• 238
  türk futbol tarihinin kara bir dönemden geçmesinin temel sorumlusu. burnu boktan çıkmayan türk futbolunun ayağında ağır bir yük olan hükümet!

  neden mi ?

  passo lig diye bir icat çıkarıp, bu kartları basan yandaşlarını zengin etmek uğruna, futbol izleyici sayısını düşürdüler.*

  artıp giden lig tv aylık ücretlerine engel olmadılar. tek bildiklerini yapıp araplara sattılar. bizler neyse ödüyoruz bir türlü. anadolu’ da ki çiftçi, işçi ve tek geliri olan memurlarımız, evlerine digitürk alamazlarsa nasıl tutkulu olur futbolumuz ?
  sadece zenginler için mi futbol ?

  istedikleri kişileri* tff başkanlığına getirerek; başarısız, yandaş ve tartışmalı bir yönetim anlayışı benimsediler.

  kasımpaşa, ibb ve son olarak trabzonspor gibi takımları kayırdılar. bu kulüplere yapılan transferlerle kara paralarını, legal olarak yurtdışına aktardılar.

  futbolu, gündemi değiştirme amacını benimseyip, saman altından su yürüttüler.*

  arda turan ‘ ının karnını, istanbul halkının cebinden doyurdular.
  yetmedi galatasaray’ ımıza itelemeye çalışarak, 23. şampiyonluğumuzda fatih terim - mustafa cengiz gerilimi yarattılar.

  siyasetten bağımsız söylüyorum;
  futbola burunlarını soktular. burunlarını soktukları her yerde olduğu gibi, ne adaleti, ne kalkınmayı sağladılar.
  yani ismine aykırı bir hükümettir.

  kulüplerimiz borç batağında ise buna sebep olan hükümettir.

  düzenleme: 3. paragraf eklendi.
 • 241
  iktidara gelmelerinden birkaç ay önce milli takım 48 yıl aradan sonra dünya kupasına katılmış ve turnuvayı 3. olarak tamamlamıştı. aynı zamanda türk takımları tarihinde ilk defa 2 sezon üst üste şampiyonlar ligi'ne 2 takımla katılmış (her ne kadar bunlardan birinde fenerbahçe 0 çekip elenmiş olsa da*), diğer tarafta da denizlispor, gaziantepspor ve gençlerbirliği gibi temsilcilerimizle uefa kupası'nda 3-4 tur geçecek bir seviyeye gelmiştik.

  o dönem avrupa'nın en potansiyelli liglerinden birine sahiptik. bugünkü durumu konuşmaya bile gerek yok.
 • 242
  siyasetin yasak olduğu spor sözlüğünde hakkında rahatça yazılabilen hükümettir. rahat yazılabiliyor çünkü siyaset ile spor artık birleşmiş durumda yani. hayır yani ekonomiden, spordan, sanattan, kültürden, sosyolojiden hangi durumdan konuşsanız aynı duvara çıkıyor zaten. neyse daha ayrıntılı yazmaya lüzum yok. seneye türkiye kupasında silivri gelir falan silivri deplasmanı soğuktur şimdi. *