• 1
  2011 yazında galatasaray’a transfer olmuş ikilidir. riera 2014 ocak’ta transfer olana kadar, eboue ise haziran 2014’te kadro dışı kalana kadar galatasaray forması giymiştir. riera 2011-12 sezonunda istenilen katkıyı veremese de bir sonraki sezon sol beke devşirilip güzel bir performans izletmişti bizlere. eboue ise ilk iki sezon çok iyiydi.

  şampiyonlar liginde çeyrek final oynadığımız sezon* bu ikili hücumda gerek oyunu açarak, gerek ortalarla ve dikine ilerlemelerle rakibi sağlı sollu yıpratıyordu.

  (bkz: mazi kalbimde yaradır)
 • 2
  biri 28 digeri 29 yasinda galatasaray'a transfer olmuslardi. pilleri bitene kadar iyi performans verdiler. ne zaman yas kemale erdi, o zaman dinamizmlerini yitirdiler.

  tipki su andaki beklerimiz gibi. mariano ve nagatomo'nun ikisi birden 32-33 yas civarinda cokmeye basladilar. bir kere hata yapmak tecrubesizliktir. ayni hatayi tekrar yapmak salakliktir. misal nagatomo'nun bonservisini 32 yasindayken almak salaklik da degildir. artik o noktada kisinin akli melekeleri sorgulanmalidir.
 • 3
  rierra olimpiaokos takımında sol bek oynamayı reddetmişti ama terim onu ikna etmişti. eboue ise mükemmel bir sağ bek iken futbolu kafasında bırakmıştı. nagatomo'nun bonservisini almakta mantıksız değildi. ciğer sönmesi yaşayana kadar gayet iyi performans alıyorduk. mesele yaş değil fiziksel düşüştür. rivaldo barcelona'yı efsane sezonu ve sezon sonu rövaşatası ile şampiyon yaptığı sezon sonunda gönderilmişti. barcelona doktor heyeti fiziksel olarak pik noktaya çıktığını ve bundan sonrasının düşüş olduğunu raporlamıştı. o günden sonra da rivaldo gercekten serbest düşüşe geçmişti. olay geleceği doğru planlamaktan geçer. geçmişe değil geleceğe yatırım yapma sözü bu yüzden önemlidir. mesele genç olması değil vücudunun hangi yaşta çekeceğini de ön görebilmektir.