• 77
  bu gençler bu gençler diye her hafta çocuklar gibi ağlayan bu şahsiyet yoksunu kişiye sormak lazım bu çocuklara seni mecbur bırakan şey ; bolca paraları yabancılara savurup şimdide devletin bazı kademelerine yalakalık yapıp bizi bu bataklıktan kurtarın hissiyatı değil mi ? bugün elinde yabancı kaleci olsa (bkz: 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı) nda kaleyi yine arda mı yoksa o yabancı kaleci mi korurdu..
  her ayın sonunda parasını ödeyemediğin yabancılarla mahkemelik olan sen.. yerli oyunculara zor durumdayız paranızı almayın bekleyin diyen sen.. hayatını trabzona adıyan futbolcuları hain gösteren sen...
  bir de o şeref haysiyet yoksunu ağzına allahı, çanakkaleyi, şehitlerimizi alması.. tez zamanda ağzı gibi lağım olan bir hayata batmasını görmek dileğiyle..!!!
 • 80
  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı sonrasında, trabzonlu gençlerin 1915 yılı çanakkale savaşında katledildiği gibi bugün de emperyalist güçler tarafından katledildiğini öne sürmüş.
  bre densiz sen kimsin ki, koskoca dünya tarihine mal olmuş, mustafa kemal’i, mustafa kemal yapmış, sonsuz acıların yaşandığı çanakkalede, bu milletin tüm varlığını siper ederek çanakkale’nin geçilmemesini sağladığı mücadeleyi, (üstelik sadece trabzonlulara mal ederek)
  türkiye’nin bilmem kaçıncı haftasında oynanan “kıytırık” bir maçla aynı tutuyorsun. bu hem şehitlerimize hem de o gün verilen can siperhane savunmaya ihanettir.
 • 81
  haklı olma konusunda acz içindeki insanların yaptığı gibi "din, vicdan, milliyetçilik" gibi kavramlara sarılan sığ başkan.

