• 2
  gerçeğe dönüşmesi muhtemel slogan.

  2018 - 2019 sezonu ilk yarısında ilk telafuz edildiğinde 2 tepki gördü bu söylem:

  1- fenerbahçe’nin böyle anılması bayağı bir t.şak muhabbetinden ibarettir. fener toparlanır.

  2- fener’i düşürmezler.

  ikinci madde için futbolda bazı iğrençlikler devreye girerse bilemeyiz. ancak birincisine katılmıyorum.

  geldiğimiz noktada yani sezonun ikinci yarısı başladığında fener’in uçuruma doğru gittiğine inanan insan sayısı arttı.

  inceleyelim:

  an itibarı ile ligde kalan maç sayısı 16.
  fenerbahçe’nin küme düşmemesi için kalan maçlardan alması gereken puan minimum 18 gibi görünüyor.

  başakşehir, galatasaray, beşiktaş, kasımpaşa, antalyaspor maçlarını kazanabileceklerine inanmıyorum. derbilerde tek şansları çirkeflik. rakipler tuzağa düşmezse ekmek çıkmaz fener’e. direkt rakipleri olan rizespor, erzurumspor, alanyaspor, kayserispor maçlarını da kazanabilecekleri ışığı görmüyorum. kaldı 7 maç. göztepe, malatya, sivas gibi ekipler... çetin cevizler... fener’in en büyük şansı ankaragücü’nün durumu. rakiplerden birisi ankaragücü ve tepetaklak gidecek gibiler.

  ancak ben hakikaten fenerbahçe’ye kalan 16 maçta 18 puan yazamıyorum. sanki ankaragücü, fenerbahçe, erzurumspor, akhisarspor’dan üçü düşer gibime geliyor.

  devre arasında aldıkları sadık’ı zamanla göreceksiniz. büyük takım stoperi değil. öyle tekmeye kafa sokup atlamakla zıplamakla olmaz. takviye yapsalar borç kim bilir nerelere ulaşacak? yapmasalar top oynayamıyorlar.

  ben şimdiden tff 1. lig’de keyifli maçlar diliyorum. ha işi şimdiden ciddiye almayıp uykuya devam etmeleri açısından bu tip entry falan girmemek lazım dedim önce ama sonra dedim ki o sezonun ilk yarısındaydı. şimdi bu düşünce ellerini ayaklarına dolaştırır. olabildiğince baskı altında olacaklar. dikkat edin ümraniyespor ile kupada oynuyorlar. kaybetme psikozundan kurtulmak için nasıl da tedbirliler. yine de mağlubiyetten kurtulamıyorlar. 21.1.2019 bursaspor fenerbahçe maçında oyun stratejilerine dikkat edin. yarım sıfır olsa bitir hoca diyecek duruma geldiler. 1:0 önde iken nasıl da kontra için kapanıp baskı yediler? kontraya çıkabildiler mi? hayır. gol ben geliyorum diye bağırırken önlem bile alamadılar. takım kayboldu sahadan. bursaspor 2-3 net porsiyonu harcadı.

  nitekim bir gün değil her gün bu korkuyla sezon sonu kümeyi boylarlar diyorum.

  (bkz: bye bye birdie, it’s time to go!)