• 80
  kesinlikle büyük etkisi olan kondisyonerimizdir. ilk yarı neyfi o öyle şampiyonlar liginin en az koşan takımıydık. ligde bile kaç tane maç verdik. bu kadar az koşan bir takımdık ama elimizde çift ciğerli denilen bir ndiaye ve 10 numaradan çok 8 numaraya yakın ve mücadele eden bir ofansif orta saha olan belhanda varken en az koşan takımdık. yani bir alex, sneijder veya hagi tarzı bir oyuncuyla da oynamıyoruz orta sahada.

  bu da gösteriyor ki çok kötü fizik çalışma yapılmış. neyse ki hatadan en azından yarıda dönüldü.

  bu sene bariz hatalar yapıldı: santraforun olmaması, fizik kondisyon çalışmalarının iyi yapılmaması ve sinan gümüş ısrarı dolayısıyla feghouli’den yararlanamamız gibi. bunlara rağmen bu seneyi de şampiyon kapatırsak ve hatalardan ders çıkarırsa inanılmaz güzel günler bizi bekler.
 • 81
  2018 - 2019 futbol sezonun ikinci yarısında takımımıza katılmış, italyan kondisyonerimiz.
  takımda gözle görülür bir değişim vardı. açıkçası bende kendisinin yapacağı yüklemeden çekiniyordum. çünkü bu tarz yüklenmeler sakatlıklara yol açabilirdi ama hatırladığım kadarıyla şu zamana kadar sakatlık nedeniyle maç kaçıran bir futbolcumuz olmadı.
  bu sezonu şampiyon tamamlayabilirsek, yazın yapacağı yükleme ile 2019 - 2020 sezonunda şampiyonlar liginde çok daha güçlü bir galatasaray izleyeceğimizi düşünüyorum.

  --- alıntı ---
  ligin ilk yarısında 60.dakikadan sonra tam 9 gol yiyen galatasaray.. alberto bartali geldikten sonra sadece 1 gol yedi..
  yaptığı planlama ile müthiş dayanıklı bir takım yapan italyan kondisyoner gelecek sene için en büyük şansımız.. bartali'nin sezon başı kampını yiyen bir takım gelecek sene çok daha iyi olacaktır.
  --- alıntı ---