• 61
  siyasetten nefret ederim futbol özelinde solu da sağı da ortası da merkezi de aynıdır benim için ama ülkenin nüfuzu en yüksek kişisi galatasaray'ın zaten dezavantajlı olduğu bir şampiyonluk yarışına alenen aleyhinde müdahil oluyorsa ve galatasaraylı'yım diyen birisi bundan rahatsız olmuyorsa yeni takımları başakşehir futbol kulübünde kendilerine mutluluklar dilerim.
 • 63
  akp genel başkanı;

  - fenerbahçe kongre üyesi ( kendi sözü )
  - başakşehir fk kurucusu ( kendi sözü )
  - " seyrantepe stadı'nın a-z'ye yapımında galatasaray kulübü'nün 1 allah kuruşu yatırımı yoktur. " cümlesinin sahibi
  - https://youtu.be/vJ-KO71-F-A ; linkinden de izleneceği gibi, bir mitingde; galatasaray ile şampiyonluk yarışındaki başakşehir'in, stadının dolması için seçmenlerine açık açık emir veren kişi
  - 18 - 19 sezonunda galatasaray'ın akp'li taraftarları da olduğunu bile bile, galatasaray'ın açıkça haksızlığa uğradığı sezonda, başakşehir'in kayırılarak şampiyon yapılmasına; türk futbolunda devrim olur diyen kişi

  herhangi bir partizanlığım yok kesinlikle... yukarıdaki yazdıklarıma bakarak, eğer galatasaray'a gönül vermiş bir akp'li isen; inandığın, açtığı yoldan gösterdiği hedefe yürüdüğün, vizyonunu sahiplendiğin, inançlarını benimsediğin, her türlü platformda destekçisi olduğun, söylediği her şeyi emir, söylemediği her şeyi yasak kabul ettiğin, yaptığını yaptığın, yapmadığından uzak durduğun liderin ile tezat düşmüş olmuyor musun?
 • 65
  artık istanbul başakşehir futbol kulübü taraftarıdır. sayın cumhurbaşkanımızın 2018/19 sezonu sonlarına doğru yaklaşırken yapmis olduğu "ben kurdum, şampiyon olacağız." açıklamaları ile iyice ayyuka çıkmıştır. zaten de ortada olan bir durumdu.

  "ben akp'ye oy veren bir galatasarayliyim." şeklinde bir cümle kurulamaz. birinden birini bırakılmalı benim mantığıma gore. tutulan takıma gore oy vermek belki yanlış gozukuyor ama takım tutar gibi siyasî parti destekleyenler cok da bu konulara girmesinler.
 • 66
  sayılarının çokça azalacağını düşündüğüm galatasaraylılardır.

  sözlükte bir arkadaş yazmıştı çok hoşuma gitti;
  " siz futbola siyaseti karıştırırsanız, biz de siyasete futbolu karıştırırz".
  ne kadar da güzel bir cümle.

  ben de diyorum ki yakarsa bu iktidarı galatasaraylılar yakar, rte yanlış sularda yüzüyor.

  karşısına aldığı kitle hiçbir muhalif partide olmayan bir kitle.
 • 67
  fenerbahçeli 3 temmuz sürecinde küme düşürülmedikleri için oy verir, beşiktaşlı inönü stadını aynı yere yapabildikleri galatasaray'a yabancı sınırı fatih hoca'nın koparılması spkda sermaye arttırımı engellenmesi maliye tehtidleri vs ile vurulan darbenin beşiktaş'ı 2 sene şampiyon yaptığı için oy verebilir anlarım. başakşehirli* oy vermiyorsa zaten nankördür. ama bir galatasaray'lı neden oy verir cidden anlamıyorum. akp döneminde bütün branşlarda federasyon başkanları yöneticileri hep rakiplerimizden seçildi. bugün futbol federasyonunda beşiktaşlı ve fenerbahçeliler birlik olup istediği kararı çıkartabiliyor. en az üye bizde.
 • 68
  akp'ye oy vermeleri sorun olmayan ama akp'ye gözdağı vermemeleri ve haksızlığa ses etmemeleri yanlış olan taraftarlardır.

  galatasaray taraftarlığının siyasetle ilgisi yok. lakin akp'ye oy veren arkadaşlar da tayyip erdoğan'a varlıklarını hatırlatmak zorundalar.

