• 684
  ali palabıyık özelinde hakemlere bir sorum var; siz kamu içine çıkmıyor musunuz? o kadar eyyam yaparken, göz göre göre takımların emeklerini gasp ederken, yarını hiç düşünmüyor musunuz? sokakta rahat rahat yürüyebiliyor musunuz? ben hakem olsam ve eyyam yapsam, bir derbi maçından sonra sokağa çıkmaya korkardım çünkü. belki de korktukları için bu eyyamı yapıyorlar. iki tarafa da yaranmaya çalışıyorlar ama bu sefer de işler daha kötü bir hâl alıyor. sırf bu yüzden, en azından derbi maçlarını yabancı hakemler yönetmeli. bir italyan buraya gelir, maçı yönetir ve gider. arkasından kim ne demiş umrunda olmayacağı için adil bir maç yönetir. adalet isteyen varsa bir de böyle deneyelim bakalım.
 • 685
  futbol hakemlerinin bu kadar çok para kazanmasının sonuçlarını gösteren hakemlerden en beteridir.

  bu hakemler kimbilir tff'den aldıkları para haricinde de kaç para cebe indiriyorlardır. hakemler o kadar çok para kazanıyorlar ki senin benim gittiğimiz yerlerde kendilerini görme olasılığımız düşük oluyor. bu adamlar bu kadar çok para kazanmasa sokakta, avm'lerde kendilerini daha sık görürdük. böyle olunca da hakemler böyle eyyam ve kollamalar yapmadan önce bir daha düşünürdü. halkın arasına karıştıklarında insanların yüzlerine bakacak yüzleri olurdu belki de. şimdi ise o kadar çok kazanıyorlar ki başka dünyadalar kendileri.

  hakemlerin eyyam ve şikelerinin önüne geçmenin yolu medyadan geçmez, halktan geçer.
 • 686
  14.04.2019 fb-gs maçı var kayıtlarında, fener'in attığı gol sonrası var hakemi bülent yıldırım'ın faul konusunda ve yardımcı hakemin de eljif'in topu eliyle düzelttiğine dair uyarılarına rağmen pozisyonu izlemeye gitmediği bilgisi dolanıyor.

  o var konuşmaları ne pahasına olursa olsun temin edilip uluslararası hukuk nezdinde hakkımızı aramamız lazım.

  bu adam türkiye'de bir daha maç yönetirse galatasaray yönetimine de -varsa- hakkımı helal etmiyorum.
 • 688
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı'ndan beri umarım birgün kendisini görürüm hayali ile uyuyorum hergün. hadi eskiden "var" denen uygulama yoktu birşekilde görmedi diyelim ama bu göz göre eyyamcılık başka birşey değil. yani ben hertürlü pisliğin yapılmasını istiyorum şiddet dahil. çünkü bu insana bir ders verilsin ki maça çıkmadan bir daha diğerleri adil bir maç yönetsin bu tarz olaylar yaşanmasın. bunun başka oluru yok çünkü yarın birgün yine unutulup gidecek bu onun bunun çocuğu da hayatına yine normal devam edecek.
 • 689
  kadıköyde sergilediği yönetimle türk futbolunu birbirine katmış zat. açıklamalar, atarlar, giderler, suç duyuruları havalarda uçuşuyor. kendisi yeteneksizlikten mi yoksa artniyet ile mi böyle bir yönetim sergiledi bilmiyorum ama kanımca vara gitmeye cesaret edememek artniyettir.

  tüm bunların sonucunda da en çok kendi başı yandı bana göre. yaş olarak hakemlikte ya zirveye oynayacak yada silinip gidecek bir dönemdeydi. sergilediği yönetimle silinip gitmeyi tercih etti. bundan sonra adı fenerbahçe, galatasaray veya bir derbi maçıyla yan yana geldiği anda ortalık yangın yerine dönecek. sonuç olarak büyük maç yönetme ihtimali bitmiştir. özellikle son yıllarda galatasarayın çok güçlü bir lobi faliyeti olmadığı açık ama bu adamın hala büyük takımların maçlarını yönetmesine müsade edecek kadar da bitik değil sanırım.

  kendisi adına işin en dramatik yanı ise sahada verdiği kararlarla varını yoğunu koyduğu fenerbahçenin yöneticisinin çıkıp* hakem yönetiminden bizde memnun değiliz falan demesiydi. ya kardeş sen sahada o kadar çırpın ama maç sonu iki cümleyle satıl. hak ettiği de budur zannımca.
 • 691
  14 nisan 2019da kadikoy derbisinde sergiledigi basarili tetikciligin ardindan hakemlik kariyerinin bitmesini birakin daha da taltif edilecektir. en fazla gostermelik iki hafta mac verilmez, iki ay bizim maclara atanmaz.

  federasyon boyle karaktersiz ve her yola gelen tetikciyi bulmusken hemen birakmaz. cuneyt uluslararasi kariyeri icin bazi pislikleri ustlenemiyor. o yuzden palabiyik gibi emirleri harfiyen uygulayan dudukler* her zaman el ustunde tutulur.