• 20
  telles olani 2013 yılında tam 6.15 milyon euroya gelmiştir ki şu anın parası ile en iyi ihtimal 10-12 olur herhalde.
  diğeri de 2016 yılında 1.5'a gelmiştir hadi şimdi 3 milyon olsun.
  haliyle performansları arasında da benzer fark vardır. ıkisinden de galatasaray para kaybetmemiştir. kişilik olarak da iyi insanlardır. lionel olanının zamanındaki forvetlerimiz tarafından yenilen birçok asist olabilecek pası vardır. kendisi gibi orta açan sol bek uzun zamandır bulamamışızdır.
 • 21
  bir yanda brezilyada parlayan ve 6.15 milyon euro ile transfer ettiğimiz alex telles. ilk bir kaç maçında herkesi büyülemiş sonrasında ise ikili mücadelelerde kolay düşmeye başlamış ve defansif olarak büyük s.o.s verdiği gibi ofansta da ilk geldiği zamanki etkisini gösterememişti. diğer yanda ise 1.5 milyon euroya gelen, fransa ümit milli takımında oynamış ancak sonrasında beklenen sıçramayı yapamamış carole vardı. ilk başlarında savunmada çok sağlamdı asiste dönüşmesi gereken bir çok pası ya da ortası da cömertce harcanmıştı. ancak sonrasında sakatlandı, hoca değişti o bu derken bir daha geldiği zamanki performansının yaklaşamadı.

  galatasaray kariyerlerini kıyaslayacak olursak aralarında çok da absürd bir fark yok. alex telles ilk geldiğinde çok uç şeyler vaad etti ama o görüntüden çok çabuk uzaklaştı. carole ise geldiğinde daha dengeli ancak güvenilebilir bir oyun vaad etti ama o da sakatlıktan sonra o oyundan uzaklaştı. he mevzu pozisyon verdirmekse 4. yıldız sezonu muslera'nın üst düzey performansı sebebiyle bir çoğu golle sonuçlanmamış olsa da alex telles'in savunmada çok daha fail işleri vardı.