• 1045
  haline üzüldüğüm adam. ülkenin 1 numaralı ailesinin, koç ailesinin, isminin geçtiği yerlere bak. halı muhabbetleri, 3 kuruşluk volkan demirel'in bağırması çağırması, ali koç'un olduğu ortamda birilerinin üzerine yürümesi, takımın küme düşme hattında olması... ilerleyen dönemde belki taraftardan koç soyadına küfür... yazık ben olsam hiç girmezdim bu işlere. ülkenin bruce wayne'i, tony stark'ı, elon musk'ı gibi olması gerekirken şu hallere bak... ne kadar seviyormuş demek ki kulübünü, neleri göze almış...

  öte yandan dünkü açıklamaları doğruysa vallahi billahi pes. bunlar nasıl insanlar ya böyle.. düşünme yetisi, maneviyatı neredeyse olmayan kedi bile yediği kaba pislemiyor bu arsızlar dışarı bilgi sızdırıyorlarmış... yazık yani ben utandım şu zavallı halimle, bu insanlar nasıl hayatlarını devam ettiriyorlar inanılmaz bir şey. oh iyi olmuş diyemiyorum. bir galatasaraylı olarak bugünlerin en mutlu günlerim olması lazım ama diyemiyorum.. bir şeyler yapmak isteyen, bir şeyler başarmak isteyen insanların uğraştığı meselelere bak. neresi burası gotham mı aq ya? utanma sıkılma, doğru olanı yapma gibi insana dair şeylerimizi tümden kaybettik
 • 1046
  fenerbahçe'de kontrolü tamamen elden kaçırmış olan başkan. toparlamaya çalışıyor ama olay o kadar saçma bir halde ki iyi niyeti ve çabası sürekli boşa gidiyor. oyuncuların ve teknik heyetin takımı baltalaması, sabote etmeleri, bilgi sızdırmaları olayı doğruysa ve bu işin içinde eğer volkan demirel varsa o takımdaki yerliler yavaş yavaş volkan'ın safına geçeceklerdir. işi çok zor olan taze başkan.

  bu arada kendisiyle alakalı görüşümü bir tweette ya da sözlük entrysinde yazmışlardı, daha iyi ifade edecek bir söz olmadığı için alıntılıyorum: "makyajlı kasa aziz yıldırım."
 • 1047
  sportif başarının uzak olduğu bir ortamda istediği hiçbir şeyi rahat yapamayacak olan başkan.

  fenerbahçe son şampiyonluğunu 2014'te gördü ve 2019 mayıs'ında da fener taraftarı çok yüksek ihtimalle başka bir takımın* şampiyonluğunu görmüş olacak. eğer bu takım galatasaray olursa 22'ye karşı 19 olan şampiyonluk sayıları fenerlileri iyiden iyiye buhrana sokar.

  onlar kötü biz iyi gittiğimiz sürece tahammülleri kalmayacak.

  zaten borç olmuş comolokko, ffp bir taraftan sıkıştırıyor. oyuncu alabilmek için oyuncu satman lazım ama elinde para edebilecek oyuncu da yok. aldığın genç oyuncular da wonderkid denebilecek oyuncular değil.

  orta vadede(1-5 yıl) gerçekten de işi çok zor. eğer fener sportif olarak böyle devam ederse ali koç'un istifasını istemeleri de pek uzakta değil.

  çünkü kadro dışı bırakmalar ilk adımdır, 2. adım hocayı kovmaktır. o da tutmazsa en son yönetim gider.
 • 1048
  kendisinin performansi haricinde bir yorum yapmak istiyorum. pek cok insanin da belirttigi gibi kendisi varlikli bir insan ve zaten altinda binlerce calisani olan sirketleri yonetiyor.

  bu arkadas istese bakan vs olabilecek potansiyelde bir insandi, gitti sevdigi takimin baskani olmayi tercih etti. bunu yaparken ciddi riskler aldiginin da farkina varmak lazim. zira turkiyede futbol ciddi anlamda onemli ve kendisi de koc sirketleri gibi marka bir holdingin idarecilerinden, yani ustun koru bir yaklasimla baskanligi islerini ciddi anlamda baltayabilir ancak buna ragmen baskan olmak ve sevdigi takima destek vermek istedi.

  bir de bizim genel kurullara, liselilere bakiyorum. yani galatasaray lisesi mezunu olanlar ozellikle sahip olduklari herseyi neredeyse galatasaraya borclu. is hayatlarindaki cevrelerinden tutun belki yaptiklari ilk islerinde ki sermaye galatasaray ailesinden gelme. bu arkadaslar elestirme konusunda oldukca basarililar ancak zaman gelip de ellerini tasin altina sokmalari gerektiginde nedense hic biri ortada olmuyorlar.

  neyse cok uzatmaya gerek yok sanirim ana fikrimi verebildim. yani yoneticiligi iyidir kotudur, basarilidir basarisizdir ona bir sey demiyorum ancak sevdigi renklere kendisinden bir seyler katmak ve onu daha iyi hale getirmek icin cabaliyor olusundan dolayi ciddi anlamda kendisini takdir ediyorum.
 • 1050
  yakın zamanda yaptığı icraatlara ve konuşmalara bakınca ipleri eline almaya başladığını görüyorum. beyler üzülerek yazıyorum ki bu adam hayatında yaptığı hiçbir işte başarısız olmaz. kendi ifadesiyle bu işlerin okulu yok, şimdilik tecrübe ediyor ve hızla öğreniyor. bizim seneler sonra görebildiğimiz sabotaj işlerini bir kaç ayda çözdü ve tedbiri aldı. yönetme becerisine sahip olduğu aşikar, çıktı tüm sorunları içtenlikle anlattı şu çaresiz ve berbat ortamda bile güven tazeledi. mehmet demirkol'un dediği buzdolabı fabrikası yönetmeye benzemez lafına da asla katılmıyorum zira yönetmek/yönetebilmek tek noktadır. fabrikayı yönetebilen burayı da yönetir çünkü mantık aynıdır. parametreler değişebilir ama mantık değişmez. neyse inşallah başarılı olamaz diye temenni etmekten başka yapacak birşey yok.
 • 1051
  28 haziran'dan itibaren tüm idman verilerinin dışarı sızdırıldığını söylüyor. arkadaş, fb zaten yeni kurulan bir takım, fb'li futbolcuların kendileri bile sahada ne oynadıklarını bilmiyorlar. idman verileri sızsa ne sızmasa ne? buradan dem vuracaksan, önce senin takımının sahada bir şeyler ortaya koyuyor olması gerekir. takımın iyidir sahada ama rakip bazı hamlelerini, gizli taktiksel çalışmalarını öngörmüş, önlem almıştır bir şekilde, o zaman dersin ki başka bir terslik var.aziz yıldırım zamanında samandıra'ya izinsiz kedi bile giremez derdi muhabirler. şimdi halıcılar, overlokçular samandıra'yı mesken tutmuş 3 aydır ve çok kurumsal başkanın bundan haberi yok?

  dahası kime sızıyor bu veriler? işaret ettiği aykut kocaman bu verilerle ne yapsın? diğer rakip takımlara sızdırıldı ondan maç kaybettik diyorsan, oynadığın bütün rakipleri bir nevi şike ile suçluyorsun demektir. asıl şaşırdığım, bu kadar ağır suçlamayla töhmet altında bırakılan onca isimden biri de çıkıp bir şey demiyor. sizce de çok enteresan değil mi?
 • 1052
  fenerbahçe'de başkan olarak tutunabilmesi için aziz yıldırım tarzını benimsemesi gereken başkandır. hele hele öyle taraftardan özür dileyerek falan bu işler olmaz. özellikle türkiye'deki mevcut taraftar mantalitesi ile uzun vadeli planlar, revizyon gibi işlere hiç bulaşmaması gerekirdi. bakın fener taraftarı ersun yanal istiyor. niye? çünkü bu ülke insanı hep günü kurtarma peşinde, anlık başarılar hevesinde. 5-10 sene sonra ne olur, nasıl bir üst seviyeye çıkarız gibi düşünceler bizde yok.
 • 1056
  kulübün sportif olarak rezillik içinde olması bu adamin dengesini bozdu. zaten baskanlik konusunda tecrubeli bir adam degil ama son gunlerde aykut kocaman, volkan demirel ve diğer kulüp çalışanları hakkındaki açıklamaları kulüp içindeki kaosu büyütüyor. büyük kulüplerde bu tarz olaylar ilk defa olmuyor ancak ali koç kamuoyu tepkisinden o kadar çekiniyor ki kulüp içerisinde kalması gereken olayları ifsa ederek kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. bu kendisine zarar veriyor. fenerbahceli taraftarlarda oluşturduğu isini bilen adam imajini bu mahalle arasına yakışır olayları gündem yapmasıyla iyice zedeledi. büyük kulüplerde yazısız bir kural vardir: kol kırılır yen içinde kalır. fenerbahçe şu anda kendince bir geçiş sürecinde, bu süreçte mutlaka yaralanacak, mutlaka sıkıntılar yaşanacak ama bu sürecin düzgün sonlanması için ali koç'un başkan olmadan once gösterdiği imajı tekrar edinmesi gerekiyor.

  ha tabi bunların hepsi tevatür, ne halleri varsa görsünler, ben sadece fikirlerimi yazdım. yoksa svihs yani :(
 • 1057
  10 ekim 2018 tarihinde kulüp televizyonuna yaptığı açıklamalarla, içinde bulundukları sıkıntının sorumluluğunu hem teknik ekip hem yönetim ekibi üstünden alıp casuslara yıkmaya çalışmıştır. elbette açıklamalar arasında kabul edilebilir şeyler yok, fakat anlatılanların önüne geçmek veya değiştirmek yine ali koç ve yönetiminin elindeydi.

  bu açıklamalarla biraz daha süre kazandılar fakat gidişat böyle devam ederse, oklar yine teknik ekip ve kendisine dönecektir.
 • 1058
  başkanlığa geldikten sonra aykut kocaman'ın yardımcılarıyla devam etme kararı zaten hatalıydı. bu hatadan dönmüş işte. bir çok yerde övülen şey bu mu?

  öyle çok gizli kapaklı bir işi de ortaya çıkarmışlığı da yok. bu antrenörler soyunma odasına halı sokup taşşak geçiyorlarmış. maçtan önce bir soyunma odasına halı girip çıkıyorsa bu çok fark edilir bir şeydir. nitekim fark edilip raporlanmış ali koç'ta gerekeni yapmış. söylediği gibi bu antrenörler baya aleni ve cüretkarlarmış. görülmeyecek, duyulmayacak, tespit edilmeyecek bir şey değil yani.

  volkan demirel konusu yine kendi hatası. sözleşme yeniledi. birinci kaleci olarak başlattı. sonra baktı olmuyor harun'u alıp yedeğe itti. bence esas kırılma eylül 2018 yılındaki camiaya sesleniş programında ''seneye sadece harun ve berke var'' demesiydi. volkan sezon sonu her halukarda gideceğini anlayınca hem yönetim hem de teknik ekiple bağlarını koparmış, otoriteyi tanımaz ve saygısız hareketlere başlamış. volkan'ı sezon sonu göndermeyi düşünüp, planlayabilirsin ama bunu kamuoyunu önünde dile getirdiğin dakika oyuncudan büyük bir aidiyet bekleyemezsin.

  bunun haricinde takım içi problemlere yol açan bir çok davranış var. soldado avrupa ligi kadrosuna yazılmadığını internetten öğrenmişti, muhtemelen dirar'ında avrupa ligi kadrosuna yazılmadığını öğrenince hal ve hareketleri değişmiştir. yüklü kontratı olan adamlarla yarı uzlaşarak idare etmezsen bunlar yaşanır. anlattıklarının ötesinde genel bir iletişimsizlik ve otorite problemi olduğu aşikar. volkan, cocu'nun yardımcısının üstüne yürüyünce neden kadro dışı kalmamış mesela? esas olan takım içi otorite olması gerekmiyor mu?

  ali koç'un uzun vadede başarılı olma ihtimali vardır ama şu ana kadar ışık verdiği herhangi bir konu yok. bu sene bir şekilde biter. önümüzdeki sene takım yarışta kalamazsa hatta yarışta kalmayı geçtim rakiplerden bariz üstün gözükemez veyahut şampiyon olamazsa ben o zaman görürüm. hiç kimsenin 3 yıllık kredisi yok. ersun yanal kapısını tamamen kapatması ve cocu ısrarı zaten en azılı ali koç taraftarlarını bile bir parça neden sorusunu sordurtmaya başladı. önümüzdeki sene de ortaya bir çok açıdan tatmin edici bir şey çıkmazsa mevcut sevginin büyük bir kısmı kaybolacaktır.
 • 1059
  başkanlığı döneminde fenerbahçe başarılı olur olmaz. ama bu adama üzülene kadar başkanımızın lisecilerle giriştiği mücadeleye odaklanıp taraftar olarak mustafa başkanı destek olmanın yollarını aramamızın camiamız için daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim. mevcut süreçte duygun yarsuvat ve avaneleri bizim için ali koçtan daha büyük rakip.