• 77
    bu denli kirli dolapların döndüğü, "zeki, çevik ve ahlaklı" olmayan sporcuların fazlasıyla barındığı, yöneticilerin/başkanların hakemleri rehin alıp tehdit edebildiği, şike yapıldığı, taraftarın rakip oyuncuya muz sallayıp ırkçılık yaptığı, maddi kaygı ile bazı şirketlerin müdahalede bulunup kendi çıkarına göre şekillendirdiği gibi çeşitli örneklerle dolu lige cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle mustafa kemal atatürk'ün adını vermek fikren güzel olsa da bu kadar kirli bir düzenin içinde kullanılma ihtimali rahatsız edici.

    mustafa kemal'in adı değil; görüşü, fikirleri, ahlaki ve insani değerleri, gösterdiği hedefleri var olmalı her organizasyon ve kurumda. yıllardır ülkede her değer sömürüldü, politik hamle olarak kullanıldı. benim düşünceme, atatürk'e olan saygı ve sevgime göre bu tarz samimiyetten uzak aksiyonlara gerek yok, hoş da değil. atatürk ve silah arkadaşları için neler söylenildi bu ülkede. bu zihniyetin yürüttüğü bir federasyon lütfen atatürk ismini joker kartı gibi çıkarıp populist şekilde kullanmasın bir zahmet. ayrıca eminim ki kendini bize tanıttığı kadarıyla atatürk de böyle bir eylemi istemezdi.

    cumhuriyet sezonu tarzında bir şey olsun, böyle bir düşünce varsa. yeter ki atatürk ismini, varlığı ve kavramını da bu tarz gerçeklikten uzak hatta komik politik hamlelere alet etmesinler.
App Store'dan indirin Google Play'den alın