resim
Adem Büyük
Takım:-
Mevki:Santrfor
Yaş:34
Boy:1.77
Uyruk:Türkiye
 • 1732
  fatih terim'in forma adaletinden nasibini almış ve galatasaray'a daha fazlasını verebilecekken takımdan ayrılmıştır.

  açıkcası ilk geldiğinde çok bir fark yaratacağını sanmıyordum ve bir kaç yerde karakter - takım içinde sorun çıkarma - problemi yaşayabileceğine dair bilgiler okuyunca ve dinleyince ne gerek var demiştim ama adam geldiğinde ve her oynadığında çok ciddi karakter koydu ve çok ciddi katkı verdi. tüm bunlardan sonra meşhur forma adaleti dedi ki; abi sen iyisin ama geç kenarda otur daha iyileri oynayacak(!). bir oyuncu max performans verirken neden kesilir çok anlayabildiğim bişey değil tabi.

  ben bu adamın belli performans verince oynacağına inansaydı gitmeyeceğini ve hala takıma katkı vereceğini düşünüyorum.

  buna benzer diler oyuncu için (bkz: okan kocuk)
 • 1734
  euro 2020 kadrosunda yer alabilmek için bizden ayrılıp daha çok süre alabileceği bir kulübe gitmek istemiş futbolcu. hatırlarsanız turnuva 2021 yılına ertelenmişti pandemi sebebiyle. adem'in falcao ve diagne varken kendini göstermeye yetecek kadar süre alma ihtimali yoktu. yine kadroya seçilmedi ama en azından şansını denedi.

  kendisini bu kadar kolay bırakmamamız gerekirdi ama bizde kalıp takımda süre alamadan kadroya seçilmeseydi içten içe bizi suçlardı.
 • 1735
  gün geçmesin ki kör ölüp badem gözlü olmasın. adem büyük'ü beğenen de vardır beğenmeyen de. ama o zamanın şartları ortadayken bugün böyle forma adaleti yüzünden gitti vs denmesini anlayamıyorum. adem büyük gitmek istedi çünkü oynamak istedi. fatih terim'de haklı olarak sana 11'i garanti edemem dedi. falcao, diagne, mustafa gibi oyuncuların ardından 4. forvet olarak yer almak istemedi. bu saydığım isimlerden daha çok katkı verebilirdi belki ama bu sefer de onca bonservisli isim varken neden adem büyük oynuyor diye linç yiyecekti hoca. nitekim adem'in gitme kararı iyiydi ancak bedava gitmesi aptallıktı. biz şimdi adem'i istesek en az 500 bin euro bonservis isterler. hep biz acıyoruz yetime.