• 282
  hep övülür nasıl oyuncu yetiştiriyorlar,çok güzel paralara satıyorlar gibisinden. fabrika gibi altyapıları var,biri olmazsa diğeri oluyor. bu sefer ise yanlış yaptıkları hamle onlara pahalıya patladı. sven botman,ajax tarafından çok potansiyelli görülmeyen,esasında öyle demiyelimde, perr schuurs daha potansiyelli olduğunu düşünüyorlardı.

  ikisi de aynı yaş gruplarında,biri sol stoper diğeri ise sağ stoper oynuyordu.

  bu sebepten dolayı sven botman gibi adamı 8 milyon euro'ya bıraktılar ki, potansiyelli ve milli takım havuzunda bulunan hollandalı bir oyuncu için bedava fiyattır. çünkü beklenti batman'ın bu kadar yüksek seviyede oynayamayacağı hatta lille'de 2 sene sonra filan forma giyeceği konuşuluyordu.

  işte çarşıda ki hesap evde uymadı ve sven bottan lille ile inanılmaz bir çıkış yaptı. hem ligi kazandı hem fransa süper kupasını. 2 sene boyunca her maçta oynadı. atletik fransız oyuncuları ile mücadele etti. şimdi ise 37 milyon euro gibi bir fiyatla newcastle transfer oluyor.

  ajax'ın çok umut bağladığı peri schuurs ise sakatlık ve yeterli gelişimi şu zamana kadar gösteremedi. hatta kendisinden küçük justin timber daha etkili ve iyi oynadığı için bir sürü teklif alıyor.

  sen ajax olsan bile hata yapabilirsin, önemli olan ise genel ortalamada daha becerikli ve isabetli kararlar verebilmek.

  https://www.transfermarkt.com/...rofil/spieler/361093
  https://www.transfermarkt.com/...rofil/spieler/418543
App Store'dan indirin Google Play'den alın