• 2150
  zengin ailenin is bilmez evlatlarini futbolun basina sariyolar, biz ugrasiyoruz sonra. sirkete felan da almiyolar bunlari. egolari mi orseleniyo anlamadim ki.

  bi de adamlar savunmak icin sanki buyuk bi bokmus gibi kariyer cv'sini atiyo. ulan babamin senelik 50k amerikan dolari universite masrafimi karsilayacak kadar parasi olsun bende bu herifin gectigi tum akademik yoldan gecerim.

  onu bunu bosver de alicim, iki sorum var . millete o kadar ali baskan su kadar sponsorluk parasi verdi diye pr yaptiriyosun da, gecen sene kurdugun boktan takimin maas butcesinin galatasaray kadar oldugunu neden kimse deginmiyor.ki o takim son 3 hafta kala kumede kalmayi garantilemisken.

  asil onemli olan sey de su, sicil micil diye konusuyon da, onurunuz olan cas davasini sen asbasken iken o gun neden cektiniz.

  tesekkurler saygilar.
 • 2152
  garip bir takım açıklamalar yapıp cevabını almış olan fenerbahçe başkanı(?)

  puhahahahahaha, bu nedir lan? gözümden yaşlar geldi. aklımdan geçenleri söylemiş terim. sen kimsin, futbol tarihinde ne yaptın? hangi vasıfla insanların sicilini sorgulayabilirsin? dedenden gelen mirasla bir ismin olmuş, paran konuşur, aile ismin konuşur.

  ailesi de, yurtdışından mal alıp ancak türk milletini kerizler. koç ailesi budur, bu şekilde bugünlere gelmiştir. geçtiğimiz senelerde range rover’ı satın alma fırsatları varken ellerinin tersiyle itmiş bir gruptan bahsediyoruz...

  anca 1938 reklamlarıyla pr yapsınlar, ve milleti düdüklesinler :)

  neyse konu çok dağılmasın. daha nasıl göt olabilir, bundan da fazla göt olamaz dedik ama daha da iyi göt olmuş bence. morarıp kudurmuştur evinde :)))) puhahahahaha...
 • 2153
  ali bey'e gore sicil bozukluğu: hakedene kafa, kaşınana tekme atma, mevkii cüsse gözetmeksizin kafa göz dalma falansa; buna delikanlılık da deniyor. ama öyle yıllarca en güçlü camiaalara sırtını dayayıp birilerine, onlar da güç kaybedince diğerlerine biat etmek falan hocanın kitabında yazmıyor. ali bey'in sicil bozukluğundan kastına karşılık gelen güya dışarıda dr jekyıl sahana mr hyde olan,ortalık karıştığı an sadece küfür edip parmak sallayan ama sıfır icraat çeken bir takım karakterler kendisinin hemen yakınında. bir de onların sicillerine baksın derim..
 • 2154
  --- alıntı ---

  sicil demiş başkan..

  ne yaptı terim? sicili neden bozuk?

  rakip takım kalecisine 250 bin dolar mı yolladı?
  rakip santrafora araba mı aldı?
  rakip takım başkanının otelinde maç pazarlığı mı yaptı?
  feto 'nun savcılarıyla halı sahada çift kale maç mı yaptı?

  ülkenin en büyük kamu teşebbüsü olan tüpraş'ı komik bir paraya satın mı aldı?

  orman arazisine kaçak üniversite mi yaptı?

  kamu malı olan körfeze amerikan destekli otomobil fabrikası mı yaptı?

  bırak bu işleri... sicil micil karıştırma bence...

  https://eksisozluk.com/entry/95530867

  --- alıntı ---
 • 2156
  başkan olduğundan beri fatih hoca’yı ağzından düşürmeyen isim. galatasaraylılar için hocanın konumu belli iken bu kadar konuşmasının en önemli sonucu taraftarları germek oluyor. hiç bir zaman sağlıklı bir spor ortamımız yokken kendisi gibi okumuş, ahlaklı bir aile tarafından yetişirilmesine rağmen ben bir birey olarak bu tutumunu kendisine yakıştıramıyorum.

  ama hocanın dediği gibi yukarıdaki her şeyi görüyor, biliyor. allahın adaleti şaşmıyor. kesinlikle aşağılamak için demiyorum, hocanın adana sokaklarından onca zorluğun altında çıkmasını alkışlamayabilir ama saygı duymak zorunda, kendi taraftar kitlesine hoş gözükmek için türk sporunun altına böyle bir fitil sokamaz. 66 yaşında çatır çatır italyanca konuştu bu adam, böyle bir insana saçma sapan saldırıyor.

  aziz yıldırım nefretini sadece 1.5 senede solladığı için tebrik ediyorum ben kendisini.
 • 2157
  kenan evren darbeci faşistine “emrinize amadeyim, yakalanan solcuları bir an önce cezalandırın” diye mektup yazan, sahibi olduğu tüpraş fabrikalarında gaz ölçümü yapılmadığı için meydana gelen iş cinayetinde dört işçinin ölmesi ile sonuçlanan kazanın dolaylı yoldan müsebbibi olan, abd tarafından verilen marshall yardımlarıyla zengin olan koç ailesinin bir evladının üç beş kıçı kırık federasyon cezası almış birinin sicilini sorgulaması harbiden çok enteresan.

  (bkz: dinime küfredenin imanı olsa)
 • 2158
  aziz gibi galatasaray tarafindan nefret toplayinca fenerliler tarafindan sevilecegini zanneden zat. cool durus ve bariscil demeclerle kaliteli bir top ve karakterli bir oyuncu gurubuyla dik durus sergileselerdi lig hem daha keyifli hemde basarili olma ihtimalleri daha yuksekti, yuksek vizyonuyla bunu da gorememistir. bu tutumu hem bizi kenetler hemde fatih hocami daha da atesler ayrica olasi bir basarisizlik veyahutta galatasaray sampiyonlugu tekrarlanirsa bu tutumu yuzunden daha da rezil olacaktir, oynadigi kumar degil dupeduz sacmalik. unutmasin kendi kulubu icin hapise girmis baskanina bile kufur eden bir taraftari var. keza futbol disinda da omurgasizdir ne oldugu belli degil ama yali cocugu ve itici bir fenerbahceli oldugu belli.
 • 2164
  fatih terim'in futbolculuk ve antrenörlük döneminde sicilinin bozuk olduğunu iddia eden futbol kulübü başkanı.

  sicil söyleminden sonra mensubu olduğu ailesine ait şirketlerde çalışan işçilere dair haberlerden birkaçı gözümün önüne geldi hemen. emekçilere yapılan mobbing uygulamaları ölümlerle son bulmuştu.

  http://haber.sol.org.tr/...tini-kaybetti-250455

  bu google'a yazıldığında çıkan haberlerden sadece biri, örnek olsun diye paylaşıyorum.

  çalışanlarının ölmesine sebep olacak derecede uygulanan yoğun baskı ve emekleri sömürülen, emeklerinin karşılığını alamadıkları için hakları olan grev kararı alan işçiler söz konusu olduğunda da sembolü olmaktan övündüğü sözde politik duruştan kırıntı bile göstermeyen, takipçisi olduğu zihniyet de herkesin görebileceği gibi ortada olan şahıstır kendisi.

  işte bozuk sicil budur arkadaşlar. susmasını isteyen zihniyet karşısında susmadığı, dik durduğu, doğruları söylediği için ceza almak sicile işleyen bir bozukluk değildir.

  (bkz: fatih terim/#2769920)
 • 2165
  fenerbahçe’yi çok seviyor burası kesin ki rahatını bozup başkanlık yapmaya kalkıştı. bunun yanında çok sevdiği fenerbahçesine parasıyla alamadığı her şeyi kazanmış bir adam var karşısında. saygıyı da başarıyı da kupayı da bu adam kazanıyor neredeyse ali koç’un orta yaşlarından beri. gözünün önünde avrupa kupası kaldırıyor yetmiyor geliyor kendi stadında kupa alıyor. şımarık bir çocuk gibi ışıkları kapatmak zorunda kalıyorsun.

  kendisinin yerinde olsam ben de nefret ederdim fatih terim’den. adamın derdi galatasaray değil resmen hocaya takmış kafayı. sanıyor ki o gidince parasıyla, nüfusuyla, reklamıyla istediği yerde olacak.

  merak etme ali hocayı yesen ki yedirmeyiz orası ayrı, galatasaray her zaman senin kabusun olacak.
 • 2168
  dünkü açıklamaları ve bugün pfdk ya sevk olması son zamanlarda izlediğim en amatör kurgu.

  fatih terime verilen cezanın haksız olduğu gerçeğinin kamuoyunda kabul gördüğünü anladıklarından, “bak biz herkese ceza veriyoruz, biz adiliz.” görüntüsü vermek amaçlı pfdk ya sevkedilen, şirketi zamanında türkçe olimpiyatlarına sponsor olmuş yalı çocuğu.
 • 2169
  https://eksisozluk.com/entry/95544907

  19 eylül 2019 tarihli pfdk sevki ekşi sözlük'te bir yazarca çok güzel açıklanmış.

  --- alıntı ---
  bence galatasaray maçına gelmemek için yapılan düzmece operasyon, şimdi ortalık çok gerildi. ali koç un 2 hafta sonra galatasaray ın stadına gelme cesareti yok, gelsede nahoş olaylar olacak, gelmese korktu olacak, ee ne yapalım diye düşünüp bu orta yolu bulmuşlar, bakın görün galatasaray maçında ali koç cezalı olacak ve gelmeyecek arenaya.
  --- alıntı ---
 • 2172
  korkak olduğu için pfdk'da yer alan adamlarına haber uçurup bana bir ceza patlatın da ali sami yen'e gitmek zorunda kalmayayım demesi olası olan boncuk gözlü.

  korkak olduğunu nerden biliyorsun derseniz geçen sezon sahamızda oynanan fenerbahçe maçından* sonra fatih hoca soyunma odaları girşinde önünden geçerken ses edemeyip kamera karşısında fatih hoca hakkında konuşmalarından biliyorum.

  (bkz: 28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 2174
  bu başlığa ilk entry girişim ve umarım son girişim olur.

  bu herif net bir şekilde provokatör. dura dura sakin bir şekilde kelimeleri seçerek konuşuyor. olur olmadık yerlerde ilgisi olmayan konular hakkında iğneleyici olma çabasıyla demeçler veriyor. burada yaptığımız herhangi bir yorum bu şeyi iflah etmeyecek ve aynı şekilde birbirimize de hiçbir şey katamayacağız. daha kötüsü kendisinin peşinde, her dediğine sorgusuz sualsiz itaat eden koyun kitlenin de kafasında hiçbir ışık yakamayacağız. benim önerim, her dediğine aynen dememiz hatta başlığın yanına da parantez içinde provokatör yazıp başlığı kapamamız. içimizdeki nefreti büyütüp bundan faydalanmaya çalışıyor, biz bir şekilde bunun karşısında durmalıyız ve bence bunun en güzel yolu görmezden gelmek. bırakalım konuşsun ama bizim haberimiz bile olmasın.