resim
Alexandru Cicâldău
Takım : Galatasaray
Mevki : Merkez orta saha
Yaş : 24
Boy : 1.78
Uyruk : Romanya
 • 170
  gelişine oldukça sevindiğim yeni orta saha oyuncumuz. orta sahamızın eksiklerini karşılayacağına inanıyorum. ödenen bonservise hiç ama hiç takılmadım. takılanların çoğunun da iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. bir çok transfer ile kıyaslandığında maaşı ile birlikte parasını çıkaracak hatta kar elde etmemizi de sağlayacak fiyatlara geldi. zaten serbest kalma bedeli de 25 milyon euro.

  kendisi ile ilgili tek endişem aşırı beklenti ile çocuktan olmadığı şeylerin beklenmesi ki bunu yapmada galatasaray taraftarının üstüne yoktur. inşallah yine bu hataya düşmeyiz.

  hoş geldin aslan parçası. umarım formamız ile başarıdan başarıya koşarsın.
 • 171
  bir ara balkan futbolculara olan aşkımı bu sözlükte beni tanıyan, okuyanlar bilir.

  özellikle target man'e olan sevdam sözlük sınırlarını da aşmıştı.
  o günlerde en beğendiğim target man'lerden biriydi elvir koljic. savaştan kaçan ailesi ona 1995 yılında valladolid'de kavuşmuştu. bende oturup onu izlerdim...

  2018'de sadece 450 bin euroya universitatea craiova'ya geçtiğinde az biraz içim burkulmuştu ne yalan söyleyeyim. o ara deli gibi forvet arıyorduk ve denenmemiş olmasına bile çok üzülmüştüm.

  universitatea craiova'ya geçince tabii yeni takımın universitatea craiova oluyor haliyle.
  koljic ile birlikte bir projenin parçası olarak geldi cicaldau universitatea craiova'ya. 1 milyon euro+%30 pay gibi uçuk bir anlaşmaya geldi hemde. uçuk diyorum çünkü o günlerde 20 yaşına yeni girmişti. hagi akademisinin ürünüydü.

  alexandru mitrita'yı ocak ayında mls'e satınca ki zaten onu satmayı planladıkları için bu paraları verdiler cicaldau'ya şampiyonluğa oynama rüyası başladı. koljic'in sakatlıkları olmasa bence olurlardı da...

  cicaldau, topla arası çok iyi olan ama asıl özelliği topsuz olarak yaptığı koşular olan son derece iyi bir 8 numara.

  galatasaray gibi 8 numaralarından faydalanamayan, ceza sahası içine 2020-21 sezonunda neredeyse orta sahadan kimseyi sokamayan bir takım için half-space'lere, zone 14'lere koşu yapan bir 8 numara, çölde su bulmak kadar zor bir şeydi galatasaray için. cicaldau'nun fark yaratacağı ilk yer burası olacak.

  https://gss.gs/HLu.png
  https://gss.gs/UuE.png

  topla arası çok iyi demişken, topla kat eden de bir oyuncu.

  https://gss.gs/RsJ.png

  ne yeni hagi'dir kendisi ne de belhanda'nın şut çeken versiyonudur.
  sasa ilic gibi golü koklayan, savunmaya pres anlamında katkısı olan, şutör, çok yönlü bir orta saha oyuncusudur.

  youtube videosu izleyip gelmediğim için hakkında ahkam kesebilirim diye düşünüyorum.
  galatasaray'ın hücumda eksik kaldığı ceza sahasına özellikle zone 14'e adam sokma işini tek başına götürebilecek, yanındaki 8 numara ile birlikte takımın oyun kurgusunu belirleyecek ve hücumun ana parçalarından biri olacak yetenekte bir oyuncuya sahip olmak güzel olacak.

  yanındaki 8 numara da önemli.
  emre kılınç ile başka bir şey oynarken gedson ile bambaşka bir şey oynar. bunu da unutmamak lazım.

  6.5 milyon euro maliyetine ise değinmiyorum bile. gereksiz geliyor bana.. özellikle omurga oluşturmaya çalışan bir takım için harcanması elzem paralar bunlar.

  yazar notu : 10 numaralı formayı lütfen giydirmeyin. 39 filan verin boş işlerle uğraşmayalım.
 • 172
  evet 8 özellikleri de iyi ama kulübünde 10 oynamış, ofansif bir orta saha. hücumları yönlendirmesi, duran topları da kullanmasıyla 10 numaranın da yakıştığı bir genç. 2 tane at hırsızı laf yapacak diye kaçıp 8 mekiz giymesin. hagi olsa asla bu sorumluluktan kaçmazdı. giyme deseler inadına giyerdi. cici'ye de kaçmamayı öğretmiştir. giysin 10'u bence. çapulculardan korkarak lider olamazsın.