• 246
  muhtemelen çin bosman kurallarına dahil olmadığı için transferi resmen duyurulamayan müstakbel forvetimiz.

  bosman kuralları avrupa birliği temelli bir uygulama, dahil olan başka federasyonlar var mı bilmiyorum ama yanlış bilmiyorsam tüm dünyada geçerli değil. bu da demek oluyor ki kurala tabi olmayan bir ülkede sözleşmesi devam eden bir futbolcuyla resmen anlaşamazsınız, ön protokol falan yapıp bir şekilde anlaşsanız bile kulübünden icazet almadan açıklayamazsınız.
 • 250
  benim psikolojik sınırım kendisi için bugündür. eğer gün içerisinde resmen açıklamazsa başka bir günün benim için hiçbir anlamı yoktur. çin’de ligler sona ereli 1 aydan fazla oldu ve bu adam bu süre zarfında brezilya’da tatil yapıyor. bugün açıklansa brezilya’dan türkiye’ye pazartesi istanbul’da olsa antremanlara başlayıp form tutması 3-4 haftayı alır. ne yazık ki galatasaray’ın kaybedecek bir saniyesi yok. galatasaray’ımı altı aydır forvetsiz bırakan zihniyet utansın.
 • 251
  tam anlamiyla forvet olan ama santrafor olmayan oyuncu. santrafor oyuncumuz an itibariyle 0. alani sagda solda onde kullanabiliriz ancak kendisinden cindeki gibi bir santrafor performansi bekleyemeyiz, cunku burasi cok daha zor bir lig. galatasarayin en az 3 forvete ihtiyaci var, 2si santrafor olmali. yani umarim alan gelse bile 2 santrafor daha aliriz. alani belhanda yerinde kullanirsak daha cok etkili olacaktir, ekstra oyuncu acigimizi cok guzel kapatir. zaman zaman solda da etkili olur. fakat burda santrafor yine elzem yine elzem. alan biterse cok sevinicem fakat kendi adima bekleyis devam edecek cunku hala bir santraforumuz olmayacak.
 • 253
  kendisiyle ilgili beklentimiz kulübünün kendisine izin vermesi diye biliyoruz çıkan haberlerden. yani bu kulüp alan'ın yerini dolduracak oyuncuyu alacak da alan'ı bırakacak. yerine oyuncu alamazlarsa salmayacaklar alan'ı o zaman. yani bizimkiler "alan'ı bekledik ama kulübü salmadı, devam etmek istediler. alamadık." bahanesine her an sığınabilirler. ki olacak olan da bu olacak gibi.
 • 257
  resmen almadığı futbolcu* transferini açıklamakta beis görmeyen yönetim kendisiyle %100 anlaşabilmiş olsa alan'ı da açıklardı. şu sebeple şu tarihte gelecek diye de belirtirdi. ve fakat böyle bir şey olmadığı için anlıyoruz ki alan'la kesin olarak anlaşabilmiş değiliz. çin'i brezilya'yı, saat farkını bu yüzden bekliyoruz hala. rest çekip gerçek olmayan falcao söylentilerini piyasaya salmıştık ama onu da yemedi alan tarafı.

  yönetim maalesef işleri her geçen gün daha da zora sokuyor. içinden çıkılmaz hale getiriyor. bu kadar dillendirip hala daha anlaşamamış olmak başkana da kabuslar gördürüyor. http://gss.gs/gy5

  çıkıp adam gibi açıklamadıkça iş daha da boka batacak. çünkü ara transferin kapandığı günün ertesi 1 şubat 2019'da alan resmen galatasaray futbolcusu olmadığında birilerini koltuktan edecek bu gidişle. zira camiadaki iyiye gidişin kokusunu alan akbabalara karşı yönetimi şu an orada tutan galatasaray taraftarıdır. taraftarı kaybeden, yalnızca gücü değil her şeyi kaybeder.
 • 258
  bosman kuralları çin için geçerli mi bilemem ama bosman kurallarında zaten sözleşmesinin bitimine 6 ay kala oyuncu sözleşmesi olan kulübünden bağımsız olarak başka kulüpler ile görüşebilir diyor gidip onlarda oynayabilir demiyor.

  bu adamın sözleşme bitiş tarihi 19.01.2019 yani bu adam ile anlaşsan da bu adam bu tarihten önce senin takımına gelemez çünkü başka takımın futbolcusu ve sen o takıma bonservis ödeyip almadığın için oyuncusunu adam sana -ligi tatilde olsa bile- göndermek istemeyebilir.

  örnekle açıklıyorum. mocuishle'nin 7+2 triplex bir villası olsun ve villasının kiracısı da ben olayım. kira sözleşmemiz 19.01.2019 da bitiyor olsun ve yasalar mocu başkana sözleşmemizin son 6 ayına girildiğinde başka bir kiracı bulabileceğine dair bir hak tanıyor olsun. benden memnun olmayıp triplex villasını başkasına kiralasa bile o kiracı 20.01.2019 dan önce o eve giremez çünkü neden ? benim kira sözleşmem hala devam ediyor.

  umarım anlatabilmişimdir :(
 • 259
  transferi hakkında bosman kuralı ezberiyle konuşmamamız gereken futbolcu. biz, kulübü ile hiç muhatap olmadan kendisiyle anlaşmış olabiliriz, ki sözleşmesi bi hafta sonra bitecek olan oyuncu için normal olanı budur. ancak, bosman kurallarının geçerli olmadığı çin'de sözleşmesinin son gününe kadar kulübüyle antrenmana çıkması gereken futbolcu. kulübü bırakmıyor adamı, yönetimin yapabileceği bir şey yok.
  ama..
  bi ama var. malum bir kısım oyuncunun sözleşmesini uzattığını söylüyor. eğer durum buysa alan'a takılıp kalmıyoruzdur umarım, çünkü en son böyle karışık olaylarla uğraştığımızda* * sonu hep hüsranla bitmişti.
  getirin ordan iki genç yiğido hocam şov yapsın ligde.