• 164
  sezon başında* kendisini istemiştim ama abuk subuk transfer olarak değerlendirilmişti burada. halbuki hoca muriqi'i istemişti, o olmayınca da en azından onun gibi top indirebilen ve saklayabilen bir forvet lazımdı bize. bu tipte bir oyuncunun eksikliğini hâlâ hissettiğimizi düşünüyorum. zira kasım ayı bitecek ama sol kanada sürekli top şişirmekten başka bir şey yapamadık henüz.

  bu arada belirtmek isterim, parma'daki gol sayısı yüksek sayılmaz. 8 maçta attığı 5 golün 3'ünü tek maçta attı çünkü. genele baktığımızda gol ortalaması düşük bir forvet kabul ediyorum. ama sahada doğru görev verildiğinde çoğu bol gollü forvetlerden daha faydalı olabilecek bir forvet.
 • 166
  galatasaray'daki temel sorunlardan birine işaret eden oyuncu.

  bakıyorsunuz bu arkadaş transfer listesinde ve kadroya katılmaya çalışılıyor daha sonra çeşitli sebeplerden alınamıyor, olabilir. fakat bana kalırsa cornelius'u almak istiyorum demek ''benim oyun planıma uygun forvet tiplemesi budur.'' demek olmalı. şimdi atıyorum hücum bölgesinin geri kalanında yer alan oyunculara koşularıyla alan açsın, ileride pres yapsın, fizik olarak güçlü olsun, gol sayısı çok da önemli değil ben golü başka şekillerde bulacağım. bu oyun planın eksik parçası böyle bi' santrafordur. cornelius olmazsa bu tiplemedeki başka oyunculara yönelirsin ama sonra bi bakıyorsunuz diagne alınıyor. bu profille alakası yok. o beğenilmeyip gönderilmiş yerine bambaşka biri alınmış.

  bana kalırsa galatasaray'da başarı biraz da transferde eğrisi doğrusuna denk gelirse sağlanıyor yoksa işler pek de iyi gitmiyor. lazım olan oyuncu profillerinden çok isimlere odaklanılıyor.