• 160
  geçtiğimiz sezon 43 maç oynamış tecrübeli defans. galatasaray'ın zamanında yaptığı ujfalusi transferi tadında bir hamle ile fb peşinde. fenerbahçe'nin lider oyuncu eksiğini kapatacaktır. en az 2 sene üst düzey katkı verebilir.

  menajerlik yapan mirsad türkcan'ın bonservis ödetmeden kolarov'u roma'dan fb'ye önerdiği konuşuluyor. roma'dan edin dzeko olmayınca ikinci öneri kolarov olmuş. sol bekte eskisi kadar tempo yapmasa bile sol stoper olarak fenerbahçe savunmasını önemli bir seviyeye çeker. fb'nin elinde sadece sadık ve serdar aziz'in olduğu düşünülürse; kolarov hamlesi defansı seviye atlatır.
 • 162
  martin skrtel'in %30 u kadar bile stoper değildir. zira kendisi stoper değildir. hani böyle manchester city gibi, barcelona gibi rakibe top vermeyen bir takımınız vardır. lan benim defansa zaten iş düşmüyor dur şunu koyayım stopere mermi gibi de sol ayağı var 2 frikik kullanır yada ne bileyim uzaktan şutla falan kilit açar belki dersin. ama diğer türlü kendisini sol stoper oynatmak büyük risk.
 • 163
  ersun yanal büyük ihtimal hakan balta, michal kadlec ve dusko tosic'in sol bekten stopere çekilerek başarılı olduğu ligde kolarov hayli hayli olur diye düşünüyordur. bence yanlış bir önerme değil ama asıl görevi stoper olan bir oyuncu varken neden 1. stoperinizi devşirme ve maliyetli bir oyuncu olarak seçesiniz ki?

  ayrıca, tosic'in başarılı olmasında en büyük sebepler yanında sırasıyla marcelo ve pepe gibi lider stoperler ile oynaması ve beşiktaş'ın kaleye topu fazla getirtmemesiydi. ancak, kolarov'u chedjou gibi lider stoper diye alıp, yanına semih kaya, serdar aziz gibi her an hata yapma potansiyelli oyuncular koyarsanız özellikle ersun yanal'ın riskli oyun planında sıkıntı yaşamamanız bir mucize olur.

  bana göre kolarov olsa olsa üçlü savunmayla oynayan takımlarda veya guardiola'nınki gibi topu maçın neredeyse tamamında ayağında tutan takımlarda başarılı olabilir. ayrıca, guardiola kendisini city'de birçok kez stoper denemişti ve memnun kalsaydı iki bölgeyi yedeklediğinden bırakmazdı.