• 685
  https://twitter.com/.../1290613588206530560

  tweetinde haklıdır. bugün mali sıkıntı çekenlere bakalım, galatasaray'da mustafa cengiz enkaz devraldı dursun özbek, ünal aysal hatta adnan polat'ın yaptığı mali hataları düzeltmek için uğraşıyorlar, beşiktaş'ta ahmet nur çebi enkaz devraldı fikret orman ve yıldırım demirören'in borçlarıyla meşgul, fenerbahçe'de ali koç enkaz devraldı yıllardır başkan olan ve futbolcu maaşlarını kap'a dahi bildirmeyen aziz yıldırım'ın borçlarıyla meşgul anadolu'da ankaragücü, kayserispor gibi önemli kulüplerin başkanları gemi su almaya başlayınca terketti gitti. pandemi sürecinde oluşan ciddi gelir kaybını da eklemek gerek buraya ve döviz kuru uçtu gitti. kulüpler çok büyük bataktalar. ffp güzel bir şey, ülkemizde yapılması da güzel bir şey ama bir anda ben yaptım oldu demek doğru değil mevcut oyuncuların kontratları var, bu kontratların çoğunu bu başkanlar yapmadı, aynı dertten seneye biz de müzdarip olacağız, böyle bir karar alıyorsan en az 5 sene sonra bu kuralı yürürlülüğe geçirmen gerekir, futbolcularla milyon euroluk sözleşmeler imzalanmış halde ha deyince çıkaramazsın elinden aynı durumda biz olsak örneğin 2011-2012 sezonunun başında aynı şey bize yapılsaydı nolurdu düşünelim önceki sezonu 8.tamamlamışız bir kaç senedir şampiyonluktan uzağız harcama limitlerimiz anadolu kulübü seviyesine düşseydi bir anda ujfalusi, elmander, selçuk inan, felipe melo bu oyuncuların hepsi yalan olurdu. mustafa sarp, barış özbek seviyesine mahkum kalırdık. fenerbahçe'nin güçlü olmasını istediğimden söylemiyorum bunları şeş kaza seneye de şampiyon olamazsak ertesi sene bu limitlerden çok daha aşağısına bir anda düşeceğiz. haklıya haklı demek gereklidir, bunları dedikleri için insanlar fenerbahçe sempatizanı olmaz.
 • 686
  klubü enkaz olarak devralan mevcut yöneticiler ya en az iki yıldır takımın basında, ya da yıllarca batıranlarin yönetiminde yer aldı. 2 yıldır görevde olanlar hala akıllanmadı. kendimizden örnek verelim. bizim mali durumuz da kötü, niye 5 milyonluk falcao, 13 milyon euro diagne transfer ediyoruz. iyi kötü marcao ayarında bedellerle oyuncu mu yok dünyada. satin alacak paran yoksa elindeki iki lira ile oyuncu alacak 3’e satacaksın. onar gidip 3’e oyuncu alıp 5’e satacaksın. elindeki paranin yeteceği oyunculara göre plan yapacak ve bu plana göre oyuncu alacaksın. gidip senin 3 yıllık yayın gelirini tek bir yılda alan premier ligde küme düşmüş bir klüpten 4 -5 milyon euro maliyetle oyuncu almayacaksın. çünkü bizim, bir oyuncu bir yılda 5 milyon euro harcayacak mali gücümüz yok. ama hala akıllanmamışız ki transfer işlerini profesyonel olarak yönetecek kimsemiz yok. iki yıldır kar açıklayan mustafa cengiz yonetimi önümüzdeki yıl daha da düşecek harcama limiti ile gelecek yönetime enkaz bırakacak. bi sezon transferde son şansımız. herkes ffp bitecek diye bekliyor ama transfer harcama limiti yüzünden hiçbir şey yapamayacağız o zaman.
 • 688
  avrupa kulüplerinin düşük bütçelerle kurduğu takımları ve onların büyüklere nasıl kafa tuttuğunu peri masalı gibi anlatmasını biliyor. işte fenerbahçe'ye, beşiktaş'a fırsat kursunlar takımları, doğru yapılanmaya gitsinler.
  biraz önce de fatih terime ceza veren bu federasyona limit konusunda galatasaraylilar nasıl güveniyor diye tweet atmış. yanlışa yanlış doğruya doğru demeyi diğer taraftarlardan daha iyi biliriz. biz o tinerciler, şikeciler işimize geldiği eğilip bükülmeyiz.