• 6
    sezona salzburg'la başladı, ocak ayında liepzig'e geçiş yaptı. bu arada da aralık ortası gibi sakatlandı ve mart başında sahalara dönebildi, çarpraz bağ sakatlığı. sakatlıktan sonra da liepzig'in bütün maçlarında kadroya girdi, yarısında ilk 11 başladı kalanlarda da sonradan oyuna girdi. evet liepzig ile bu sezon 9 maça çıkmış gözüküyor ama bu adam zaten devre arası geldi ve sakatlıktan kurtulduğunda ligde 26. haftaydı. liepzig aslında kendisini yeterince kullandı.

    haidara galatasaray'a uygun bir oyuncu değil şu an. işin hücum kısmını oynamayı biliyor, potansiyel gösterdiği kısım da bu yönde ama defansif kısımda o kadar iyi değil. haidara'dan verim alabilmeniz için kanat oyunu oynamanız ve dahası haidara'nın yanına bastığı her topu alan bir çift yönlü oyuncu koymanız lazım. bu oyuncunun ayrıca pas oyununu da bilmesi gerekiyor. fernando, donk, n'diaye veya belhanda ile olacak iş değil. liepzig bu işi kanatta 10 numara gibi oynayan forsberg ve sabitzer ikilisi ile görüyor.

    haidara bildiğiniz ikinci bir naby deco keita, o yüzden gelecek sezon için takımda yeri hazır. bu sebeple liepzig'in kiralık bırakmayacağını düşünüyorum. 40-60 mn eur arası bir para teklif ederseniz pazarlık masasına otururlar ama.