resim
Alexandru Cicâldău
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:24
Boy:1.78
Uyruk:Romanya
 • 1531
  2021-22 sezonunun şanssız futbolcusu. aslında sezona çok iyi başladı. hem top yapıyor, hem ceza sahasına doğru koşular atıyor hem de etkili pres yapıyordu. lakin ne olduysa covid geçirdikten sonra oldu. bir türlü o eski formunu bulamadı. fatih hoca gittikten sonra gelen vasat olmayı bile başaramayan teknik ekip onun performansını daha da aşağı çekti.

  kadromuzda orta saha rotasyonumuz bu denli zayıfken takımdan gönderilmek istenmesini doğru bulmuyorum. takımda kalmasında fayda var. karar yeni gelecek teknik ekibe bırakılmalı.

  eğer gönderilecekse de maaşı uygun bir rakam olduğu için kolaylıkla kendisine kulüp bulabilir.
 • 1534
  sözlük yazarlarımız tarafından, yeryüzünde covid geçiren ilk ve tek futbolcu muamelesi yapılan hayalet orta saha.

  bütün sezon boyunca sorumluluktan kaçmış, silik bir performans göstermiştir. kendisi hakkında çıkan çoğu transfer haberi üfürme gibi geliyor. umarım bu sezon zarar etmeden kendisini elden çıkartırız ve sorumluluk sahibi bir orta saha transferi yaparız.
 • 1535
  ya bilerek kötü oynuyor, ya da korkak, pısırık bir adam.

  bu kadar pasif, bu kadar sorumluluk almaktan uzak görüntüsüne başka anlam veremiyorum. kaldı ki sezon başında iyi bir oyuncu izlenimi veriyordu.

  eğer mental olarak çöktüyse, ki olabilir. buda oyuncunun mental olarak güçlü olmadığını gösteriyor.
  scouting yaparken sadece fonksiyonel özelliklere bakıyoruz sanırım.

  morutanda da benzer problem var. bütçemize göre bu oyunculara ciddi yatırım yapıldı.
  yaktınız bizi.
 • 1536
  zarar etmeyeceğimizi düşündüğüm rumen orta saha. fatih terim'in deyimiyle kendisini barella tarzında tanımladı. ancak barella gibi çift yönlü oynayabilen bir adam değil. daha çok ceza sahasına yakın olması gereken bir adam. formsuzken hiç çekilmiyor, sistemi oturmuş ve makine düzeninde işleyen bir takımda da bayağı iş yapar. biz genelde öyle bir takım olamıyoruz. italyanlar peşinde iddiaları doğrudur, oralara çok uyar. çöp muamelesine katılmamakla beraber, doğru takımda doğru rolde iş yapacağını düşünüyorum. eksiklerinden biri de bence şu; mental seviyesini yükseltmesi lazım, çok kırılgan.
 • 1537
  bonservis bedeli belirlenirken çok iyi pazarlık yapmak gerektiğinin kanıtı olan futbolcu. bugünlerde kerem aktürkoğlu'nun veda iması bulunan tivitleri konuşuluyor. taraftarın bile beklentisi 15 milyon € civarında geziniyor. alırken parayı saçıyoruz ama satarken güç bela 15 milyon telaffuz ediliyor. ligimiz kötü de romanya'da bile çok iyi performans göstermeyen ve çok da genç olmayan bir futbolcuya, gözü kapalı 5 milyon euro üstünde para verilecek kadar da değil. katar değil burası. 5 milyon üstü bonservis verilen futbolcu en azından lig maçlarında fark oluşturmalı ki cicaldau o maçlarda bile sanki sahada yok. rakip takımların adı sanı bilinmeyen mevkidaşları daha iyi performans gösteriyor. takımımız maalesef hiçbir özelliği tam sivrilmeyen ve mevkiinde muhakkak olması gereken özellikleri çok kötü olan futbolcularla dolu. bu sebeple de böyle bir kadro üzerine sistem oturtmak da çok zor. örnek cica, halil ibrahim dervişoğlu, boey, berkan, taylan vb. en azından mevki beklentisini ortalama götürecek bir iskelet kurulmadıkça seneye de ikinci yarının ortalarında hedefsiz kalan bir galatasaray izleriz.