• 30
    kortların haşarı çocuklarındandır ama spor tarihinde görülmedik centilmenliklerden birine fernando verdasco'ya karşı 2005 yılındaki roma masters 3. tur maçında imza atmıştı.

    roddick ilk seti 7-6 (1) ile kazandıktan sonra 2. sette de servis kırma avantajıyla 5-3 öndedir. servisler verdasco'dan gelmektedir ve roddick 0-40'da 3 tane maç puanı yakalar. ilk puanda verdasco ilk servisini sokamaz ve ardından ikinci servisi de t'ye çok yakın düşer. çizgi hakeminden out kararı geldikten sonra aslında maç çift hata ile bitmiştir. fakat roddick ize doğru yürüyerek sandalye hakemine işaret eder ve verdasco'nun 2. servisinin aslında içeride olduğunu söyleyerek izi siler (toprakta oynandığı için topun zeminde oluşturduğu bir iz var). sonrasında verdasco o oyunda yanlış hatırlamıyorsam 4 tane maç puanı çevirir ve oyununa tutunur. ardından roddick'in servisini kırıp sete geri döner ve o seti de 7-6 (3) ile kazanır. 3. sete de servis kırarak giren verdasco o avantajını setin sonuna kadar saklar ve seti 6-4 ile alarak maçın kazananı olur. eğer roddick 2. sette durum 3-5 ve 0-40 iken verdasco'nun 2. servisiyle ilgilenmeseydi maç çok büyük olasılıkla sona erecekti. çünkü verdasco da topun dışarıya düştüğünden emin gibi fileye rakibinin elini sıkmaya geliyordu.

    https://www.youtube.com/watch?v=jfIBCCIoAO8

    bir sonraki turda (çeyrek finalde) fernando verdasco, guillermo coria'ya kaybetmişti. coria ise finale kadar yürüyüp nadal'a 5 sette mağlup olmuştu.