• 650
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında fenerbahçe'nin golünden sonraki var konuşmasında bülent yıldırım tarafından "golden önce faul var, ama senin çapsızlığın yüzünden ilk yarıda kırmızıyı da biz verdirdiğimiz için sen kendini kurtarsan da biz göt altına gideriz. o yüzden fazla kurcalama santrayı göster." denildiğini düşündüğüm jöleli.
 • 654
  ben tanrıya inanmıyorum. işim gereği elime hem maddi hem manevi çıkar sahibi olabileceğim defalarca fırsat geçti. çok fazla para, çok iyi mevkiler edinebilirdim. cehennem korkum olmamasına rağmen, bu fırsatları bir an bile düşünmeden elimin tersiyle ittim. hayatım boyunca kimsenin en ufak bir hakkı (dini anlamdaki hak değil) üzerime geçmesin diye deliler gibi çabaladım. en ufak bir hak yemiş olsam gözüme bir damla uyku bile giremezdi.

  şimdi de gözüme uyku girmiyor. boğazımda bir düğüm var. 31 mart 2019 tarihinden beri böyle. bu ülkenin akla gelebilecek tüm kurumlarına dair ne en ufak bir itimadım kaldı, ne güvenim, ne umudum. bir tek galatasarayım var. 37 yıllık ömrümde temizce sevmeye çalıştığım, kazanmasıyla değil, asaletiyle, haklılığıyla gururlandığım galatasarayım.

  inanın öfkeyle, küfürler saçarak yazmıyorum bunları. insanlar için en tehlikeli olduğunu düşündüğüm umutsuzlukla yazıyorum.

  ali palabıyık bir hakem. türkiye şartlarında çok iyi paralar kazanan bir hakem. görevi ise yönettiği maçlarda kuralları uygulamak. kazandığı paralarla ne yapar bilemem. 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçından kazandığı parayla belki çocuğuna süt alacak, belki annesinin kredi kartı borcunu ödeyecek, bilmiyorum. tek bildiğim o parayı haketmediği.

  kanıtlayamam ama eminim ki bulunduğu mevkiye kim bilir kişiliğinden ne tavizler vererek geldi. dün geceki maça çıkarken nasıl talimatlar aldığından da eminim. ve sonuçta görevini layıkıyla yaptığını da hepimiz gördük.

  eğer buraları okuyorsa kendisine bir sözüm var. değmez ali palabıyık! bu yangın yeri dünya için avuç açmaya değmez, kişiliğinden tavizler vermeye değmez. varsa çocuğun onun yüzüne bakabil. aynaya, varsa sevdiğin kadının gözlerine bakabil. değmez.
 • 658
  bu operasyon çocuğu ile ilgili geniş kapsamlı bir araştırma yaptım. süper ligde görev yapmaya başladığından itibaren yönettiği tüm maçlara baktım.

  merak etmeyin çok şaşıracağınız bilgiler yok ama ben yine de buraya aktarmak istiyorum.

  süper ligde görev almaya başlamadan önce kupada bir galatasaray maçı yönetiyor.

  2012-2013 sezonu

  galatasaray-1461 trabzon =} 1-2

  2013-2014 sezonu

  beşiktaş'ın 2 maçını yönetmiş. beşiktaş bu maçlardan 4 puan almış.

  fenerbahçe'nin 2 maçını yönetmiş. fenerbahçe bu maçlardan 3 puan almış.

  *sezonun şampiyonu fenerbahçe.

  2014-2015 sezonu

  beşiktaş'ın 1 maçını yönetmiş. beşiktaş bu maçı kaybetmiş.

  fenerbahçe'nin 3 maçını yönetmiş. fenerbahçe bu maçlardan 4 puan almış. bir de kupa maçını yönetmiş onu da kazanmış.

  galatasaray'ın 2 maçını yönetmiş. galatasaray bu maçlardan 3 puan almış. bir de kupa maçını yönetmiş onu da kazanmış.

  *sezonun şampiyonu galatasaray.

  2015-2016 sezonu

  beşiktaş'ın 2 maçını yönetmiş. beşiktaş bu maçlardan 1 puan almış.

  fenerbahçe'nin 3 maçını yönetmiş. fenerbahçe bu maçlardan 4 puan almış.

  galatasaray'ın 1 maçını yönetmiş. galatasaray bu maçtan 1 puan almış. bir de kupa maçını yönetmiş. onu kazanmış.

  *sezonun şampiyonu beşiktaş.

  2016-2017 sezonu

  beşiktaş'ın 4 maçını yönetmiş. beşiktaş bu maçlardan 10 puan toplamış.

  fenerbahçe'nin 6 maçını yönetmiş. fenerbahçe bu maçlardan 13 puan almış.

  galatasaray'ın 5 maçını yönetmiş. galatasaray bu maçlardan 10 puan almış.

  bir de kupada beşiktaş-fenerbahçe maçını yönetmiş. fenerbahçe 1-0 kazanmış. (olaylı maç ve ertesi sezon fb-bjk maçına tekrar atanıyor.)

