resim
Anderson Souza Conceição
Takım:Al-Nassr FC
Mevki:On Numara
Yaş:28
Boy:1.90
Uyruk:Brezilya
 • 767
  üstün meziyetleri olan parayı çok seven yetenekli futbolcu. burada anahtar kelime 'para' maalesef. transfer söylentisi beni heyecanlandirmiyor çünkü bunun olduğu bir 11 kuruyorum kafamda ve arkasında cica üçlüsünü görüyorum. içimde daralıyor nefes alamıyorum sözlük. önce şu gözünü sevdiğimin ortasahasini düzelt bak ileri uçta muhammed bile gözüne benzema gibi gelmeye başlar.
 • 768
  kendisinin isminin yalanlanacağını düşünmüyorum, bir şemsiye misali asıl hedeflerin üstünü kapatıyor ve mutabakatları rahatlattığını düşünüyorum. gündemde adının olması ise küçük takım üzerinde baskı yaratıyor. kulübümüzün kendisine yıllık 6mio euro bağlayacağını hiç düşünmüyorum.
  gelirse koşa koşa formasını alırım orası ayrı.
 • 770
  eger genclestirme, gelecege yatirim ve en yuksek maas mertebesini 2 milyon euroda tutma planimizi surdurmek istiyorsak ve ic anadolu comari gibi arsa satarak paralari yiyip satacak bir sey de kalmadiginda arkamiza yoklamak istemiyorsak bu ve bunun gibi transferlerden uzak durmaliyiz ve taraftar olarak da kesinlikle istememeliyiz. bir futbolcunun bir takimi sampiyon yapmasi gibi bir dunya olmadigini da girmek icin sadece psg'ye (bu sene sampiyonlar ligi, bir onceki sezon fransa ligi) bile bakmak yeterli ki talisca oyle bir star degil. adam net olarak parayi seven, baska da derdi olmayan futbolcugillerden. ısterse tum parasi sponsor tarafindan karsilansin, kendisinin geldigi durumda takimda maas dengesi falan kalmayacaktir. mevcut durumda neredeyse ilk 11in 6 si kadar maas alacak, hele bir de 2 mac kotu oynadigini falan dusunun.
 • 771
  oynatan değil oynayan tarzda bir oyuncu. gol sayıları yüksek ama mevkisine göre asist sayıları düşük. kariyerinde 121 golü varken asist sayısı yalnızca 37. hal böyle olunca 4-3-3'e hiç uymuyor, 4-2-3-1'de de arkasındaki ikiliye çok iş bindiriyor. galatasaray'a lazım olan 8-10 karışımı playmaker kendisi değildir. hele ki 5-6 milyon euro maaş verilecekse uzak durulmalı.
 • 772
  talisca'yı aşırı beğeniyorum ve gelmesini de isterim ancak bahsedilen değerde para vereceksek daha çok ihtiyacımız olan çift yönlü orta saha mevkisine oyuncu alsak çok daha doğru olur. 3-4 milyon euro maaşa geleceğini de kesinlikle düşünmüyorum arabistan'da 8 milyona yakın maaş aldığı söyleniyor. hadi diyelim gerçekten kulübüyle yarı yarıya ödeme söz konusu oldu ve bir futbolcunun maaşı için 3-4 milyona yakın maaş vereceğiz, ben bu hakkı ismi geçenlerden ndombele, torreira tarzı bir oyuncuda kullanırdım. ya da daha düşük maaşa 2 tane gerçekten potansiyelli dinamik orta saha alırdım (avusturya, belçika, portekiz gibi liglerden).

  zaten kenarda yunus ve kerem gibi yetenekli olsa da akan oyunda top kaptıran 2 kanadımız varken bir de oraya talisca atıp vasat bir orta 2'li (ya da 3lü) kullanırsak geçen sezon yaşadığımız sorunların (öne geçilen maçlarda oyunu tutamama, her maç asgari 1 gol yeme vb.) aynısını yaşarız.
 • 773
  artan döviz kuru ve düşen futbol gelirleri sebebiyle, galatasaray'ın kurtuluşu maaş bütçesinin düşmesi, alınacak oyuncuların parlatılıp satılması diyoruz ama hala talisca beklentisi var.

  daha takımda doğru düzgün orta saha yok, paranın uşağı olmuş keyfine çin'de, arabistan'da futbol oynayan adama yükseliyoruz.

  madem para saçacağız, getirin ndombele'yi bonservisi ile 4-5 sene o mevkiye oyuncu aramayalım.

  ya da fransa'dan maaşı düşük bonservisi yüksek olan, potansiyelli oyuncu alın yine uzun süre o mevkiyi kapatalım.

  şu transfer çalımı muhabbetleri sebebiyle oyunculara para saçmak can sıkıcı değil mi ya?!
 • 774
  galatasaray'ın mevcut durumunda en yapmaması gereken transfer tarzı nedir diye sorulsa cevabı olacak tarzda bir transfere konu olan futbolcu. akıllanmıyoruz bir türlü. ders almıyoruz. bu tarz oyuncuların transferi üzerine konuşulurken insan "biz boşa kendimizi üzüyoruz" diye düşüyor. emre akbaba'nın daha kelitelisi. emre akbaba da pres yapma kendini yorma sadece skor üret denilse emin olun talisca'ya yakın bir gol atar.
 • 779
  bir an önce gündemden düşmesini arzu ettiğim futbolcu.

  talisca'ya verilen parayla hem 6 hem 8 numaraların maaşı ödenir. hani bu bahsettiğim 6 ve 8 numaralar da 3 yıllık planlamacıların galatasaray'a reva gördüğü cicaldau gibi fason futbolcular değil, bildiğiniz sanson gibi adı sanı kapasitesi belli 2 tane oyuncu gelir o maaşlara. bir de talisca'nın maaşının vergisi var. bu işi hiç lüzumu olmayan bir macera olarak görüyorum.

  iskeleti kurmadan 10 numara bile transfer etmemeliyiz bence. 6 ve 8 numaraları oturtmadan pastanın üstüne çilek aramanın erken olduğunu düşünüyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın