• 29
  yakışıklı veya karizmatik olmaması sebebiyle real madrid’de oynayamayacak futbolcu. hayır sanki real’in elinde çok iyi (!) sağ bekler var da biz mi bilmiyoruz. en azından bir çekiciliği falan olmalıydı real için. hakimi bence bu sebepten ötürü satıldı. başka bir açıklaması yok çünkü. real madrid’in görsellik ve pırıltı takıntısına kurban gitmiş, real madrid’in elindeki tüm sağ beklerden daha iyi sağ bek olan futbolcu.
 • 30
  4'lü savunma kurgusuyla oynayan takımlarda sıkıntı yaşayacak oyuncu.

  bu sebeple real madrid'de oynamaması ya da düşünülmemesi normal çünkü şu an hakimi'yi hakimi yapan 3 stoperle oynayan takımların* kanat beki olması.

  4'lü savunma sistemlerinde özellikle defansif olarak zaafiyet yaşıyor ve şu an "vay be herif makine gibi gidip gidip geliyor, bu ne hücum katkısı" diye övülmesine sebep olan özellikleri de azalmış oluyor.

  bana göre kendisi için en iyi takımı buldu. keza inter de kendileri için en iyi beki buldu. ama tekrar ediyorum, "kendileri için". kendi sistemleri için.
 • 31
  geleneksel real madrid eşşekliğinin kurbanı olan oyuncu.

  real carvajal'in varlığı, sene sonu dönecek odriozola arasından bileti kendisine kesmiş.

  bir de sağ bek oynayabilen nacho var tabi.

  benim fikrim hepsini üst üste koysan 1 hakimi etmez.

  sadece carvajal'in defans-ofans dengesi kendisinden üstün diyebiliriz.

  ayrıca genel kanının aksine 3'lüde de, 4'lüde de çok iş yapacağını düşünüyorum.

  burada önemli olan doğru kaymaları yapmak.

  trent de çok çıkıyor ama arkasında mükemmel pozisyon bilgisine sahip virgil, henderson, milner, vij gibi adamlar olunca sırıtmıyor.

  cenabet inter'de 3'lü de oynasa 4'lu de oynasa harcanacak, orası ayrı.
 • 32
  bence hem kendisi hem de inter adına doğru bir kararın öznesi oldu. conte'nin ilk sezonu yeni kurulan bir takım için fena geçmiyor. gelecek sezon inter'in en önemli şampiyonluk adayı olacağını söylemek zor değil. yaş ortalamalarını düşündüğümüzde de hem serie a'da hem ucl'de yıllarca iddialı olacaklardır. conte'nin oyun anlayışı ve kanat oyuncularını parlatması hakimi'nin işine yarayacak. bu sezon iki kanada da tonla transfer yaptılar, ama hiçbiri beş para etmez. yaşlanan candreva'dan formayı kısa sürede alacağını düşünüyorum.