resim
Ali Turap Bülbül
Takım:Galatasaray U17
Mevki:Sağ Bek
Yaş:17
Boy:1.79
Uyruk:Türkiye
 • 8
  u-17 avrupa şampiyonasında türk milli takımında uluslararası seviyede ayakta kalan nadir oyunculardan biri. ayrıca yine milli takımın kaptanlarından biri olan sağ bekimiz.

  galatasaray futbol takımı eğer çok sağlam bir iskelet kurarsa, bek oyuncuları belki bir stoper belki de kanat oyuncularından birini; yani yan parçaları akademiden çıkarabilir diye düşünüyorum.
  ali turap kendi yaş kategorisinde kendisini uluslararası seviyede kanıtlamış bir oyuncu, zaten u-17 türkiye ligine de fazla geliyor.

  eksikleri var mı var, ama kapatılmayacak şeyler değil bunlar; oyun zekası olarak kesinlikle iyi seviyede ama uygulama konusunda ufak tefek problemleri var; ama bu problemlerin aynısı hatta daha fazlası boey'de de var.

  teknik direktör okan buruk mu olur kim olur bilmem ama akademiden yaralanmak zorundayız, bu çocukları kaybetmememiz lazım, bu çocuklara bir yol çizmemiz lazım.

  şahsen ben takımda görev alıyor olsam; ali turap'ı u-19'u pas geçerek a takım geniş kadrosuna alırdım ve yetiştirmeye çalışırdım.
  kim bilir belki de yeni zeki çelik bizim akademimizde doğdu.

  galatasaray akademisi sahipsiz değil, rica ediyorum bu çocukları mirsad'a kaptırmayın. galatasaray taraftarı olarak akademiyi önemsiyoruz, şöyle söyleyeyim yayını olan akademi maçlarını kaçırmıyorum.
  bu oyuncular için çizilecek yolun yakından takipçisiyim.

  umarım ali turap da kendini bozmadan, başladığı şekilde devam eder kariyerine.