  çanakkale'de şehit olma ayrıcalığı trabzon liselilerine mi verilmiş behey densiz. sarılacak başka bir yer bulamadın mı? çanakkale savaşları sırasında mezun yerine şehit veren galatasaray lisesini geçtim, kıçını kaldır da abide'ye git, bu ülkenin dört bir yanından gelip şehit olan çocukların mezar taşlarında yazan isimlerine, yaşlarına bir bakıver. ondan sonra da utanıver bir zahmet, tabi utanma duygun varsa.
 • 82
  hakeme tepki göstermesi haklıydı belki, bir galatasaraylı olarak ben rahatsız oldum kararlardan. ama olayı çanakkale'ye, vatana, millete çekmesi hiç yakışık almadı. kibar bir insana benziyor umarım çıkar ve tüm türk kamuoyundan ve de en çok çanakkale 'de şehit düşmüş binlerce mehmetçikten özür diler. neden mi?
  çünkü futbol, kıytırık bir oyun, bir gösteridir sadece. isterse yeryüzünde var olan bütün kupaları versinler sana. bu bir oyundur arkadaş! ama çanakkale... o gerçekti. o ölüm-kalım demekti. o bir milletin uyanışıydı. hep beraber kahramanca karşı koyduk düşmana. trabzonlu, istanbullu, konyalı, sivaslı diye ayıramayız. trabzon lisesi öğrencileri savaştıysa, galatasaray lisesi öğrencileri de savaştı. fenerlisi de savaştı, beşiktaşlısı da savaştı. hepimiz savaştık başkan. zaten bunu yapamasaydık, bugün burada olamazdık. o bayrak dalgalanmazdı.
  sen adalet bekleyebilirsin. adalet herkesin hakkıdır. ama bunu bu denli hassas ve bir milletin tarihinde en mühim tedricte yer tutan bir hususa çekemezsin. bu bir millete haksızlık yapmaktır. adaletle falan da bir alakası yoktur.
  28 kasım 2018 kulüpler birliği vakfı açıklamasına trabzonspor'un imza atmadığı da iddia ediliyor. doğrudur, yanlıştır bilemem. dediğim gibi, verilen kararlardan ben de rahatsız oldum. büyük bir çoğunluğumuz da eminim böyle düşünüyordur. ama sayın agaoğlu'nun şunu anlaması gerekiyor. o hatalı kararlar bizim güzel oyunumuza da saygısızlıktı. maçı biz hak ettik.
  hiç vatan millet edebiyatına girmeden, hak eden tarafı tebrik edip yine de yanlışları eleştirmesini beklerdim. şimdi de çıkıp yaptığı talihsiz açıklamalardan ötürü özür dilemesini bekliyorum. daha çok beklersin dediğinizi duyar gibiyim . ama kendisiyle birlikte tüm toplumun öğrenmesi gereken şey çanakkale, milli mücadele gibi dün canımızı bağladığımız hususlar ağıza sakız yapılamaz. hele basit bir futbol maçıyla kıyaslamak, benzetmek her şeyden evvel patavatsızlıktır.
  tanım, 10 şubat 2019 akşamında son derece yersiz açıklamalarda bulunmuş trabzonspor kulübü başkanı.
 • 83
  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçından sonra yaptığı açıklamalar tarihi niteliktedir. 100 yıllık türk sporunda illa ki daha saçma vakıalar yaşanmıştır fakat yakın geçmişte duyduklarım arasında en saçması dünkü maçtan sonra ağaoğlu tarafından yapılan açıklamalardır. iki türk takımı arasında yapılan bir spor müsabakasında yaşananları çanakkale savaşı gibi türk tarihinin kırılma anlarından birine benzetmek, rakip takım olan galatasaray'ı yabancılaştırmak tartışmasız bölücülüktür. bu benzetmeyi yaparken rakibin ilk 11'inin tamamının yabancı olmasını fakat buna karşın kendi takımının yerli gençlerden oluşmasını dayanak kabul ediyor muhtemelen. fakat bu çıkarım ucuz ve mantık dışıdır. milliyetçiliğin değerinin yarı cahil kişilerce azaltılmasıdır. zaten milliyetçi geçinenler bir nebze akılcı duruş sergileselerdi çanakkale zaferinin toplumun bir kesimini dışlamak ve hatta ağaoğlu'nun açıklamaları gibi basit olaylara meze yapılmasına seyirci kalmayıp ağaoğlu'na haddini bildirmeleri gerekirdi. ama nerede o milliyetçilik?
 • 84
  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı sonrasi yaptigi aciklamalar beni yani ülkesini seven bir galatasaray taraftarini rencide etti. buyuk dedem canakkale savasi ve kurtulus savasi'nda orduda yer almis. bununla gurur duyuyorum. sen ne hakla dedelerimizin son gücleriyle savastigi isgal güclerine sevdigimiz takimi benzetirsin? fenerbahce takimina pompali tufekle saldiran senin takimin taraftari degil miydi? nasıl oldu da ceza almadiniz? fb de mi isgal kuvvetiydi?
  kendisi ve capsiz aciklamalari yuzunden bin yilin basinda bir jenerasyon tutturmus trabzonspor'a da yazik olacak. yönetimin kisa szaman zarfinda "ayrimcilik ve kin nefret" sucundan dava acmasi bence yerinde olacaktir. futbolu mahveden yuzlerden birisi.
 • 89
  mezun olmadan şehit olan öğrencilere sahip, modern cumhuriyetin kuruluş prensiplerini bünyesinde yaşatan camiayı ucuz futbol muhabbetine hamaset için sokuyorsa, kendi kıçını böyle kurtarmaya çalışıyorsa;

  o zaman sizler de biz şehit verirken pontus rum cemiyetinde faaliyet gösterenlerden geliyorsunuz, öyle başa böyle tarak.
 • 91
  fesli deli kadir’in etki alanında kalmış zavallı kulüp şeysi. bu ülkeyi bölmek, parçalamak, birbirine düşman etmek için var güçleriyle çalışıyorlar. bu düpedüz ayrımcılıktır, ötekileştirmektir, halkı kin ve düşmanlığa tahriktir.

  ilk devre yaptığımız maçta 4-0 yenildik. bize cart diye çıkan kırmızı kart trabzonsporlular’dan esirgendi. biz çıkıp tek kelime ettik mi? yenildik dedik önümüze baktık. işte fark burada. bizler hedefe odaklanırken, onlar ufak tefek ayrıntılarla oyalanıyor, biz okyanusları aşmayı düşünürken onlar kurbağalı derelerde boğuluyor.

  ahmet ağaoğlu, maçta yenilgiden duyduğu büyük acı (neden o kadar acı duyuyor onu da anlamadım ya) sonucu 1915 çanakkale zaferini istismar etmiştir. bugün çıktığı trt spor’da bir özür bile dilememiştir. çok yazık...

  (bkz: 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı)