• 1455
  son birkaç yıldır transferi konusunda daha fazla yanıldığım bir futbolcu hatırlamıyorum. adamın galatasaray'a gelmeden önce resmi a milli maçı vardı. 18 yaşında fenerbahçe karşısında inanılmaz bir performans göstermişti ve kumaşını çok sağlam buluyordum. hani adam çalışmıyor da değil arkadaşlar bizzat beraber onunla gençlerbirliği altyapısında oynayan bir arkadaşım bahsetti, "abi inan takımdaki en çalışkan futbolcuydu, herkes antrenmanını bitirdiğinde o ekstra antrenman yapardı" falan diyordu bence galatasaray'da da tembellik yapmıyor ama olmuyor bir şekilde. marcao-luyindamayı geçtim yarım dönem kiralık gelen semih'in bile gerisine düştü adam gerçekten anlam veremiyorum. space jam filminde yetenekleri emilmiş nba oyuncuları gibi galatasaray'a geldiğinden beri
 • 1456
  ayağı çok kötü, ama markaj becerisi iyi bir oyuncu. bu yüzden küçük takımlarda, kapanan takimlarda iş yapar. ahmet istanbul'a geldi diye yeteneklerini kaybetmedi, adam zaten buydu. dar alanda sert, mücadeleci, kavgacı, cesur... tam bir türk stoper profili işte. sadık da böyledir, serdar da böyle. açık alanda birebir kaldığında, rakibi yüzü dönük değil de sırtı dönük takip etmek zorunda kaldığında(yani mesela ara pası falan atıldığında) yetersiz. ve topla arası çok kötü. yine de taraftar baskısı falan olmasa bu adam, ömer, muğdat vs. 2. lig takımına karşı kupa maçında oynayamayacak oyuncular değiller. bu adamların hiçbiri bizi şampiyon yapsın diye alınmadı. biraz sabır, biraz sükûnet... bakın ben de sevmiyorum ahmet'i, yani beğenmiyorum, alınmasını da istemezdim ama bu oyuncuları olduklarından daha kötü hale getirdiğimiz da bir gerçek. bir futbolcu için mental hazırlık her şeyden önemlidir. ahmet bugün galatasaray, fener, beşiktaş ve belki trabzon hariç her takımda banko 11 oynar bu ligde. adem de oynar, ömer de oynar. evet galatasaray seviyesinde değil hiçbiri ama zaten sezonda oynayacakları maç sayısı ligde 5, kupada 5 olacak şekilde toplam 10 tanedir. galatasaray geçen sene kupada finale muğdat ile ahmet ile çıkmadı mı? grup maçlarında bunlar oynadı ve turkiye kupası'nı aldık. bunlar olmasa, as oyuncular oynasa belki ligin de kupanın da sonunu getiremeyeceklerdi. hal buyken bir hazırlık maçının ardından, ilk hazırlık maçının ardından bu oyunculara gömmenin kime ne faydası var ki...
 • 1457
  kötü futbolcudur maalesef. ligde de ilk 10 içinde olan hiç bir takımın tercih edeceğini sanmıyorum. milyon euro kazanan bi topcunun da sezonda 5 maç oynayıp, yatması çok lüks kalır. ki oynadığı maçları da kötü değerlendiriyor ahmet. kendisiyle aynı özelliklerde 1/5 fiyatına oynayacak çok adam var bi alt ve bizim ligimizde.
 • 1458
  gençlerbirliği menşeili yedek stoperimiz..

  tüketim çılgını, yangıncı taraftarın yeni hedefi olacak gibi..

  bu çocuk bize 21 yaşında, ligin en az gol yiyen takımı gençlerbirliğinin galatasaray taraftarı kaptanı olarak gelmişti.
  şu an aynı bu niteliklere sahip bir oyuncuyu 5 milyon euro’dan daha aza alamayız , özellikle yabancı kısıtlaması gelecekken, ki zaten yok.
  bir takım 11 kişi yapılmaz, en az 25 kişi oluşturulur ve yedekler de önemlidir.
  ayrıca gerek uefa’nın, gerek tff’nin yerli oyuncu sayısı zorunluluğu var.
  ffp ve bütçe kısıtlaması da var.
  bu adamın oynadığı maçlarla kupayı da kazandık.
  ben de yeterli görmüyorum cl seviyesinde ahmeti ama oynadığında da ortalama anadolu takımı forvetini canını dişine takıp engellemeye çalışacağına da eminim.

  sanal menajerlik oyunları oynaya oynaya, gerçek hayatla sanal hayat birbirine karışmış vaziyette bazı arkadaşlarda.