  *sezonun şampiyonu beşiktaş.

  2017-2018 sezonu

  beşiktaş'ın 1 maçını yönetiyor. beşiktaş bu maçı kaybediyor. (fb-bjk)

  fenerbahçe'nin 6 maçını yönetmiş. fenerbahçe bu maçlardan 14 puan almış.

  galatasaray'ın 4 maçını yönetmiş. galatasaray bu maçlardan 6 puan toplamış.

  *sezonun şampiyonu galatasaray.

  2018-2019 sezonu

  şimdiye kadar;

  beşiktaş'ın 1 maçını yönetmiş. beşiktaş bu maçı kazanmış.

  fenerbahçe'nin 4 maçını yönetmiş. fenerbahçe bu maçlardan 8 puan toplamış.

  galatasaray'ın 5 maçını yönetmiş. galatasaray bu maçlardan 9 puan toplamış.

  galatasaray 28 maçta 56 puan toplamış.

  fenerbahçe 28 maçta 33 puan toplamış. 24 maçta 25 puan toplayan fenerbahçe, ali palabıyık'ın yönettiği 4 maçta 8 puan topluyor.

  *fenerbahçe'nin bütün maçları ali palabıyık tarafından yönetilseydi bu hesapla lig sonunda 78 puan toplayacaklardı ve çok büyük ihtimalle şampiyon olurlardı... :d

  totalde;

  fenerbahçe'nin 24 lig maçını yönetmiş 46 puan.

  beşiktaş'ın 11 lig maçını yönetmiş 15 puan.

  galatasaray'ın 18 lig maçını yönetmiş. 30 puan.

  eveeeet asıl bombaya gelelim.

  bu operasyon çocuğunun yönettiği büyük maçları ayriyeten çıkardım.

  beşiktaş, başakşehir, fenerbahçe, galatasaray ve trabzonspor'un birbirleriyle olan maçlarında yönettiği maçların sonuçları ne olmuş kim kaç puan almış onlara baktım.

  derbi olarak toplam 4 tane yönetmiş.

  beşiktaş-galatasaray =} 2-2
  beşiktaş-fenerbahçe =} 0-1 (kupa)
  fenerbahçe-beşiktaş =} 2-1
  fenerbahçe-galatasaray =} 1-1

  kim kaç maç oynamış ve kaç puan almış. burası çok ilginç.

  fenerbahçe'nin 10 maçını yönetmiş. 15 puan almış. (3g-6b-1m)

  beşiktaş'ın 6 maçını yönetmiş. 5 puan almış. (1g-3b-2m)

  trabzonspor'un 7 maçını yönetmiş. 9 puan almış. (2g-3b-2m)

  başakşehir'in 6 maçını yönetmiş. 12 puan almış. (3g-3b)

  galatasaray'ın 5 maçını yönetmiş. 2 puan almış. (2b-3m)

  görüyorsunuz her şey ortada, daha da bir şey demeye gerek yok diye düşünüyorum...
 • 660
  bu hakem bozuntusu direk olarak hakemliği bırakmalı. sabah sabah hala sinirim geçmedi. verdiği bütün kararlar aleyhimize.
  sadece 20 yıllık makus talihimizi yenmemize engel olmadı, belki de şampiyonluğumuzu aldı.
  insan hata yapar ama var varken bu kadar yapamaz.
  net operasyon çekti ve bunun karşılığı olmalı.
  eğer sokakta rastlarsam direk dalacağım kendisine.
 • 661
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı'nın suçu ali palabıyık'da aranırsa hiç bir sonuç elde edemeyiz. 30 milyonluk bir camiaya ali palabıyık operasyon çekemez. o göt onda yok. sezon başından beri galatasaray planlı şekilde katlediliyor. aleyhimize yapılan hakem hataları, disiplin kurulu kararları falan hepsi sistematik. sorunun kaynağını doğru tespit edelim. sorunun kaynağı en tepesi. yani başakşehir'in şampiyon yapılması talimatını veren mevki.

  ne federasyon galatasaray'a bu kadar açık, umarsız bir operasyon yapabilir, ne hakemler. dün maçın hakemi ali palabıyık olmasa, bir başkası olsa yine aynı yönetimi gösterirdi. zira emir büyük yerden.

  futbola karışan siyaset ekrem imamoğlu'nun maça gitmesi değildir. futbola karışan siyaset 1.'nin ve hatta 2.'nin devleti yönetenler tarafından daha sezon başından tespit edilmesidir.

