• 493
    27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçını izlerken her şeyden önce bir futbolsever olarak strese girmeme neden olan saha zemini. bilmiyorum belki ekrandan göründüğünden daha da kötü olabilir, futbolcular koşarken olsun, ikili mücadelelerde olsun sanki her an bir sakatlık çıkabilir endişesiyle doğru düzgün maça odaklanamadım. sonrasında bir taraftar olarak muslera-luyindama-marcao üçgeninde yapılan paslaşmalarda her an bir pas hatası olacak, top sekecek; zeminden dolayı top kaybı yapacağız diye gerim gerim gerildim.

    fatih terim'in 27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçı öncesi yayıncı kuruluşa verdiği röportajda özellikle şu konuda yüzde yüz haklı: yayıncı kuruluşun gerçekten böyle bir zeminde oynanacak maçı müşterisine satabilmesi mümkün değil. hadi biz taraftarız ne olursa olsun izleriz dersekte taraftar olmayanların böyle bir maçı izleme zorunluluğu asla yok. bu yüzden tff, kulüpler ekseninde saha zeminleri konusunda olumlu bir adım atılmıyorsa bile yayıncı kuruluşun bu konuya el atması lazım. zorunlu yaptırımlar olmadığı sürece bu işin düzelmesi mümkün değil. sezon öncesi anlaşmalarda saha zeminlerine yönelik maddeler konulmalı. gerekirse yükümlülüğü yerine getirmeyen kulüplerin yayın gelirleri kısıtlanmalı. her şeyden önce insan sağlığını bu kadar tehdit eden bir saha zemininde futbol oynanmasını bırak tff'yi sağlık bakanlığı'nın bile onay vermemesi ya da cezai müeyyide uygulaması gerekiyor.

    yine fatih hocamın dediği gibi maç öncesi rakiplerimizi izlemek yerine meteorolojiyi takip etmek zorunda kalıyoruz. bu kadar yatırım yapılan bir futbol takımına kimsenin bunları yaşatmaya hakkı yok. hadi diyelim bu sezon da böyle geldi geçti, kesinlikle ama kesinlikle önümüzdeki sezon öncesi bu saha zemini olayının çözümlenmesi gerekiyor. bu iş orta saha transferinden daha önemli. allah'tan şampiyonlar ligi falan oynamıyoruz, şahsen ben gelen misafire böyle bir saha zemininde futbol oynattığımız için utanıyorum. neyse bu işin neden ve sonuçları hakkında yaz yaz bitmez, inşallah bu sorun en kısa zamanda kalıcı bir biçimde çözülür diyelim.
  • 494
    açıkçası 27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçında ben zemini beğendim. neden böyle diyorum? bir önceki maçta zemin o kadar berbat bir hale gelmişti ki ben maç oynamanın bile imkansız olabileceğini düşünmüştüm. yine iyi toparlamışlar bu maça, yoksa elbette sadece galatasaray gibi bir takıma değil hiçbir üst düzey lige yakışmayacak bir zemin bu.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!