• 387
  https://twitter.com/...855485578858503?s=19

  bizim evet senin benim paramla transfer yapan futbol kulübüdür. corona ilk çıktığında cumhurbaşkanlığı forslu yüzüğü ile millet test kiti bulamazken test kitleriyle neredeyse kulak çöpünü karıştıracak kadar devrin adamı bir başkana sahiptir. kendisi siirtlidir ama bir demecinde ifade ettiğine göre kulübe asla kıramayacağı bir ismin ricasıyla gelmiştir. yine muhtemelen o kıramayacağı isim sayesinde servetine servet katmıştır. 10 milyonluk devlet arazileri ne hikmetse kendilerine bedavaya gelmiştir vs vs.

  aslında çok da işin siyasi boyutuna girmek istemiyorum ama futbolun içine zaten başakşehirle iyice sirayet eden siyasi cenah yandaşları sürekli işi daha da ileri götürünce duramıyorum. hele david luiz’e verilen o 4 milyonu duyunca beynimden vurulmuşa döndüm desem yeridir. sen ben yiyemedik o parayı david luiz yiyecek. olaya bak.
 • 390
  uzun yıllardır adana'da yaşayan birisi olarak gözlemlerimi aktarmak isterim. şehir uzun yıllardır gerileme döneminde. göç alan bir şehirden göç veren bir şehre dönüştü. sanayisi geriliyor, sabancının temsa dışında adana'da fabrikası kalmadı. sabancı gittikten sonra şehir sahipsiz kaldı, belediye uzun yıllardır muhalefette. adana insanı eğlenmeyi seven ve neşeli bir yapıda olmakla birlikte şehrin geleceğiyle ilgili çok umutlu değil. kent bu haldeyken bir takımın süper lige çıkması uzun yıllardır hasretle bekleniyordu -mavi eşşekler diye nitelendirdiği adanademirsporun süperlige çıkmasından mutlu olmayan birçok adanasporlu da mevcut-. halkın takımı, işçi takımı denen adanademirspor, bundan önce belediyenin şimdi de bir sermaye grubunun takımı. ama taraftar başarılı olduğu müddetçe bu durumdan rahatsız değil gibi çünkü 26 yıldır süper lige çıkmayı bekliyorlardı.

  bu sene demirspor iyi bir takım kurdu. ama yıllık maliyeti çok yüksek oyuncular alındı. ben başarısızlıklar gelmeye başladığında murat sancağın takımı bırakacağını düşünüyorum. geçmişte bir transferde taraftardan tepki alınca istifa ettiğini duyurmuştu. yenilgiler sonucu tepkiler artarsa yine istifa eder. ama takım büyük bir borcun altına girdi. bu saatten sonra kendisine bağımlı kıldığı takımı bırakırsa sonu mersin idmanyurduna benzer. amatöre kadar düşebilir. ama ben de adana'yı seven birisi olarak bunu düşünmeyip şu anın keyfini çıkarmaya çalışıyorum. hem adanaspor hem de demirspor umarım başarılı olurlar.
 • 391
  turkiyede işçi sınıfı mı kaldı ki taraftarı kalsın. sarı sendikalara üye, kıdem tazminatına göz diken ülkede ki sığınmacıları ucuz iş gücü olarak gören ve 20 yıllık iktidarı boyunca değişen sermayeye hizmet eden iktidara oy veren işçi sınıfı. sadece nicel olarak varlar. bir zamanlar işçi sınıfı taraftarlarıyla övünen kulüp.