  biz bağıralım ali palabıyık diye...
  günah keçisi ilan edelim, düdüğünü astıralım.
  inanın bana hiç bir şey değişmez. sadece gerizekalı gibi uyutuluruz.
  doğruları yazamayan bir medya var.
  tarafsız çalışamayan bir federasyon var.
  galatasaray aleyhine abuk subuk kararlar veren bir bddk bile gördük zamanında.
  riva'da normale yakın teklif veren firma ihaleyi alamasın diye sözde imar arttırılma sözü verilen arazide imar daraltan bir ibb gördü tüm türkiye. ihale fesadı nedir hepberaber izledik. türkiye'de naklen yayınlanacak kadar önemli bir arazi ihalesinde, ihaleden bir hafta sonra imar düşürmek de nedir?

  boşverin ali palabıyık'ı.
  30 milyon galatasaray taraftarı hakkımızı kimin yediğini bilmezse bu devran değişmez. adalet gelmez.
  bir paralı köpek gelir, bir paralı köpek gider. önemli olan adaleti tesis etmekle, hukuku işletmekle, iktidarı kullanmakla yükümlü olanların tutumu.

  ali palabıyık'ı suçlu ilan eden kimse galatasaray taraftarını uyutmaya çalışıyordur.
  bizim meselemiz tek maçta yapılan hakem hatası değil.
  şurda 2-3 örneğini verdiğim ama 100'lercesi bulunan sistematik galatasaray düşmanlığıdır. bunca sene ayrıştırmadan kim prim yaptıysa bilin ki galatasaray'ı ayrıştırıp bundan prim yapan da odur.

  tam da burada devletin gücünü kullananlara karşı galatasaray'ın hakkını mustafa cengiz veya herhangi bir başka yönetim savunamaz. galatasaray'ın hakkının savunulmasının vebali de sevabı da 30 milyon galatasaray taraftarınındır. 30 milyon sorunun kaynağındaki pisliği temizlemeye odaklanırsa bunun olduğu an sorun çözülür.

  perşembenin gelişi: (bkz: #2649383)
 • 663
  feghouli'ye yapılan net faul pozisyonunda var'a gitmemesinin sebebinin, hasan ali'nin kırmızı kart pozisyonunda var'a gidip verdiği sarı kartı kırmızı diye değiştirip fener'i 10 kişi bırakmasının üzerine bir daha var'a gidip fener'in de golünü iptal etmeye götünün yememesi olduğunu düşünüyorum. var'a gidip faul yok dese ihalenin kendisinde kalacağını düşünüp var'a hiç gitmeyip ihaleyi var'a bırakmaya çalıştı. ne pislik adammışsın be ali.

  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)
 • 664
  bugün bu ülkede binlerce insanın (gerçekten futbolu, galatasaray'ı gününü etkileyecek kadar yakından takip eden) midesinde yumruyla dolaşmasının nedeni hakemcik. her şeyden önce izlediğimiz şeyin muhattap olunan büyük paralar nedeniyle tiyatro olduğunu, kapılar arkasında lobisinin güçlü olanın teraziyle oynadığını, farklı oyun kurucuların olduğunu vs. bilerek değerlendirme yapmayı asla aklımızdan çıkarmamalıyız.

  eskiden nasıl türk futbolcusu kötü sporcuysa, kötü antrenman yapıyorsa, kötü orta yapıyorsa, kötü şut çekiyorsa, hakemlerin de bu paralellikte kötü olduğunu, hatalarının bir bölümünün de bundan kaynaklandığını düşünürdüm. en azından yapılan hataları değerlendirirken bi nebze yüreğim soğurdu. düşünün, hakemin saniyelik kararını yorumcular saatlerce konuşup farklı fikir belirtebiliyorlardı. (tabii ki artniyetlerin, tarf tutmanın farkında olmamak imkansız. maksat yüreği soğutmak...)

  ama bugün gelinen noktada "var" gibi bir sistem varken, herkesin çok ama çok net bir şekilde feghuli'ye yapılan faulü gördüğü bir pozisyonun sonrasında gelişen gol gibi hayati bir pozisyonu sadece kulaklıktan konuşarak karara bağlamak, ekrana bakmamak çok ama çok net artniyettir.

  sen, ali palabıyık! bu işten maddi-manevi ne çıkarın varsa bil ki binlerce insanın gerçekten hakkına girdin. binlerce insandan beddua aldın. eminim ki sen ve ailen bu ülkedeki her alanda yaşanan adaletsizlik duygusundan bir noktada çekmiştir, çekiyordur. ama emin ol çekmeye devam edeceksiniz çünkü senin bu yaptıkların sana ve ailene aynı haksızlıkların yapılmasının teminatıdır. üzülürken, şikayet ederken ve onların üzüldüğünü görünce, şikayetlerini dinleyince bil ki nedeni sensin!