  öyle entryler giriyorsunuz ki insanları kutuplaştırmaktan başka bir işe yaramıyor. sizin bu felsefenizle ne mustafa cengiz ne de abdurrahim albayrak galatasaray taraftarı değil o zaman. onlar da başakşehir'in şampiyonluğunu istiyorlar öyle mi?

  bu arkadaşları kazanmak yerine neden kaybetmeyi istiyorsunuz?

  en muhalif gazeteler dediğiniz cumhuriyet, sözcü gibi gazetelerin söz konusu galatasaray olunca neler yazdığını biliyoruz?

  o zaman ben de diyorum ki devleti korumak uğruna mezun vermemiş bir liseden doğmuş bir kulübün taraftarı da açıkça teröristlerle arasına mesafe koyamayan hdp'ye oy veremez. oy verenler gitsin amedspor'u desteklesin o zaman. öyle mi?

  ya da fenerbahçe'ye şike yapmıştır diyemeyen kemal kılıçdaroğlu ve partisini destekleyen adam galatasaraylı olamaz mı diyelim?

  ya da 11 yabancı ile sahaya çıktık diye "ya isim değiştirsinler ya bundan vazgeçsinler." diyen bahçeli'nin partisine oy verenler galatasaraylı olamaz öyle mi?
 • 69
  sozluge siyaset karistirmayan yazarlardir.

  çünkü karstirsalar en cok hakareti onlar yer, başlıklarının alti dolar, en sonunda kendisi sinirlenip birine patlar yazarligi silinir.

  ergen gibi girdi atmalarini gerektirecek bir sey de yoktur.

  -en sevdigin renk ?
  +mavi
  -o zaman sen fenerbahcelisin, gassarayli olamazsin hihiigigigig

  -nerede oturuyorsun ?
  +anadolu yakasi
  -o zaman sen gaassarayli degislin, hain dusmansin sen.

  -yasin kac?
  +na alaka?
  -fark etmez sen bence gassarayli olamazsin, ben bilirim taraftarmatik benim.

  la bi gidin isinize sabah sabah ceviz, findik falan yeyin. spora siyasetin, siyasetin spora karismasina karsiyim.

  siyaset sporu odeneklerle, imkanlarla desteklemeli ve yuceltmelidir. karisabileceti tek alan burasidir.

  insanlarla ortak alanlarinizda neden bu alanda bulundugunuzu unutup, farkli fikirler yuzunden kopmayin.
 • 71
  artık hiç çekinmeden futbola siyaset karıştıran ve bunu yaparken aleni bir şekilde galatasaray'ın menfaatlerine karşı olan, galatasaray karşısında cephe alan bir siyasi partiye ve onun başkanına oy veren topluluktur.

  bu durumu yok saymak adına; olayı sevilen renge, oturulan muhite indirgeyerek insanları aptal yerine koymaya çalışan yazarları da içinde barındıran topluluktur.
 • 73
  akp’ye oy verendir. galatasaray’lı değildir. galatasaray aleyhinde, başakşehir lehinde açıklama eğer birincisi bu kadar tepki çekmesine rağmen ikinci kez tekrar yapılıyorsa burada galatasaray aleyhine net operasyon var demektir.

  üstelik herkes biliyor ki bu ülkede cumhurbaşkanı’na bir tv programında kendisinden habersiz hiçbir soru sorulamaz. başakşehir açıklamalarının hepsi planlı. benim hayattaki önceliğim galatasaray, ben bu değirmene su taşımadım bugüne kadar taşımam da.

  ben taşırım diyen varsa taşısın, ama akp’li olsun. galatasaray’lıyım demesin çünkü galatasaray’ın önünü kesenlerle işbirliği yapan galatasaray’lı değildir.
 • 76
  bu ülkede atama bekleyen binlerce öğretmen var. mecburen sözleşmeli öğretmenlik yapıp haftada 30-40 saat derse girip asgari ücret civarı para alan öğretmenler var. üstelik haftada 15 saat derse giren meslektaşı kendisinin en az iki katı para alırken. içlerinde akp'ye oy veren yok mudur?

  sağlık sistemi yüzünden sürekli malpraktis denilen hasta davaları ile yüzleştirilen doktorlar var. ayda 10 defa 24 saat nöbet tutup, yalnızca bir hafta sonu boş olan, üstelik nöbetlerden sonra mesaiye devam eden doktorlar bunlar. sağlık sistemi yüzünden sinirlenen hastaların sinirlerini boşaltmak için dayak yiyen can güvenliği olmayan doktorlar var. içlerinde akp'ye oy veren yok mudur?

  bir de bunun hasta boyutu var. paran yoksa aylarca beklenen mr sıraları, her muayenede cebinizden kesilen paralar... yeterli doktor tesis edilememiş olmasından veya yatacak yer olmamasından dolayı sevk edilen hastalar, yollarda kalanlar. sürekli dava açılmasından dolayı sorumluluk almak istemeyen doktorlar yüzünden kendi tedavisini kendisi söylemek, imzalamak zorunda kalan insanlar. sizce bunlardan akp'ye oy veren yok mudur?

