• 1493
  fenerbahçe'de oynadığı 9 sezonda 3 şampiyonluk görmüş, 3 tane de son anda kaybetmiş 'efsane'. belki hatırlamayanlar olabilir; fenerbahçe taraftarı alex'i, gitmeden son 3 yılında falan adam akıllı sahiplenmişti. alex hep tartışılan bir oyuncuydu.

  bugün de 16 şubat 2019 fenerbahçe konyaspor maçına gidip maçı izleyecekmiş. ali koç vizyonu gereği fenerbahçe efsanesi ersun yanal ile birlikte voltran oluşturup kümede kalma yarışında aykut kocamanatiker konyaspor karşısında galibiyet arayacaklar.
 • 1494
  fenerbahçe'den ayrıldığı gün derin bi oh çektim. kendisini izlerken hep ne zaman kurtulacağımızı düşünürdüm. hagi ile kıyaslamak saçmalık tabii ki onun yanına dahi yaklaşamaz ancak türkiye ligi için büyük oyuncuydu. fenerbahçe hiçbir şey oynamadan sırf alex sayesinde az maç çevirmedi. 2005 yılında fenerbahçe taraftarı ile büyük sorun yaşamış, taraftarlar kendisini ıslıklamış ve o dönem galatasaray ile anlaşmaya varmıştı. ancak aziz yıldırım alex'i takımda tuttu ve arkasında durdu. bu büyük bir dönüm noktası oldu. 2012 yılına gelindiğinde aynı aziz yıldırım taraftarı karşısına alma pahasına alex'i takımdan gönderdi. bu da kaderin bir cilvesi.
 • 1496
  hagi'yle ne yeteneği ne de kariyeri karşılaştırılabilir. ama bu alex kötü diye değil hagi'nin dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olduğu içindir.
  ancak hagi'nin galatasaray'da yaptığı etkiyle alex'in fenerbahçe'ye verdiği etki hagi'nin etkisi ağır basmakla beraber gayet yakın bir seviyedir objektif bir şekilde.
  yani demek istediğim bizim için hagi neyse onlar için de alex odur. allah'tan efsanelerinin kıymetini bilemediler.
  gittiği gün öyle bir rahatlamıştım ki unutamıyorum. rezalet oynadıkları maçlarda bile bir şekilde galibiyeti az getirmedi bu adam. bizim rezalet olduğumuz 2010-2011 sezonunda ki bizim sahamızda olan fenerbahçe maçı konusunda galatasaray yenilmez şeklinde yaklaşık 10 kişiyle iddiaya girmiştim iskenderine. hem arenadaki ilk fener maçı olması hem de
  sezonu az da olsa affettirmek için galatasaray'ın kazanacağını düşünüyordum. hatırlarsınız galatasaray o maç ezmişti fener'i. sonra alex bir tane attı bir de attırdı... o yüzden yaklaşık 10 kişiye iskender almıştım hala içimde acıdır.. o günden beri galatasaray maçlarına ne iddiaya girerim ne de bahis oynarım....
  özetle konuyu çok dağıtmadan bize çok çektirmiş olsa da fener'e yakışmayacak kadar iyi bir insan ve iyi bir futbolcuydu. saygı duyduğum bir insan.
 • 1498
  aykut kocaman’lı konyaspor ile kadıköy’de oynanacak olan maça çağırılması* ya da gelmesi manidar olan eski futbolcu.

  biliyorsunuz, kendisi aykut kocaman’ın sportif direktör(?) olduğu 2009 yazından itibaren yemek istediği isimdi ve 2012 sonbaharında, üstelik alex’in heykelinin dikilmesinin hemen akabinde, kendi rekorunu kırmasının da hemen öncesinde bunu başardı. alex’in yazdığı otobiyografide, en çok giydirdiği adam da aykut kocaman’dı. ilginç bir buluşma.
 • 1499
  şimdi arkadaşlar kendisinin türkiye'ye gelip tribünde izlediği maçın 16 şubat 2019 fenerbahçe konyaspor maçı olması koç çocuğu tarafından bilinçli şekilde organize edilmiştir. rakip takımda aykut kocaman var çünkü, koç çocuğunun alex'ten yana tavır aldığı da biliniyor. ee söz konusu maçta hakem de kaşarlanmış fener destekçisi fırat. zaten skrtel'i atmayarak ve konyayı 10 kişi bırakarak görevini yerine de getirdi. ama yine de olmadı, yapamadı koç çocuğu. neyse, şunu diyorum ben, hakem sende, bütün hafta ağlamışsın, herşeyi geçtim içerde oynuyorsun ama buna rağmen sırf rakibin kocaman diye alex'i de getireyim diye küçük hesaplar yapıyosun. beyler bu neyi gösterir? bu koç çocuğu çok ciddi bi şekilde korkuyor. korktuğunun başına gelmesi umuduyla...