• 202
  yetersiz ve kötü bir hakemdir. 17 ekim 2021 trabzonspor fenerbahçe maçı nda kim ne derse desin kötü yönetim sergilemiştir. genel olarak hakemlerin rezalet bir yönetimi var bu zaten tartışılmaz fakat bu durum kim'e gösterilen her iki kartın da doğru olduğu gerçeğini değiştirmez. penaltı zaten penaltı o da vardan döndü yoksa onu bile vermeyecekti. sarı kart pozisyonu için bazen pozisyonun sertliği değil de pozisyonun süreci ve potansiyel durumu kartı gerektirir bu pozisyon da böyle bir pozisyondu nitekim doğru karar verdi. geçen hafta kim'in plonjonuna türlü kılıf uydurup penaltı değil diyen adamlar için bunu kabul etmemeleri gayet anlaşılır. fakat bu şahıs o kadar kötü yönetti ki maçı, verdiği doğru karar dahi sorgulanır oldu ki anlaşılabilir bir durum. nwakaeme hakemin dibinde bağırarak itiraz ediyor, yetmedi elle kart işareti yapıyor gözüne soka soka, sen kart vermiyorsun veremiyorsun. bir tarafın sertliğine müsade edip diğer tarafı kolay cezalandırıyorsun hal böyle olunca kusura bakma da böyle taraflı karar verirsen hakem bey, verdiğin doğru kararlar bile sorgulanır, maçın da önüne geçersin. benim takımım şahsen aynı yönetime maruz kalsam ben de kırmızının doğru olduğunu bile bile hakeme sallardım çünkü gerçekten bir çok pozisyonda iki takıma farklı davrandı. nwakaemeye veremiyorsan o kartı gustavoya da vermeyeceksin, devam diyorsan bir pozisyonda diğer takımın daha hafif müdehalesinde faul vermeyeceksin bir standartın olacak.
 • 203
  kötü hakem. buralara nasıl geldi o bile belli değil. ancak 17 ekim 2021 trabzonspor fenerbahçe maçında tipik iç saha takımını koruyucu bir profil çizdi. onun haricinde vermiş olduğu 2 önemli karar doğruydu. kim'i atması ve penaltı çok doğruydu.
  penaltı pozisyonu bir de kırmızı çıkarması gerekiyordu ancak aklından neler geçti kim bilir?
  bu maç belki de son maçı olacak. fenerbahçe camiası kötü oyun yerine kendisini günah keçisi seçti. ancak birileri yanacak ki bir yerler düzelsin. kendisini zor günler bekliyor bu saatten itibaren.
 • 204
  iğrenç bir hakem orası tamam ama şu maçın ağırlığını kaldıramayacağı o kadar belliydi ki. kendisine kızılması kadar, onu atayanlara da kızılması gerekiyor.

  bu arada gösterdiği iki sarıdan kırmızı kart net şekilde doğru orada sıkıntı yok. asıl sıkıntı futbolculara olan yaklaşımında. nwakeme dövecek gibi üstüne yürüyor sarı veremiyor ama gustavo elleri arkada itiraza geliyor hemen gösteriyor sarıyı.

  hele uğurcan kaleden 50 metre deparla gelip hakemle beraber var monitöründen pozisyonu izlemek istediğinde sarı göstermemesi ayrı kopardı beni. yuh be kardeşim ya.

  peki szalai'nin penaltı pozisyonu? hadi ilk anda görmedin var çağırdı gittin eyvallah da nasıl kırmızı vermezsin ya? çünkü ilk pozisyonda kaldı aklın. 9 kişi bırakırsak hayatım kararır dedin. işte bu yüzden senden hakem falan olmaz.

  (bkz: 17 ekim 2021 trabzonspor fenerbahçe maçı)
 • 205
  geçen sezon hande sümertaş'a hayatı zindan eden, bilimum basın yayın organında kendisine yapılanları tasdik ettiren fenerbahçe camiasının şimdilik son hedef tahtası. 17 ekim 2021 trabzonspor fenerbahçe maçı sonrası hem resmi hem de gayrı resmi kulüp organlarınca yapılan hedef göstermeler bugün telefon numarasının el altından bazı gruplara sızdırılması ile başka bir boyuta taşınmış durumda.