• 2405
  yeni transferi simon falette'e lisans çıkaramamış başkan. 12 milyon euroluk açık kapanmadan yeni oyuncu için lisans çıkmayacakmış. şu haber neden bu kadar ağladığının göstergesi aslında.

  öncelikle simon falette transferi sonrası taraftarı iyice çileden çıkartan comolli konusu var. herkes comolli'ye sallayıp menajerlik şirketi üzerinden cebine para attığını ima ederken adam dayanamayıp yardımcısına twitter hesabı açtırdı ve ''benim bu transferle bir ilgim yok'' dedi. herkesin salladığı oyuncuyu bizzat yalı çocuğu gidip almıştı. bunun ortaya çıkmasına dayanamayan yalı çocuğu hemen o gün comolli'nin yardımcısının işine son verdi. comolli'yi kovamadı çünkü tazminatını ödeyecek parası yok.

  son konuşmasında da alışılmış şekilde galatasaray'a sallarken alışılmadık şekilde trabzon'a da yüklendi. çünkü elinde 3 temmuz bahanesinden başka bir şey kalmadı. taraftar artık galatasaray'a, fatih terim'e sallamasının sadece gündemi meşgul etmeye yönelik hareketler olduğunu anladı. bu yüzden yeni bir şey bulması gerekti. o da en kolay yolu seçip 3 temmuz üzerinden trabzon'a salladı. hemen ardından teknik direktörü, futbolcuları, resmi twitter hesabı ve paralı trolleri taraftarı gazladı ve gazlanmaya müsait fener taraftarını yine bu hamleyi yedi.

  zorlu görüşmesi patladı federasyona'a yerleştirdiğin nihat abin sana yardım edemiyor, transferlerde eleştri odağı olan comolli sorumlunun kendisi olmadığını açıkladı, ''vizyonuma uymuyor'' dediğin ersun'u taraftar tepkisiyle getirdin yapamadı. cebinden verdiğin paralar dışında kasaya giren 1 kuruş yok. çünkü nasıl para kazanıldığını bilmiyorsun.

  2019 yazında son kurşununu attın ama yine başarılı olamadın. limitlerini bile bile harcayabileceğin paranın fazlasını harcadın, federasyona komple fenerlileri doldurdun yine yapamadın. şimdi de ''yapamadım'' diyemediğin için ''bizi şampiyon yapmayacaklar'' diyorsun. kim yapmayacak mesela? divan kurulu üyen cumhurbaşkanı mı? eski 2. başkanın federasyon başkanı nihat abin mi? iş ortağın mhk başkanı mı? çoğu fener'li ve takımının kaptanın da avukatlığını yapan disiplin kurulları mı? kim engel oldu sana?

  battın yalı çocuğu. hayatında ilk defa kendi başına bir iş yapmaya çalıştın eline yüzüne bulaştırdın. son çırpınışlarını izlemek çok zevkli olacak.
 • 2406
  yaptigi konusmalarla olasi puan silme cezasini mümkün oldugunca ertelemeye calisan sahis.

  senaryom su; ikinci yari baslar, fener bir iki macta puan kaybeder ve sampiyonluk sansi iyice azalir. tff tam o anda fener’in puanini siler. bu da cikar bakin sampiyonlugumuzu engellediler diye magduriyet cikarir ve mal fener taraftarini yine kandirip koltugu birakmaz. son.
 • 2407
  son senelerde fenerbahce ile galatasaray arasinda ki nefret azalmisti. futbol, spor olarak bakiyorduk olaya, eskiden yapilan kavgalari, siddetli davranislari yanlis buluyorduk ve bir daha olmasin diye cabaliyorduk.

  bu yali cocugu geldiginden beri tekrar eski nefretli ve kinli günlerimize geri döndük sanirim.

  yemin ediyorum aziz yildirim'dan daha kör fanatik bu ali beyefendi.
 • 2409
  (bkz: konrtolünü yitirmiş zat vol.2)

  ben açıkcası bu sene fenerbahçe'nin öyle ya da böyle şampiyon yaptırılacağını düşünüyordum. hem nihat özdemir'in tff başkanı olması, hem emre belözoğlu'nun geri dönmesi, hem sezon başından beri yapılan hakem hataları, hem de zorlu center görüşmeleri bana bu şekilde düşündürüyordu. düşünsenize, bir kulüp hem federasyonu, hem merkez hakem kurulunu ele geçirmiş, hem de ligin en pislik ve en siyasete yakın oyuncularından emre'yi takımında barındırıyor. üstelik başkanı da ülkenin en zengin ailelerinden birine mensup. hal böyle olunca sene başından beri bize bu sene şampiyonluğu yedirmezler diyordum ki hala diyorum. ancak ali koç'un tavırları acaba dedirtiyor.

  ali koç tüm saha dışı şartlar kendi lehine iken takımını şampiyon yapamayacakmış gibi. kontrolünü tamamen yitirdi ve oraya, buraya saldırıyor. bunun tek sebebi olabilir. ligi istediği gibi dizayn edemedi ve bu durumda şampiyon olamayacağını düşünüyor. bu yüzden de kontrolsüz hareketlerde bulunuyor. para harcama limiti gibi bir konuya, nihat abi'si, ali koç'tan izin almadan evet demez. ne düşünüyorlardı bilmiyorum ama bu limitten galatasaray'ın zararlı çıkacağını düşündüler. ancak kendileri zararlı çıkınca değiştirmek istediler. bu sefer de kamuoyu baskısı olunca çark etmek zorunda kaldılar ve ilk darbeyi yediler. zorlu'da bu ligi dizayn etmeye kalktılar ama afişe olduklarından artık oradaki kararları da rafa kaldırmak zorunda kalacaklar. göz göre göre bu hatayı yaparlarsa büyük infial çıkar ki türk toplumunun en önemli oyalanma aracı futbola bu denli zarar vermek ilk önce siyasilerin işine gelmez. bu iki yol da başarısız olunca şimdi de camia kenetlenmesine oynuyor. bunun içinde suni düşman yaratmak zorunda. o da tabi ki galatasaray. düşünme yetilerini kullanmayan taraftarları da bu zokayı tabi ki yutacaklar. ancak bir iki kötü sonucun ardından bu yöntemin de işe yaramayacağını görecekler.

  ben hala tüm gücü elinde bulunduran fenerbahçe'nin sahada hiçbir gücü olmamasına rağmen şampiyon olacağını düşünüyorum. nihat özdemir, ali koç, emre belözoğlu, zekeriya alp gibi isimler bir araya gelmiş. inanılmaz hırslılar ve açlar. her türlü masabaşı oyununu yapmaktan çekinmezler. şampiyonluklarıni düşünmek doğal da ali koç'un kontrolünü yitirmesi masabaşında da işlerin iyi gitmediğine işaret bence. inşallah masabaşında da kaybedeler ve tarihin tozlu sayfalarına bu şer odağı gömülür.

  bir ihtimal daha var. ali koç ve damien comolli, derin galatasaray'ın adamları ve fenerbahçe'yi yok etmeye çalışıyorlar.*