resim
Altay Bayındır
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Kaleci
Yaş:24
Boy:1.98
Uyruk:Türkiye
 • 579
  fenerbahçe'nin türk kalecisi, taraftarının hoşnut olmadığı günah keçisi isim.

  altay elbet bir muslera değil belki o potansiyelde de değil ama lig için gayet yeterli olacak ölçüde iyi bir kaleci ve potansiyeli var. seni şampiyon yapabilecek bir kaleci. senede maksimum 30-35 gol yiyecek türden bir isim. uçmaz, kaçmaz, ekstrası az. ancak üzerinde öyle bir stres var ki günah keçisi ilan edildi ve tüm takımın hak ettiği negatiflik kendi üstünde. üzülüyorum. fenerbahçe'den ayrılıp farklı bir takıma gittiği gün muhtemelen hayatının en mutlu günü olacak. rahatlamış bir altay'ın gayet iyi ve yeterli performans sergileyeceğini düşünüyorum. içimden bir ses yurt dışına gitmezse beşiktaş semtine ya da başakşehir'e doğru yol alabilir diyor.
 • 580
  insan ne yapar yapar kendine yapar. kaç yıldır saha içinde yapmadığı çirkeflik kalmadı. geçmişi unutabilirsin, söz uçar ancak yazı kalır. geçmişte de yazdık. tekmeler dirsekler küfürler içeren kısa filmlere konu olacak hareketleri var. ayriyeten çok ekstrem bir kaleci de değildi ancak her fenerli futbolcu gibi abartıldıkça abartıldı. sonuçta fısladı. o kadar göklere çıkardılar ki kendi taraftarı biz ne aldık böyle ya müthiş bir şey diyerek oyalandı. süper lig kalecisidir doğru ancak o kadar. ne bir ayak tekniği, ne bir oyun görüşü ne, bir iletişim becerisi var. bir de kaptanlık verdiler şahtı şahbaz oldu. yaşı genç ancak gelişimi çizgi kaleciliği üzerinde devam ederse eder. hadi belki bir de iletişim yönünü çözer. ötekiler biraz allah vergisi oluyor. bu özellikle iç güdülerle de alakalı. forvet ve kalecilerde bu içgüdü kalite farkı yaratıyor. altay ne yazık ki bir süre sonra deli kral tarafından kadro dışı bırakılıp ejderhalara yem edilir. he bu beni üzmez, çünkü girdiği kabın şeklini alan futbolcuları sevmem. neysen osun. ankaragücü futbolcusuyken bunları yapabilir miydi?
 • 581
  jorge jesus özelinde yazdığım şey birçok oyuncu veya teknik adam için geçerli olabilir tabi altay da bunlardan bir tanesi. (bkz: #3490624)

  klasik fenerbahçe taraftarının bir şeyi olduğundan büyük görme tutulması yaşadığı bir başka kaleci. altay, en fazla konyaspor seviyesindeki takımlar için iyi kalecidir. o yüzden çıkıp da açıklama yapması falan aşırı abes. biz mesela berkan'ı hiçbir zaman kante görmedik berkan bu kadar işte diyip yararlanmak gerekiyordu onu yaptık. berkan fenerde olsa şu an değeri 20 milyon euro yerli barella'ydı adı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın