• 25
  ekşi'de kendisi hakkında yazılmış güzel entry'ler..

  --- alıntı ---

  "ali eren beşerler, beşiktaş'ta oynadığı dönemde yediği kokoreçlerden zehirlenerek birkaç kez takımdan uzak kalmıştır. bir yersin zehirlenirsin, iki yersin zehirlenirsin; hiç mi akıllanmazsın arkadaş?!"

  ----------------------------------------------

  "popüler olduğu dönemde bir transfer sonrası objektiflere dürümüne ısırık atarken poz vererek bu alanda yeni bir çığır açan futbolcudur ali eren.

  bayrak öpmek ve top sektirmek gibi yöntemler oldukça klasikleşmişti zira. durumdan vazife çıkaran ali eren, böylelikle literatüre kendi adıyla anılacak bir enstantane katmıştır."

  https://seyler.ekstat.com/...6719176423495624.jpg

  ----------------------------------------------

  "gençlerbirliği forması giyerken kendisine türkçe küfür öğretilen pascal isimli futbolcu şaka niyetine bu küfrü kendisine söyleyince, ali eren demir sopayla kendisini 1 saat kadar antreman sahasında kovalamış ve bu olay gazetelere yansımıştır. biraz sorunlu bir cildi vardı ve pek de yakışıklı sayılmazdı. bir dönem milli takım forması giyerken türkiye'nin ab üyeliği için karşılanması gereken kopenhag kriterleri arasına isminin dahil edildiği esprileri yapılıyordu. yine de bence iyi çocuktu, harbi adamdı."

  ----------------------------------------------

  "bir ara iki karpuzu koltuk altlarına yerleştirip, basına poz vermişti. gazetedeki fotoğrafın altında da "bu sene kaleyi gole kapatırım" yazıyordu.

  ertesi gün beşiktaş forumlarında "ali eren mi yakışıklı, karpuz mu?" diye bir başlık açılmış, karpuzun daha yakışıklı olduğuna kanaat getirilmişti.

  bu arada "bu sene kaleyi gole kapatırım" iddiası karpuzların gölgesinde kalmış olsa da, o sene beşiktaş cidden az gol yemişti."

  ----------------------------------------------

  "toshack, bjk hocasıyken kendisine "ali eren sakattı, oynayacak mı bu maçta" diye sorulan bir soruya; "evet ali eren sakat, kafadan sakat" diyerek cevap vermişti."

  ----------------------------------------------

  "ali eren'in sorunu hiç "genç ali eren" olmamasıydı. nasıl becermişse becermiş, futbol hayatına direkt "tecrübeli futbolcu ali eren" olarak başlamıştı.

  beşiktaş'a transfer olduğunda daha 22'sindeydi. beşiktaş'tan yollandığında da sadece 28 yaşındaydı ama ali eren, ortak görüşe göre yaşlıydı, yollanması gerekiyordu. futbolu bıraktığında ise daha 31 bile olmamıştı. yine de erkenden futbolu bıraktığı falan söylenmedi.

  ali eren'in sorunu daha ilkokuldayken sakal traşı olmasıydı. "hızlı yaşadı, genç öldü" şeklinde bir futbol kariyerinin olması da, daha ilkokul sıralarındayken belliydi."

  ----------------------------------------------

  "muhabir: ali eren, iyi bir maç çıkardın. beşiktaş taraftarı hakkında ne düşünüyorsun?

  ali eren: valla beşiktaş taraftarı iyi, ateşli ama çok ana bacı yapıyor."

  ----------------------------------------------

  "ali eren beşerler, bir fenerbahçe - beşiktaş maçında serhat akın'a hiçbir şey yapmadan, serhat'ın artistliği sonucu kırmızı kart görmüştür. o maçtan 3 ay sonra yine bir fenerbahçe maçı vardı. maçtan önce röportajda "serhat'a dokunmadım; kendini parçaladı, acı çekiyormuş triplerine girdi. yarınki maçta bu sefer canını hakikatten yakacağım. geçen sefer haksız kırmızı gördüm, bu sefer kırmızının hakkını vereceğim" diyerek ne kadar tatlı, sempatik, karizmatik ve yakışıklı olduğunu sergilemiş bir kişidir."

  --- alıntı ---
 • 26
  emekli stoper.

  şampiyonlar ligi'nde oynanacak bir ac milan maçı öncesinde, beşiktaş teknik direktörü nevio scala'ya rakibin hava toplarında etkili oyuncusu oliver bierhoff'u nasıl durdurmayı düşündüğü sorulur. tüm avrupa basınının önünde sorulan bu soruya, scala'nın verdiği cevap yağız delikanlı ali eren'i şoke eder:

  "ali eren'i topuklu ayakkabıyla oynatmayı düşünüyorum."

  doksanlarda bu tür cevaplar normaldi. misal fatih terim'e 46.dakikada oyuna sokup, 75'de çıkardığı bir başka gençlerbirliği kökenli futbolcu osman coşkun sorulduğunda "çok güzel oynadığı için çıkardım" demişti. :)