resim
Alpaslan Öztürk
Takım:Galatasaray
Mevki:Stoper
Yaş:28
Boy:1.86
Uyruk:Türkiye
  • 307
    zorunda olmadıkça ligde veya avrupada kısacası puan veya puanlara ihtiyacımız olan hiçbir maçta ilk 11'de oynamaması gereken futbolcudur. elbette bunu alpaslan öztürk'e antipati duyduğum için falan söylemiyorum. aksine hırsını çok takdir ediyorum ama ben alpaslan'ın mevcut fiziksel durumuyla hiçbir mevkide tam olarak oynayamayacağını düşünüyorum.

    stoper oynarken dahi hantal görüntüsü olan bir futbolcuya yedlin yerine sağ bek oynasın diyenleri gördükçe hayretim daha da artıyor. yedlin öyle veya böyle bütün koridoru sağlıklı şekilde kat ediyor. hücuma da çıkıyor. savunmaya da dönüyor. bakın bunları nasıl yaptığına odaklanmıyorum salt olarak eylemi gerçekleştiriyor adam. alpaslan'ı psv maçında bekte izlemiştim. bir de hazırlık maçında izleme fırsatım oldu ki iki bek performansı da faciaydı.

    stoper performansı konusunda da ciddi soru işaretlerim olsa da alpaslan öztürk'ü gömme tarzı bir yere doğru gideceği için burada noktalıyorum mevzuyu. haydi mecbur kalırsan, elde kimse kalmazsa* stoper oynar ama en azından bek oynamasın. en azından.*