• 1594
  ücretinde yüzde 40 indirime giden orta saha oyuncusu.

  --- alıntı ---
  "futbol a takımı oyuncularımızdan alper potuk'un 31 mayıs 2022'e kadar kulübümüzle olan mevcut sözleşmesi, kendi talebi üzerine ücretinde yüzde 40 oranında bir indirim yapılarak düzenlenmiştir. sözleşmesinin süresi aynı kalmak koşulu ile ücretinde kendi isteği ile yüzde 40'a varan ciddi bir oranda fedakârlık yapan oyuncumuz alper potuk'a, kulübümüze olan bu bağlılığı ve özverisi için teşekkür ediyoruz"

  başkan ali koç da özverisi nedeniyle tecrübeli futbolcuya teşekkür etti. başkan koç, sözleşme yenilenmesinin ardından şu açıklamayı yaptı:

  "alper potuk, fenerbahçe ailesine olan bağlığını bu büyük fedakârlıkla gösterdi. bir oyuncunun sözleşme süresi aynı kalarak, daha önce yapılmış olan sözleşmesinde yüzde 40 oranında bir indirimi kendi isteğiyle gerçekleştirmesi futbol dünyasında eşine az rastlanır bir olay. fenerbahçe ailesine kalpten bağlılığını gösteren alper'e, bu örnek davranışı için tüm camiamız adına teşekkürlerimi iletiyorum. umuyorum camiamızdan alacağı destekle futbol potansiyelini en iyi şekilde kullanarak bu sezonki şampiyonluk yolculuğumuza da önemli katkılarda bulunur."

  sportif direktör damien comolli ise konuyla ilgili "bugüne kadar çalıştığım kulüpler ve oyuncular arasında böyle bir duruma ilk defa rastlıyorum. bir oyuncu, daha 3 yıllık garanti sözleşmesi varken tüm alacaklarından yüzde 40 oranında vazgeçerek indirime gitmek istediğini yönetime iletiyor. umuyorum bu sezon ortaya koyacağı saha içi performansı ile de şampiyonluk hedefimizin önemli bir parçası olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

  --- alıntı ---

  https://www.dha.com.tr/...-gitti/haber-1704454
 • 1595
  orta sahaya transfer yapmak isteyen fenerbahçe'nin, halihazırda rotasyonda 6. sırada yer alan orta saha oyuncusu. bu rotasyonda düzenli oynama şansı sıfır. fenerbahçe'deki kontratı bitince futbolu bırakacağını tahmin etmek de zor değil, futbol kariyeri ve yıllardır yarı zamanlı olarak başka meslekler yapıyor olması buna delalet kabul edilebilir. hepsine ek olarak lüks bir yaşantısı, ünlü bir sevgilisi var. istanbul'un en pahalı yeme-içme ve eğlence mekanlarının daimi müşterisi.

  maaşında %40 indirime gitmiş. baya inandırıcı olay.
 • 1597
  kendisi gerçekten de karakterli bir tavır sergilemiştir. eğer bir galatasaray futbolcusu kendi isteğiyle sözleşmesinde %40 indirim yapsaydı şu an kahraman ilan edilirdi. günümüzde çok az insan, bu ücret bana fazla, ben bunu hak etmiyorum, %40 indirin diyebilir. eğer olayın arkasında başka şeyler yoksa -ki ali koç olunca insan bir şüphe duyuyor tabii- helal olsun.
 • 1599
  ali koç tarafından sponsorluk anlaşması imzalanmış futbolcu. hayırlı olsun bakalım bu sponsorlukların sonu nereye varacak. bence bu anlaşma detaylarına şu eklenebilirdi; maç sıarsına gözükecek şekilde bacağına veya koluna ali koç dövmesi karşığında bu para tahsil edilecektir. eğer o şekilde bir maddeyle imzayı atsaydı bak işte o zaman şu an aldığı sponsorluk gelirini ikiye katlardı. ne diyelim iki taraf konuşmuş anlaşmış bize de bu tiyatral hareketleri şak şak şak diye alkışlamk düşer.

  %40 indirim yaptığına inanmak için fenerbahçeli olmanız yeterli. başka türlü dünya üzerinde kimse buna inanmaz.* hayır bir de kesin %50 diye göstereceklerdi ama yapmayalım inandırıcı olmaz "küsüratlı sayı verelimde salladığımız anlaşılmasın" gibi bir oran olmuş.*
 • 1600
  6 sezonda toplam fenerbahçe'nin 206 maçından sadece 131 tanesinde ilk 11 olarak başlamış. yani istatistik olarak bakarsak toplam maçların %60'ı kadar oynamış. yani bu adam zaten %60'lık bir futbolcu. aslında ücretinde indirim yapmamış, oynamadığı * maçların artık parasını almamaya karar vermiş. ee bi' de diğer pencereden bakarsak, zaten kadroda yer bulamıyor ve bu gidişle kulüpten maksimum 2 sene içinde gönderilmesi varken, çanağı garantiye alıp 4 sene tutunabilir. çünkü fedakâr oldu kendisi. suyun karşı tarafı çok önem verir bu tarz şeylere. bakın çok can alıcı bir cümle; "kulübümüze olan bu bağlılığı" cümlesidir.

  bence kimseyi kahraman ilan etmenin gereği yok
  bizde de olsa, başka kulüpte de olsa. tabi herkese hakettiği kadarlık kontrat yaparsanız.
 • 1601
  maasinda %40 indirime giderek cogu acidan hayatini garantiye almistir. diyelim ki bugun el altindan bir para alisverisi olmadi, bence olmak zorunda degil ve hele %40 degil daha normal bir indirim olsa hic suphelenmezdim, alper bu vesileyle futbolu biraktiktan sonra gazetedeki kosesini, tv programindaki koltugunu ayarlamis oldu. futbolun icinde kalacak olursa kulupte altyapidan yardimci antrenorluge cesitli pozisyonlari ve elbette fenerbahce referansiyla anadoluda bulunacak isleri saglama almis oldu. kisacasi 35 yasindan sonra da kazanabilmek icin bugun fedakarlikta bulunuyor.

  daha da otesi bu sayede belki de sozlesmesi fesh edilmeyecek, baska takimlara zorla gonderilmeyecek. fenerbahce'ye nasil imza attigini hatirlayan alper, o kagit uzerinde yazan alacaklari da buyuk ihtimalle kolay kolay alamayacagini, gecmiste nasil zorla imzaladiysa bugun de kendisini gonderirlerken zorla imzalamak zorunda kalacagini zaten ongoruyordur.