• 2491
  antikapitalist milyarder??????

  --- alıntı ---
  antalya'da düzenlenen g20 zirvesi öncesinde iş dünyasının zirvesi b20 ve çalışma hayatına yönelik l20 toplantıları düzenlendi. b20 toplantısında konuşan koç holding yönetim kurulu üyesi ali koç, "eşitsizliğin ortadan kalkması için kapitalizmin ortadan kalkması gerekir. ben en azından eşitsizliğin minimum seviyeye indirilmesi gerektiğini düşünüyorum. gerçek sorun kapitalizmdir" dedi.
  --- alıntı ---

  ironik bir biçimde, geç kapitalizmin yarattığı medyatik burjuva ekolüdür ali koç. asgari ücretle geçinemeyenlerin, "yav adam 50 milyon hibe etti ne kadar fanatik, ne kadar bizden" diye övdüğü adamdır o. kavramların ve sözcüklerin anlamsızlaştığı, insan varlığının ekonomik davranışlarına indirgendiği dönemlerde tek vasfı varlıklı bir aileye doğmak olanların son nesillerindendir. tüm davranışları tahmin edilebilir sınırlar içerisindedir: hırstan gözü dönmüş olmasına rağmen sömürdüklerine şirin görünmek zorunda olan, hayırseverliği kârın bittiği yere kadar süren yeni nesil burjuvanın itici, eğreti söylemleri ve hareketleri.

  bize de kahkaha kaynağıdır aynı zamanda. aziz yıldırım'ı 20 yıl barındıran büyük (!) fenerbahçe camiasının kendini başkan seçmesi başlı başına bir komedi unsurudur bana sorarsanız. keyfimize bakalım.