  siyasi davaları kabul edemeyen avukatlar, karar vermek için sürekli arkasına dönüp onay bekleyen hakimler, savcılar. sırf bir davayı kabul etti diye terör örgütü üyesi görülen hukuk adamları... içlerinde akp'ye oy veren yok mudur?

  sırf parasızlıktan veya siyasi erk izin verdiği için her yeri sarmış ve güçlü olan cemaat okullarına çocuklarını gönderdiği için bugünlerde hapis yatan köylü mehmet ağalar. "hizmet" ettikleri medya ve siyaset tarafından sürekli pompalandığı için buna inanıp cemaate sempati besleyen; bugün işinden, aşından olan insanlar. ve bu insanların yakınları. içlerinde akp'ye oy veren yok mudur?

  birileri zengin olurken hala üç kuruşa emekçilik yapan, emekli olduğu halde çalışmaya zorunlu olan insanların içinden akp'ye oy veren yok mudur?

  17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçını izlerken son dakikaları kulaklarını kapatarak takip eden bir genç vardı. dayanamadı maçı izlemeye. maç bittiğinde ise dünyalar onun olmuş gibiydi. daha sonra söylemlerinden anladım ki akp'ye oy veriyor. bu adamın galatasaraylılığını sorgulamak mı doğru; yoksa neden galatasaraylıyken, öğretmenken, doktorken, hastayken, hakimken, savcıyken, avukatken, köylü mehmet ağayken, kandırılmışken, bu ülkede yaşayan herhangi bir vatandaşken akp'ye oy vermemesi gerektiğini anlatmak mı...
 • 78
  bu ülkede bir torba kömüre, 3 paket makarnaya oyunu satan binlerce insan var ve emin olun içinde bir sürü galatasaraylı var. ülkemizde siyaset adeta takım tutarcasına holiganca, bilgi ve analiz süreçlerinden uzak ve geleneksel dinamiklere bağlı, din veya ırk sömürüsü üzerine inşa edildiği için, kimse adalatsizliğe, ranta, rüşvete sesini çıkarmaz. çalan bizden olsun zihniyeti devam ettiği sürece her şey daha da kötü olacak...
 • 79
  istediği gibi oy atabilecek türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır. cumhuriyet devam ettiği müddetçe de istediği yere oy atmaya devam edecektir.

  ancak unutulmamalıdır ki...

  --- alıntı ---
  tevfik fikret’in “fikri hür, vicdanı hür!” ilkesi, galatasaray’ın sahip olduğu ve izlediği yegâne ışıktır.
  https://twitter.com/...s/454170292529942528
  --- alıntı ---

  bu kişilerin galatasaray taraftarlıklarını sorgulamıyorum; fakat bu kişiler ancak ve ancak taraftar olarak kalabilir. galatasaray'a gönül vermek başka bir meseledir.

  bir kurumda çalışan biri var diyelim ve çalıştığı yerde gönül verdiği bir kadın/erkek var ve de bu kurum gönül verdiği kişiye zarar veriyor. boyun mu eğer yoksa gönül verdiğinden yana mı olur? gönül verdiğin kişiye "seni seviyorum ama burası bana ekmek parası veriyor, üzgünüm." diyemezsin. gönül vermek bu kadar basit bir şey olamaz.

  kişisel ilişkilerinizde size gönül verdiğini söyleyen kişi size zarar verenden yana tavır almaya devam ediyorsa o kişiye ne kadar güvenebilirsiniz?

  galatasaray size ne kadar güvenebilir?

  galatasaraylı olarak "fikri hür, vicdanı hür!" ilkesini boşuna izlemiyoruz!

  biz, bize sorduklarında galatasaray taraftarıyız demiyoruz, galatasaraylıyız diyoruz. mesela şampiyonlar liginde bizden olmayan bir takımı desteklediğimizde, örneğin liverpool'u, liverpoolluyum demiyoruz. bu maçta liverpool'un yanındayım, taraftarıyım diyoruz. liverpool'un kupayı alması taraftarıyım diyoruz. ama hiçbir zaman bu diğer takımlar için "liverpoolluyum" gibi bir şey demiyoruz. çünkü bu eki yalnızca galatasaray için kullanırız. biz galatasaraylıyız!

  tribünlerdeki kişilere genel olarak "taraftar" deniyor ancak tribünlerde, gönül verenler tezahüratlarla destek vermek için bir taraflarını yırtarken taraftar, gönül verenlere kızar "arkadaşım maçı göremiyoruz oturun!" diye.

  umarım birilerini kırmadan dökmeden düşüncemi anlatabilmişimdir.

  niyetim kimseyi kırmak değil...
  derken aklıma gelen "olacak o kadar" jenerik şarkısını da buradan paylaşmak isterim:
  https://www.youtube.com/watch?v=HUGN9mGEOcY