  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)
 • 666
  kendisini hiç sevmem. ismi açıklanınca da eyvah dedim. 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçına cüneyt çakır atanmak isteniyor önce ama daha sonra lobi devreye giriyor. fenerbahçe'nin istediği hakem atanıyor yani palabıyık. geçen seneki fener beşiktaş maçının görünmez kahramanı. oradan da kim zararlı çıkmıştı? hatırlarsınız beşiktaş. hem ligden oldular hem de kupadan. şenol güneş'in zımba olayı o maçtan sonra beşiktaş ligden havlu attı.

  dün galatasaray maçı kazansaydı ali palabıyık bir daha hakemlik yapamacağını biliyordu. çünkü galatasaray o maçı kazansaydı kendisinin adı kirlenecek ve kara hakem olacaktı. geleneği bozan hakem olmak istemedi.

  ve dikkat ederseniz maçta hiç bizim lehimize karar çıkmadı. bu kadar skora tesir edecek kararlar tesadüf değil.
 • 667
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçındabizi göstere göstere katletmiş 2 hakemden birisidir. diğeri de var hakemi bülent yıldırım'dır.

  dirar'ın feghouli'ye yaptığı hareketin faul olması ve mehmet topal'ın ikinci sarı karttan atılması gerekliliği tartışılmayacak kadar net pozisyonlar. hiç kimse "ya ama şöyle düşünürseniz" diyemez. var olmasa hadi dersin gözünden kaçtı. var'a rağmen bu iki pozisyonu hiç etmesini "hata" olarak açıklamaya çalışmak en az kendisinin yaptığı kadar büyük bir eyyamdır.
 • 669
  yönetim tarafından yapılacak bir basın toplantısıyla, tıpkı 23 kasım 2018'de oynanan galatasaray - konyaspor maçındaki şaibeli kararları nedeniyle hüseyin göcek ve halis özkahya'ya yapıldığı gibi düdük astırma konusunda çalışmalara başlanması gereken hakemdir. neyse ki maç sırasında bol bol yakınlarını andım türlü şekillerde. yoksa hırsım çıkmazdı.
 • 671
  beş sene önce nasıl bir hakem olacağını bloga şöyle bir girizgahla yazmıştık ali palabıyık'ın:
  geçen hafta kanalları dolaşırken rast geldi lig tv'nin top kale programı ve programın son 10-15 dakikasıydı galiba, hakem ali palabıyık'la röportaj yapıyorlardı. "bana sen fifa hakemi olacaksın diye söylüyorlardı...", "ekranda kendini görmek insanı mutlu ediyor...", "herkesin benden bir beklentisi var, özellikle merkez hakem kurulunun...", "problem yaratacak oyuncularla ilgili önceden önlem almaya çalışıyoruz, yardımcı hakemlerime uyarıda bulunuyorum...", "sahada otoriter olmak bizim için çok önemli... ", "oyuncular bazen bizden yüz bulabiliyorlar..." gibi cümleleri yüzünden bir mahcubiyet, bazen de gülümseme ama çok da kendine güvenen bir hakem edasıyla sarf ediyordu. gençliğinin ve kariyer basamaklarını hızlı tırmanmanın heyecanı suratını yansımıştı. röportaj sonrası bende uyandırdığı "egosu yüksek" hakem imajı, "umarım bize zarar vermez" diye düşünürken, ufak bir araştırma sonrası fatih terim'i attıran hakem olduğunu hatırlayınca taşlar yerine oturuverdi birden. ve sonra da ekşi sözlükte blihackk rumuzlu kullanıcının yazmış olduğu şu satırları görünce bu gece melo'yu hangi duygularla oyun dışına attığı ortaya çıkmış oldu: "egosunun altında ezilen, gerçekten kötü bir hakem. geçen sene fatih terim'in bissürü maç ceza almasına sebep olan dördüncü hakem de kendisiydi, bu sene yönettiği birkaç maçı izledim, sanki sahada süperstar edasıyla koşuyor, verdiği kararların yarısı yanlış. kendinden başka hiçkimseye sempati beslemezsmiş gibi bir havası var."

  geçen sezon emre belozoğlu'nun kırımızı kartı sonrası ona saha dışını göstermesi sonrası başlayan "melo'yu linç kampanyası", brezilyalı topçunun federasyon başkanının elini sıkmaması ile doruğa ulaşmış, twitterdan ceza alan ilk futbolcu olarak tarihe geçmiş ve hala memleket medyasının köşe başlarını tutmuşlarca melo nefreti körüklenirken, fifa kokartını takmanın heyecanıyla sahaya çıkan tecrübesiz denilecek kariyerdeki bir hakemin kendine hangi futbolcuyu "riskli" kategorisine alacağı şüphe uyandırır mı?

  https://ultrasmovement.blogspot.com/...-2eskisehirspor.html