• 93
  beşiktaş'ın belhanda'sı.

  belhanda'yı her fırsatta cansiperane savunan uğur kardeşimiz, ljajic için; https://youtu.be/iJ4semTJ5Ac?t=463 (7:43)
  https://www.youtube.com/watch?v=_b8lMoHrPjQ
  yukarıdakileri söylemiş. zamanı olan arkadaşlardan rica ediyorum, ilk linkteki videoyu; 7.43'ten itibaren, ikinci videoyu da başından itibaren 3-4 dakika izlesin.

  galatasaray taraftarının belhanda ile alakalı yaptığı tüm eleştiri ve beklentileri "ama belhanda koşuyor, asistin asistini yapıyor, belhanda o tip bir oyuncu değil." minvalinde savunan uğur kardeşimiz söz konusu beşiktaşlı bir futbolcu olunca galatasaraylı taraftarların belhanda'ya dair olan beklentilerini ljajic'in yapması gerektiğini söylüyor. uğurcuğum, belki adam koşuyordur, forvetlere alan açıyordur, asistin asistini yapıyordur, belki ljajic o tipte bir futbolcu değildir.
  iki yıldır belhanda'yı savunan kardeşimiz; beşiktaş'ın futbolcusu olan ljajic, 3-4 ay vasat oynayınca dayanamayıp "ljajic satılmalı" diyor.
  hiç kimse çıkıp ikisi de aynı tipte oyuncu değil demesin, buradaki problem bakış açısı ve takımlara göre değişen yorum ve tavırlardır.
 • 96
  inter'deyken oldukça beğendiğim bir oyuncuydu. ancak kendisini hiçbir zaman 10 numara veya ofansif orta saha olarak görmedim. zaten inter'de mancini çoğunlukla ljajic'i 4-3-3'ün solunda veya çift santraforun arkasında sola deplase olacak şekilde oynatıyordu. tıpkı bir zamanlar sneijder'i oynattığı gibi. çünkü bu tarz oyuncular savunma yardımı yapamıyorsa ve 3 orta sahadan biriyse, topu geri kazanma konusunda sorun yaşarsınız.