resim
Ahmet Nur Çebi
Görev:Başkan
Takım:Beşiktaş
Yaş:63
Uyruk:Türkiye
 • 455
  mevcut spor yasası kendisi başkanlığa gelmeden önce yasalaşsaydı, beşiktaş kulübüne 2.1 milyar tl borcu olacaktı.
  giderayak büyük kazık attı beşiktaş'a. kadrosunda paraya çevirebileceği güçlü isimler de bulunmuyor.
  kazık atıcaz diye gedson'a 10 milyon verip sevr anlaşmasına imza atmadan önce düşünseydiniz.
  rahmi koç gelse ancak kurtulur beşiktaş.
 • 456
  muhtemelen gedson, ghezzzal derken borcu katladı ama bu kadar abartılı rakamlar çıkmasında döviz artışının büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. 10 milyon dolar geçen sene bu zamanlar 80 milyon falanken şu an 160'dan fazla. ki örnek olarak söylüyorum yoksa kulüplerin döviz borcu kat be kat fazla.

  peki spor yasası işliyor olsa şimdiiii bu farkı ahmet nur çebi cebinden ödemek zorunda mı? borcun ne kadarı kendisinin? e adam neden üstleniyor kendinden önce olan dolar borcunun kur atağı yüzünden tl cinsi artışını? doların artmaması için ellerinde bulunan araçları kullanmayan kamu otoriteleri ve bürokratlar anç'den daha mı az etkili artışta?

  ''yaptım oldu'' diye spor yasası çıkarmanın sonucunda böyle paradokslar oluyor işte.
 • 458
  yeni spor yasası ile ilgili ahmet nur çebi üzerinden bir şeyi açıklığa kavuşturmak gerekiyor.

  yeni yasaya göre, kulübün borçları direk olarak başkanın borcu olmuyor. sadece "kasten zarara uğratma" durumunda bu borç başkanlara yıkılıyor. görüldüğü üzere ucu açık bir madde. yani kulübe istersen 100 milyon euroluk transfer yap, kimse de gelip sana bu parayı sen harcadın sen öde diyemiyor. hatta şöyle düşünün, burak elmas'ın terim'i kovup yerine torrent'i getirip, üstüne de bir dünya para verip 1.5 senelik kontrat vermesi kasten zarar uğratmadır ama bunun hukukta bir karşılığı yok. adam çıkar der ki, kulüp kötü gidiyordu, hoca değiştirdik, hocanın da rayici budur. bitti gitti. hiç kimse bir başkanın bir kulübü kasten zarara uğrattığını kanıtlayamaz. çünkü hepsinin ucunun sonu ; kulübün başarılı olması için yaptıma gelecektir. ancak ne olur, belki bir ihtimal, menajer ücretlerinden başkanların üstüne gidilir. bir menajer yüzde 15 ile çalışıyordur, sen gidip ona %40 ödeme yaparsın, menajerin de daha önce hiçbir anlaşmada yüzde 15'in üzerine çıkmadığı saptanır, belki o zaman dersin ki bu aradaki farkı başkan ödeyecek. yoksa vay efendim 20 milyon euro harcadın kulüp başarısız oldu, gel sen öde diye bir şey yok.
 • 459
  https://twitter.com/.../1530533475295629312

  "200 milyonluk vergi borçlarını 16 milyon tl'ye indirdik. allah yapanlardan razı olsun." demiş şahıs. bu vergi borçları gökten inen paralarla kapanıyor tabii ki. sadece beşiktaş değil, bütün kulüpler vergi borçlarından bu şekilde kurtuluyorlar. hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. hayata yeni başlayan gençlere 50-60 bin tl kyk borcu çıkartan yetkililer bu kulüplerin borçlarını bir kalemde siliveriyorlar. böyle devam, bu ülkeye bu yakışıyor.