• 3304
  bu adamdan beklentimiz bir türlü bitmedi.

  transfer olmadan önce senelerce sol bek bekledik, gelirken işte bu o çocuk dedik. transfer oldu biraz pişsin diye bekledik, biraz pişsinde tozu dumana katacak dedik. bir süre sonra hadi aslanım dedik sürekli bindirsin bekledik, bindirdi bindirdikçe muz orta bekledik olmadı kiraladık orada kendini geliştirir diye bekledik yine olmadı tutturamadı dedik ülkeye uymadı dedik sistem olmadı dedik sattık, satarken iyi para bekledik yine yetmedi senelerdir takipte kaldık. asist krallıkları, attığı golleri hep takip ettik hep üstüne koysun diye bekledik, yine gol atmış yine asist yapmış şampiyonlar liginde dedik artık premier league bu çocuğun yeri dedik, payımızı alacağız dedik bir türlü olmadı.

  hala bekliyoruz, salalım bence artık bu çocuğu..
 • 3307
  bizim alex telles için yaptığımız satış sözleşmesinde yanılmıyorsam sonraki satıştan %5-10 gibi bir pay bulunuyordu. 23 yaşındaki potansiyelli bir oyuncu için son derece makul bir rakam. bir diğer deyişle telles'in sonraki satışını etkilemeyecek, bu yönüyle hem kulübün hem de oyuncunun planlarını sekteye uğratmayacak bir yüzde belirlenmiş. eğer mensah gibi bir sözleşme yapmış olsaydık, emin olun ekonomik olarak çok güçlü kulüpler haricinde kalanların tamamı, sözleşmenin arkasından dolanmaya çalışırdı. sözleşmeye uymak elbette çok önemli bir dürüstlük kuralı. ancak sözleşmelerin hazırlanma aşamasında da iyi niyet kurallarına riayet edilmeli. sevr benzeri bir sözleşme imzalamış neredeyse kayserispor. hukuk fakültesinde futbol endüstrisindeki sözleşmelerden gabine örnek ver deseler ilk akıla gelecekler arasında olur. özetle mensah konusunda eken de biçen de atletico madrid. alex telles'in durumu ile uzaktan yakından ilgisi bulunmuyor.
 • 3308
  toplam satış bedeli üzerinden değil, satış karından %10 pay alabiliriz. kap bildirimi aşağıdaki gibi yapılmış zamanında.

  galatasaray sportif aş, profesyonel futbolcularımızdan alex telles'in fc porto'ya transferinin gerçekleştiğini duyurdu.

  galatasaray sportif aş'nin kap'ya yaptığı bildirim şöyle:

  "profesyonel futbolcularımızdan alex nicolao telles'in transferi konusunda fc porto (porto) kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. buna göre porto kulübü şirketimize 6.500.000 euro net bonservis bedeli ödeyecektir. oyuncunun gelecekte üçüncü bir kulübe transferi durumunda porto kulübü şirketimize satış karının 10%'unu ödeyecektir.

  kamuoyuna saygıyla duyurulur."