• 1122
  fener deplasmanına 11 başlaması gereken oyuncudur.

  performansından öte işin maliyet kısmına daha çok seviniyorum. aldığı para tam kıvamında; saçma sapan sözleşmeler var ama doğru olan, olması gereken adem'in sözleşmesi. bundan sonra alacağımız, kadro içinde şans bulacak türk oyunculara, adem büyük tarifesi uygulanmalı.
 • 1123
  16 şubat 2020 galatasaray yeni malatyaspor maçında da geçtiğimiz maçların tamamında olduğu gibi, soyadı gibi büyük oynayan safkan topçu. topla değişik bir ilişkisi var, ilk kontrolü o kadar temiz ve o kadar iyi öldürüyor ki topu sürekli elle aldı sanıyorum, kısa boyuna rağmen sırtı dönük top saklaması ve sıçrama özelliği sayesinde de hava toplarındaki etkisi bu konularda takımın en iyisi haline getirmiş durumda kendisini, yürüyedur aslanım.

  malatya maçı performansı: https://twitter.com/.../1229454349144858625
 • 1124
  kasımpaşa'ya gittiği zaman galatasaray'a gelse, yani birkaç sene öncesinde, çok farklı bir kariyer ve prestij sahibi olabilirdi. galatasaray umut ve burak'tan herhangi birisini, belki de ikisini de transfer etmez, bu iki oyuncunun yaşattığı sıkıntıları gündeme dahi getirmez olabilirdi.

  nereden geldiğini ve nerede olduğunu çok iyi biliyor. böyle devam eder inşallah bu.

  geçen gün bir tivit gördüm, şimdi bulamadım ama şöyle yazıyordu.

  --- alıntı ---

  adem galatasaray'a 25 yaşında gelse galatasaray şimdi kendi tankını üretmiş olurdu.

  --- alıntı ---

  vallahi çok haklı.

  böyle geç yaşta olup büyük takım fırsatını yakalayan futbolculara çok saygı duyuyorum. senelerce nispeten küçük takımların kahrını, çilesini çekmiş, tamamen alın teri, bileğinin hakkıyla bu seviyeye gelmiş oyuncu, oranın kıymetini en iyi bilen kişi oluyor. aklıma ilk gelen futbolcu luca toni oldu. o da 28'den sonra fiorentina, 30'dan sonra bayern gördü, çok da katkı sağladı.

  varsa daha güzel örnekler söyleyebilirsiniz arkadaşlar.
 • 1125
  kendisi için bu haftanın çok hareketli geçmesini beklediğim golcümüz.

  öncelikle bildiğiniz gibi barcelona için transfer sezonu yeniden açıldı ve acil forvete ihtiyaçları var.
  https://twitter.com/...361554614824960?s=21

  barcelona başkanının şu anda çok formda olan adem'i çok istediği ve resmi teklife hazırlandığını düşünüyorum.

  ancak bu transferin önündeki en büyük engel adem'in yakın çevresine "arda gibi galatasaray tarafından istenmeyen biri ile aynı takımda oynamam" demiş olma olasılığı.

  önümüzdeki günler neler gösterecek bekleyip göreceğiz.
 • 1127
  öyle methiyeler düzülecek kadar iyi oynadığını düşünmüyorum. "yoklukta gidiyor" gibi bir durum oluştuğunu düşünüyorum. ya da hafızam beni hala geçen sene bize karşı oynadığı 6 nisan 2019 galatasaray yeni malatyaspor maçı'na ve o maçta yaptıklarına götürüyor belki de. ısınamıyorum bir türlü.

  bu düşüncemden bağımsız olarak; 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçı'nda sahada kendisi yerine falcao'yu görmeyi tercih ederim şahsen.* daha sağlam bir hamle olacaktır. maçın gidişatına göre kendisi oyuna dahil olabilir.
 • 1128
  halen dönüp eski entrylerimi okumayı bilmediğim için, ya buraya, ya da galatasaray whatsapp grubuna kendisi hakkında, kasımpaşa'da oynadığı dönemde bize geleceği haberleri üzerine, "gelmesin, artist, iş yapmaz" gibi cümleler kurduğum, ancak 2019-20 sezonunda formamız altında gösterdiği performans ile beni alenen söylüyorum göt eden futbolcudur. buraları okuyacağını sanmıyorum, ancak kendisi ile karşılaşmaz ve futbolu bıraktıktan sonra bir gün bu satırları okursa kendisinden şahsım ve düşüncelerim adına özür dilerim.

  benim için futbolcu, cem yılmaz'ın meşhur "para - çokomel" eğrisidir. buraya gelip "adem türkiye sınırları içerisindeki en büyük forvettir" yazmayacağım, ancak ne selçuk inan gibi yatmış, ne jimmy durmaz gibi salmıştır; gelmiş, çalışmış, kendisine ihtiyaç olduğunda son derece iyi mücadele etmiştir. iyi mücadele etmek iyi futbolculuk değildir elbette; ancak "ben forvetim top gelsin atayım" dememiş, forma şansını elde ettiğinde, gücünün sınırları dahilinde %100'ünü sahaya yansıtmıştır.

  attığı goller ile gösterdiği performans dikkate alındığında, 3.5 milyon tl (yaklaşık 590 bin euro) maaşını, ayrıca gelecek sene takımımızla devam etmesi halinde alacağı 4 milyon tl (yaklaşık 650 bin euro) maaşın bir kısmını, kazanılmasına yardımcı olduğu maçlardan elde edilen galibiyet primleri ile çıkardığını söyleyebiliriz. bu bağlamda adem, fiyat performans anlamında, 2019-20 sezonunda takımımıza katılan isimler arasında lemina ile kafa kafaya birinci sıraya oynuyor diyebiliriz.

  açıkçası saha içi karakteri ile takımımıza geldiği andan beri gösterdiği iş ahlakı (bunda ilerleyen yaşının etkisi de var mıdır bilmiyorum) kendisine ön yargılı davranmama sebep olduğu için biraz kendime kızıyorum. elbette "belki" üzerinden teoriler üretmek doğru olmaz, ancak kendisini ilk istendiğinde (kasımpaşa'da iken) alsa idik, belki geçen sezon forvetsiz takıldığımız ilk dönemde, şampiyonlar liginde bile daha başarılı olabilirdik.

  diyeceğim şu ki, her oyuncuyu, sırf anadolu takımlarında saha içindeki hal ve tavırlarına göre değerlendirmemek, takımımıza geldikten sonra iş ahlakı ve aldığı para ölçüsünde değerlendirmek gerekiyormuş.

  takıma gelen her oyuncudan da giderken kar ettirerek gitmesini beklememek lazım. yaş sadece bir sayı. adem, kalan 1.5 senede de benzer bir performans gösterirse, her zaman şahsım tarafından güzel anılar ile hatırlanacak bir oyuncu.

  kendisini çok sevmeme rağmen florin andone ile arasında ciddi bir fark da görmüyorum; adem'in performansı böyle devam ederse, andone'nin sene sonu takımına dönmesi durumunda forvet pozisyonu öncelikli bakılacak yer olmayabilir. elbette falcao'nun sakatlıklarından arınıp sağlam olarak takıma katılacağı faraziyesinde:)