• 40
  inanmadığım eylemdir.

  fenerbahçe’de küme düşme hattındaydı, hala öyle. onların maçını izlerken kolluyorlar diyoruz ama küme düşüyorlardı.

  sene başında hazırlık maçında olimpiyakos ile oynayacakken yunanistan’la sorunlar çıktığında fatih terim ‘hükümet bizi aradı sağ olsunlar çok ilgilendiler, demişti.

  7 kez şampiyon olmuşuz ve en önemlisi koyu fenerbahçeli cumhurbaşkanı’nı arayarak üstelik hükümete toptan karşı ‘ünal aysal’ döneminde saraçoğlu’nda kupayı hükümetle iletişime geçerek kaldırmıştık.

  kardeşim senin başkanın senenin başından beri tff ve mhk tarafından doğranıyor bir kere çıkıp açıklama yapmadı. bir kere konuşmadı, karşı çıkmadı ve aksine savundu. ne anlatıyoruz ya ? yok bedel ödetiyorlar yok engel koyuyorlar. aynısını fenerbahçe’ye de yapmadılar mı ? geçen sene gol averajıyla şampiyonluğu kaçırmadık mı ?

  suçu önce kendimizde bakalım. biz 30 milyonluk camiayız. kimse durduramaz bizi. kendi içimizde bizi dibe itmeye çalışanlar hariç.

  daha bugün ‘alkolik yorumlar’ başlığında bizim aleyhimize şeyler paylaşıyorlar denmedi mi ? suçu içimizde niye aramıyoruz biz ?

  başkan çıkıp “kötü top oynuyoruz, hakemlik bir durum yok” diyor ama aynı hakemler sene başından beri paramparça etti bizi. çıkan kartların verilen aleyhte kararların haddi hesabı var mı ?

  ali koç - fenerbahçe neyse burak elmas - galatasaray odur.
 • 42
  aynısını fenerbahçe'ye yapmadılar! fenerbahçe berbattı ve o berbatlıklarına rağmen bir şekilde tutundular. oyuncu tercihleri, oyun tercihleri, idari beceriksizlikler ve taraftar baskısına rağmen bir şekilde ligi bitirdiler. küme düşseler üzülür müydüm? kesinlikle hayır! çünkü başarısızlıkları direk olarak kendi tercihlerine bağlıydı. yani bizim durumumuz tamamen farklı. yapılan haksızlıklar uzun süredir o kadar fazla ki artık ne zaman başladığını hatırlayamıyorum bile. aklımda olan 3-4 yıl var. sistematik olarak aleyhimize bir çok yanlış, haksız ve usulsüz kararlar ve cezalar verilmesine rağmen hiç bir şey yapamıyoruz. çünkü karşımızda onurdan ve haysiyetten yoksun, safi kötücül bir oluşum var. ama bunun ne olduğunu bilmiyorum. bunu kim yapıyor diye sorduğum zaman zihnimde net olarak biri canlanmıyor. tff, tahkim, mhk, medya, bahis mafyası, hükümet, başka güç grupları, vb. gerçekten bilmiyorum ve bize ne yapıyorlarsa bunu çok aşağılık ve onursuz bir şekilde yapıyorlar. onursuzluğa karşı nasıl mücadele verilir bilmiyorum. sadece galatasaray özelinde değil, artık memlekette haksızlığa dair bir şey görmeyi yüreğim kaldırmıyor. hadi futbolu eğlenmek için izliyoruz ama insanların kısa süreli mutluluğunu bile çalıyorlar. kim bu insanlar? nasıl bu kadar iğrenç bir ortama düştük? buna nasıl izin verdik? hiç soruyor musunuz kendinize. aklıma hep bu geliyor; acaba vatandaş olarak neyi daha değişik ve iyi yapabilirdim de bunları yaşamak zorunda kalmazdık. hep birilerinden bir şeyler yapmalarını bekliyoruz. fatih hoca'dan mücadele etmesini, burak başkan'dan tff'ye karşı çıkmasını, muhalefetten iktidar olmasını. fakat bunları talep ederken biz ne kadar oradayız? bunların olmasında ki payımız nedir? öyle bir noktadayız ki artık göz göre göre yapılan haksızlıklara bile sesimizi duyuramıyoruz. beinsports'da hala futbol konşuyorlar. aynı maçı izledik bu insanlarla. biri de çıkıp "böyle maç mı olur!" demiyor. resmen çamurun içinde bir domuzla mücadele ediyoruz ve biz pisliğe bulandıkça domuzun hoşuna gidiyor. umarım bundan toplumca *kurtuluruz.