• 2477
  aslında psikolojisini anlamak çok basit, hayatında başarısızlık yaşamamış bir adam çünkü her şey elinin altındaydı.şimdi başarısız olunca da kendisinin başarısız olabileceğini düşünemiyor. sağa sola sataşıp suçlu arıyor. şu gerçekle yüzleşmek zor tabi: "dedem vehbi, babam rahmi olmasaydı ben sıradan bir adamdım."

  seviye düşüşü de mükemmel; ülkenin en zengin ailesinin parlak çocuğu, sözde atatürkçülerin son umudu imajı nerede bugün ankaralı kabzımal erman'dan sağlı sollu tokadı yiyen hırslı, beceriksiz adam nerede?..
 • 2478
  başarı için her şeyin mübah olduğuna inanarak iş yapan zengin. kendi de geçenlerde demişti zaten 3 temmuz ruhu dediği zaman "her şeyi yapacağız." diye.

  emre kılınç ve mert hakan yandaş ile anlaştığımız söyleniyor ya hani, doğru olduğunu farzederek söylüyorum, sezon sonunda bu adamların çoluğunu çocuğunu tehdit eder ya da kaçırır bu oyuncuları ikna edip kulübüne transfer edebilmek için. öyle gözü dönmüş, başarı için her şey mübah diyen biridir. vedat'ı kulübüne direttirerek aldığını, neler çevirdiğini unutmayalım(kulüp başkanına sponsor teklifleri vb.). bu iki oyuncu için de kesin gözüyle bakmayalım. her şeyi yapabilir bu gözü dönmüş kişi. deprem bölgesindeki canları kendi istediği 3 puana alet etmeye çalışandan her şey beklenir. bu yazdıklarımı gerçekten yapar mı yapmaz mı bilemem ama artık kendisinden beklerim. yaptıkları yapacaklarının teminatıdır insanların.
 • 2479
  fatih hocaya sezon başı saldırısı da, şu an trabzonspor'u tahrik etmesi de planlıdır. bunun için profesyonel ekibi olduğuna bile eminim.

  biliyor ki trabzon halkı her gerginliğinde oradan rahat galibiyetler çıkarıyorlar. normal bir psikolojide olmadığını herkes görüyor. çocukluğundaki travma derin yaralar açmış.
 • 2481
  bu sezon şampiyon olamayıp da takımın başkanı olarak kalırsa şu an kulüp olarak yaşadıkları depresyonun kabullenme aşamasına geçeceklerini ve fenerbahçe'nin uzuuuun yıllar daha şampiyonluk göremeyeceğini düşünüyor ve umuyorum.

  kübler ross modelinde 5 aşama vardır. şike yaptıklarını inkar ederek başladılar bildiğiniz gibi. sonra etraflarındaki herkese öfke saçtılar. çıkıp devletle, cas'la, fifa'yla pazarlıklar yaptılar. şu an yıllardır şampiyon olamadıkları için depresyondalar. bu aşama da bu yılla birlikte bitince, galatasaray'ın karşısında ne kadar küçük bir takım olduklarını anlayacak, kabullenme evresine girecekler.
 • 2484
  bana göre fenerbahçe tarihinin en büyük hayal kırıklığı ali koç'tur.
  ne van persie, ne başka biri. ali koç...

  bana da yazıklar olsun, hep başbakan olarak hayal ettiğim kişiydi ali koç. diyordum ki kendi kendime, koç ailesi öyle ya da böyle türkiye'deki her eve ekmek sokmuştur. herkes tarafından sevilir. herkesin oyuna talip olabilir. tamamen global bir politika izleyip bu ülkeyi kalkındırma potansiyeli en yüksek insan diye bakıyordum kendisine. fenerbahçe başkanı seçildiğinde de gerçekten mutlu olmuştum. rekabeti geliştirir, herkesi daha iyi olmaya zorlar beklentisindeydim. adam bildiğin kötü çıktı. herkesi kötü olmaya zorluyor. çizgi filmlerde gördüğümüz gerçek kötüler var ya... işte o takımın kaptanı olacak adammış ali koç.

  halihazırda sergilediği tavırlar tam da; fıstık benim olacak, "binicem üstüne vurucam kırbacı, vurucam kırbacı"
  baya ali koç'un her açıklamasında, her zengin bebesi şımarıklığında gördüğüm şey bu. hayır bari bu kadar kötü olacaksan seviyeli ol. *fisk gibi davran.

  gerçekten imaj çok önemli. koç ailesinin çocuklarını bunca zaman toplumdan uzak tutmasının sebebi demek ki karakterleriymiş. insan depremden çıkar sağlamaya çalışır mı ya? iyi ki vehbi koç soyadını kirleten bu utanca bizzat şahit olmadı.
 • 2485
  beni zerre kadar germeyen zengin bebesi. hocaya da açıkçası çok kızıyorum bu parlak bebenin dolduruşuna gelmesine. ne kadar ham, ne kadar şımarık biri olduğu her geçen gün daha da ortaya çıkıyor. aklı selim fenerbahçe taraftarı zaten saldı. yakın zamanda da koç aile meclisi toplanıp "gel lan buraya ailenin yüz karası" diyerek ensesine tokadı yapıştıracaktır. parasını geçtim, adam ailenin 100 yıldır oluşturduğu ne kadar pozitif algı varsa tek başına yerle yeksan etti.
 • 2487
  geçtiğimiz sezon(18-19) başında göreve geldiğinde ilk önce centilmence demeçler verip, artık türk futbolunda barış dönemi falan filan dediğinde hepimizde bir umut olmuştu. rekabeti daha seviyeli ve ideal seviyeye çekmesini bekliyorduk. 20 yıllık aziz yıldırım ve öncesindeki ali şen dönemlerinde taraftarların arasına sokulan kin ve nefret tohumları büyüyüp köklenmişti.

  sonra gördük ki adam hayatı boyunca hep kazanan tarafta olmanın verdiği sınırsız öz güvenle kaybetmeye başladığında kontrolünü kaybetti. çünkü adam kaybetmeyi bilmiyordu.

  fakat benim asıl tehlikeli bulduğum şey 2018-2019 sezonunda çok iyi yürüttüğü algı operasyonları ile galatasaray'ı ve fatih terim'i hedef gösterip, fikret orman gibi bir yancıyı da yanına alıp, kulüpler birliği aracılığıyla yaptığı galatasaray'ı yalnızlaştırma çabasıydı.

  onlarca yıldır ülkenin en nefret edilen ve günahların takımı olarak kabul edilen fenerbahçe imajını düzeltip bu algıyı galatasaray'a çevirmeye başlaması, az çok karşılık da görmesi(anadolu takımlarının bize karşı tavrı) beni daha tedirgin ediyordu.

  beşiktaş'la yakınlaşması, trabzon'la bile yakınlaşması cidden tedirgin ediciydi. bu ülkede şampiyonluk anadolu'dan geçer.

  sen nefret edilen bir takım olursan şampiyonluklarının nasıl gittiğini bile anlamazsın. 2006, 2010 gibi.

  şu anda fenerbahçe'nin içinde bulunduğu maddi çıkmazdan az da olsa çıkabilmesinin tek yolu 2019-2020 sezonu şampiyonluğudur.

  bu sebeple de yapmayacağı şey yoktur.

  fakat öyle işlere girdi ki kendisi inanılmaz antipatik olduğu gibi, fenerbahçe'yi de eskisinden daha nefret edilen bir kulüp haline getirdi.

  en çok da buna seviniyorum.

  dilerim bu zorlu yolda kendisinin bir kez daha kaybettiğini görürüz.