• 8
  ali koç 4 senedir kulübün başında, kendi şirketinden bir dünya sponsorluk verdi. buna rağmen tek bir başarısı olmadığı gibi borcu ikiye katladı ve uefa cezası alması yüksek ihtimal.
  bırakıp gitse arkada koca bir enkaz bırakacak hem maddi hem de takım olarak ama hala camiasında savunulıyor.
  gelelim burak elmas’a; evet yönetimsel olarak bir sürü hata yaptı ama bugün bırakıp gitse enkaz olmayacak bir takım var.
  futbolculara saçma sapan maaşlar verilmedi.
  başka bir yönetim gelse doğru hoca ve 2-3 takviye önümüz çok açık.
  ayrıca kimse bizim kulüpte başarısız olursa burak elmas’a 4 yıl sabretmez.
  çok daha başarılı rahmetli mustafa cengiz’e bile yapılanlar ortada.
  yapılanlar doğru diye demiyorum ama kulübün yapısı itibariyle kimseye o kadar süre müsade edilmez.
  o yüzden bu ismin karşılaştırılması bence bizim camiamıza hakaret.
  her şeyi geçtim burak elmas divan kürsüsünden divan üyesine “terbiyesiz” demez, diyemez.
 • 6
  galatasaray, fanatik galatasaray'lıyı fenerbahçe başkanı yapsaydı, ayıp olmasın diye 1 şampiyonluk alırdı. tam tersi fenerbahçe ise fanatik fenerbahçe'liyi galatasaray başkanı yapsaydı, "ulan çok mu belli ediyoruz" der ve küme düşme hattından uzaklaştırırdı.

  fenerbahçe taraftarının yıllarca "ali koç başkan fenerbahçe şampiyon" tezahüratının başrolündeki zengin fenerbahçeli çocuk ali koç, hayalini kurduğu fenerbahçe başkanlığı yaparak takımının anasını ağlattı.

  96-00 döneminde galatasaray tribünlerinin tanıdık siması, o dönemin başkanı faruk süren'in damadı ve galatasaray taraftarının başkan olmasını istediği isim olan burak elmas, başkanlık hayalini gerçekleştirdi ve o çok sevdiği galatasaray'ın anasını ağlattı.

  peki buradan çıkartacağımız sonuç ne?

  "güvenme kimseye; en yakının bile bazen öyle hainlikler yapar ki, düşmanın bile hayret eder!"

  işte bu ikili öyle bir ikili.
 • 1
  türkiye'nin 2 büyük kulübünun mevcut başkanları.
  (bkz: galatasaray)
  (bkz: fenerbahçe)

  her ikisine de taraftarları ateş püskürür vaziyette. ayrıca bu ikili yakın arkadaşlar.

  biri fenerbahçe'yi 4 senede sıradan bir takım haline getirdi. ötekisi galatasaray efsanesi arkasında is çevrilmesine çanak tuttu ve enteresan yöneticileriyle beraber görevini sürdürüyor.

  ortak yanları da var.
  (bkz: yalı çocukları)
 • 2
  seviyeyi çok farklı bir yere çıkarmış olan ikili. fenerbahçe senelerdir bir çamur içerisindeydi ve bir türlü yüzleri gülmüyordu, ihaleyi sadece ali koç'a yıkmak yanlış olur ancak aziz yıldırım'ın bıraktığı yerde olmadığı da çok fenerbahçe'nin.

  galatasaray ise burak elmas yönetimiyle birlikte fenerbahçe olmak adına her şeyi yapıyor. dipte olan fenerbahçe'nin yanına koşar adımlarla yaklaştırıyor bizi burak elmas.

  galatasaray adına ise kötü durum şu. fenerbahçe'nin zengin bir başkanı var, her branşta yarışıyorlar ve ali koç bıraksa dahi yine güçlü bir başkanla hayatlarına devam edecekler.

  ama galatasaray için gerçekten hoş bir gelecek yok. pragmatist olunup başarıya ulaşmak adına rasyonel kararlar alınmalı.