• 111
  elde edilecek gelirle, kemerburgaz tesislerinin ve onunla ilintili olarak florya da başlanacak projenin finansmanını dolayısı ile bankalar birliği kapütülsayonundan çıkmamızı sağlayacak, gelecek prokjeksiyonunda kulübümüze gelir getirecek projedir. defalarca anlatıldı yol haritası. hala anlamamakta ısrar edilip "yok kira geliri yok bilmemne yapılsaydı" denilerek hakkında yanlış ve doğrudan uzak yorumların yapılması üzücü.

  unutulmaması gereken başka bir acı taraf ise istanbul mecidiyeköy'ün göbeğinde böyle bir taşınmaz tam 4 sene bomboş kaldı iş bilmezlik ve beceriksizlikler yüzünden.
 • 113
  bu başlığa seçim öncesinde de defalarca yazmıştım.
  en kötü durumda 1 milyar tl net kâr bırakacak bir projedir.
  kulüp bunu sermaye avansı olarak kullansa ve sermaye artışı yapsa gelir daha da katlanır. tabii bunu işin uzmanı arkadaşlar daha iyi bilir.
  hem bu sayede kulüp sportif a.ş’ye olan borcunu da kapatmış olur.
  bu borç yaklaşık 2 milyar tl ve genel toplam borcun içinde gözüküyor.
  evet böyle bir borç var ama karşılığında kulübün riva ve otel projesinden geliri de var.
  yani bu iki projeden atıyorum 2,5 milyar tl gelir geldiğinde hem kulüp sportif a.ş’ye olan borcunu sıfırlıyor, sportif de gelen para ile banka borçlarını kapatabiliyor.
  yani işin özü azıcık akıllı yönetilse kulübün düzlüğe çıkması 2 yılı geçmez.
 • 115
  otel işletip muhtemelen zarar etmektense tek seferlik geliri borçları ödemede kullanıp faiz giderinden kurtulmak çok daha garanti bir yatırım kararıdır.

  o oteli tamamen kiralayıp işletmek isteyen bir yatırımcı yok belli ki. varsa da makul bir kira teklif etmiyorlar belli ki. oteli kulüp kendi işletirse de ilerleyen dönemde kulüp üyesi liseliler için sosyal tesis haline geleceğini ve doğru dürüst kâr etmeyeceğini tahmin edebilmek için müneccim olmaya gerek yok.
App Store'dan indirin Google Play'den alın