’u ikisine göre daha tutarlı ve sağlam buluyorum.

    lafın özü bir tane tecrübeli kaya gibi stoper almamız lazım. yanına o zaman ister cenk’i trabzonun radarından çıkartır alırız, ister emin bayram’a güveniririz. ogbonna torino’da parlayıp juventus’a kadar çıkmış bir isim. yıllardır premier ligde oynuyor. sadece bu sezon forma rekabetini kaybetti zaman zaman yedek kaldı. ben bizim ligde en az bir profil benzerliği olarak vatandaşı (bkz: joseph yobo) etkisi bekliyorum. yobo deyince akla hemen eboue’nin pazarı geliyor:) ama baya feneri ihya etmişti zamanında.

    ogbonna ne pepe gibi fazla popüler ve veteran bir defans; ne de genç bir çaylak. 32 yaşında stoper için tam kıvamında istikrarlı boğa gibi italya milli takımı forması giymiş, lucas neill gibi premier lig stoperi. savunmanın komutanı olacak bir adam. cüzzi bir miktara westham’dan aldığımız takdirde doğru bir iş yapacağımızı düşünüyorum. ogbonna olmasa da en azından bu kategoride bir defansa ihtiyacımız var.

    ben luyindama ve marcao’yu çok beğeniyorum, satarsak yine 2 tane birden stopere genç scout transferi yapmak daha vizyon işi diyene de saygım sonsuz.